Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy vehetném rá a barátnőmet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vehetném rá a barátnőmet, hogy főzzön többször?

Figyelt kérdés
Ha csinál valamit, az mindig fantasztikus. Csak az a baj, hogy állítása szerint ezt csak szórakozásból csinálja, ha talál a neten valamit ami tetszik neki kipróbálja. Nem is nagyon volt olyan, hogy kétszer megcsinálta volna ugyan azt. Most is vannak a hűtőben ilyen kis pöttyös sütik, de nem nagyon akarok rájárni, mert tudom, ha elfogy, akkor nem lesz több. Az a baj, ő simán elvan hetekig szendvicsen, zabkásán, gyümölcsön. Max ha jön haza vesz egy levest valahol. Már próbáltam, hogy vettem neki ilyen konyhai cuccokat, formákat meg kavarókat, és be is lelkesül egy időre, de aztán elül a dolog.
2019. ápr. 30. 20:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Mond el neki egyszerűen, hogy szeretnéd, hogy többször főzzön, cserébe te pedig átveszel tőle egy hasonló erőfeszítést igénylő házimunkát.
2019. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

Dicserd sokszor es kerek perec kerd meg ra. Ha nincs kedve ajanld fel a segitsegdet, hatha ugy benne van, hogy nem kell mindent az elejetol a vegeig neki csinalnia. Vagy mondjuk cserebe te elmosogatsz.

Ez egy hizelgo keres, mert a munkajat dicsered. Szerintem ne kerits nagy feneket a dolognak, csak mondd el neki, amit erzel. :) O a baratnod, nem kell vele jatszmaznod. Eppen ezert nem ravenned kene ot, mert az egy sunyi modszer, csak siman kerd.

2019. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

"nekem is boven eleg egy 7days croissant egy nap meg valami apro nasi"


Ne felejts külön helyet fenntartani a várható gyógyszeres dobozkának (később ládának), ilyen "étrend" mellett.

2019. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

Én könnyen rátudnám venni, ha azt kellene ennie amit én főzők :D Inkább főzne ő, csak "ezt ne".


Bár nem rossz amit főzök, de más ember számára nem lehet valami jó, mert én sok ízt szeretek "máshogy" mint az átlag, olyannyira, hogy sok étterem számomra büntetés, ezért is eszem ott kizárólag brassóit, mert azt talán nem rontják el.

2019. ápr. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
De cuki vagy :D Szerintem járj rá nyugodtan a kis pöttyös sütikre, majd mondd neki hogy "Drágám, egyszerűen imádom ezt a sütit, készítenél még nekem? Meg abból is amit múlt héten ettünk, egyszerűen Isteni volt, ölni tudnék érte annyira jó. A konyha koronázatlan királynője vagy, egyszerűen bolondulok a főztödért!" Mondj neki ilyeneket, előbb-utóbb veszi a lapot :)
2019. máj. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérd meg, hogy tanítson meg úgy elkészíteni, ahogy ő csinálja.


Amúgy szerintem a kényelem ízlik csak. Mindig finomabb az, amit elénk tesznek.

2019. máj. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, itt, ilyen kérdést feltenni tilos.

Milyen választ vársz olyan nőktől, akik egész nap a gyk előtt döglenek, és legutolsó, amiben hibát keresnek, az önmaguk?

Kompromisszumkészség 0, ami tanácsot itt adnak, hogy dögölj meg te is egyedül, mint ők.

2019. máj. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

"Én azt akarom, hogy ő főzzön. Az ő főztjét akarom enni. Mert finom, mindig finom, meg jól is néz ki, majdnem mint egy étteremben. Én is tudok főzni, szoktam is, de az valahogy sose olyan, mint amit ő csinál." Akkor fejlődj! A lehetőség számodra is nyitott. Örülj, h ilyen jó tanárod van, mint ő.


Egyetlen vállalható megoldás van: te is megtanulsz olyan jól főzni, mint ő tud. A mai modern férfi a gyerekszülésen és az emlőn keresztüli tápláláson kívül minden más, női munkának titulált munkát meg kell tudjon csinálni. Pont.

2019. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén szólva nőként el nem tudom képzelni, hogy ebben mégis mit találtatok olyan offenzívnak. Most az a sértő, hogy a kérdező megdicséri a barátnője főztjét, vagy az, hogy tulajdonképpen eszközök vásárlásával támogatja a hobbiját? Mert számomra egyik sem tűnik egetverő problémának, sőt örülnék (örülök is, mert van ilyesmiben részem), mind a kettőnek.

Talán valóban nem a legszofisztikáltabb módszer az orra alá dugni a sütiformákat, de le lett írva, hogy a kezdeti lelkesedés a lány részéről is megvan, nem itt van a gond.

Ahogyan már írták, keressetek recepteket, dicsérd meg kedvesen, és ne csak akkor, ha éppen van valami étel amit elkészített, hanem ha csak úgy eszedbe jut is,valamint segíts neki akár a főzésben, akár más házimunkában, hogy legyen ideje főzni. Tekintve, hogy a barátnőd számára ez egy hobbi, valóban működhet, ha közös hobbivá alakítjátok ezt a szokást. Fontos, hogy sose érezze kötelességének, hiszen akkor a hobbija értelmét veszti, nem lesz kedve csinálni többet.

A pöttyös sütire nyugodtan járj rá, ebből látni fogja, hogy mennyire fogy, valóban mennyire ízlik neked, nem hiszem, hogy ezt rossz néven venné.

Az nem lehet esetleg, hogy nincs ideje főzni mindig? Hat tanul vagy dolgozik (esetleg mindkettő) , könnyen megeshet, hogy e mellett valamint a házimunka (rá eső része) mellett már túl fáradt a rendszeres főzéshes. Számtalan olyan süti, házi péksütemény van ami sokáig eláll, csináljatok ilyeneket, rendes ételekből pedig csináljatok több félét egyszerre, olyat amit le tudtok fagyasztani, így csak elő kell venni és felmelegíteni/befejezni az adott ételt. Ettől eleinte én is féltem kicsit, hiszen ez nálunk otthon sosem volt szokás, de hamar rájöttem, hogy nem vesz el az ízélményből, és így egy hosszú nap után is tudunk rendes ételt enni, vagy ha a barátom éppen otthon van és kedve tartja, akkor meg tudja így oldani az étkezését, ha nagyon nincs kedve/ideje főzőcskézni.

A kedvenc ételeidet pedig tanuld meg tőle elkészíteni, meg pár egyszerű ételt, amit könnyű összedobni a nulláról is. Valamint ne várd el tőle, hogy valóban mindig minden esetben ő legyen az aki főz, jól fog neki esni, ha néha te készítesz ételt magatoknak,akkor is ha esetleg annyira nem finom mint az amit ő csinál.

2019. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Dicsérd gyakran és ajánld fel a segítségedet a főzésben.

De lásd be, hogy ha valaki fáradt vagy sok a dolga, akkor nem fog főzni. Nekem kb. az egész délelőttöm elmegy, ha normálisabb kaját akarok csinálni. Ha meg este 7-kor hazaesek munkából, akkor nem fogok nekilátni még este 10-ig főzőcskézni, hiába szereti az én párom is, amiket csinálok.

2019. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!