Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan mutassam ki, hogy már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mutassam ki, hogy már vágyok eljegyzésre úgy, hogy ne legyen követelőzés?

Figyelt kérdés

Amikor kb. 1 éve jártunk együtt megkérdezte a barátom, hogy milyen terveim vannak, szeretnék a házasságot, gyereket. Akkor még 21 éves voltam, bele se tudtam gondolni, hogy én ilyesmire valaha vágyni fogok, de mostanában már teljesen máshogy gondolom. Azt már megbeszéltük, hogy 5 éven belül szeretnénk babát, sőt 2 gyerekről álmodozunk, de a házasság nagyon felületesen jön csak szóba. Sajnos elrontattam a kapcsolatunk elején, hogy azt mondtam nem szeretnék házasságot és hiába mondtam már, hogy bennem ez is megváltozott, úgy látom, hogy a barátom ezt vette alapul.Fura módon a baba témánal sosem mondja, hogy "de hát azt mondtad nem akarsz" (pedig anno mondtam ilyet), de ha házasság jön szóba akkor mindig ezt szajkózza. Igaz, a gyerek kérdést ő hozta mindig szóba, miatta gondoltam meg magam, a házasság pedig magamtól jött. Nem akarom semmiképp azt mondani neki, hogy addig nem lesz gyerek, amíg nem vesz el és kikönyörögni sem akarom, de viszont nem is akarok örökké barát-barátnő felállásban élni. Nagyon szeretnék a felesége lenni és próbálom finoman jelezni is neki, de úgy tűnik rosszul csinálom, mert eszében sincs megkérni a kezem. Egyébként már volt egy menyasszonya és egy másik barátnőnek is vett már gyűrűt (de nem kérte meg), amikre azt mondja nagyon nagy hiba volt és akkor az exei szinte kizsarolták belőle, én nagyon nem akarom ilyen áron. Szerintetek hogyan hozzam szóba, hogy egyértelmű legyen, de ne is követelőzésnek hasson?

25/L, ő 28/F (5 éves kapcsolat)


2020. márc. 4. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezd meg h gondolkodott-e már az eljegyzésen?

Nem sürgős, nem követelőzésből kérdezed csak elgondolkodtál rajta és érdekel ő mit gondol. Ezt igy elmondod és megkapod a választ.

2020. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Így már kérdeztem, amire az volt a válasz, hogy ő szeretné, ha hozzá mennék, de tudja, hogy én nem akarok. Hiába mondtam neki, hogy ez is megváltozott, akkor is azzal jön, hogy mit mondtam régen.
2020. márc. 4. 13:45
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Ő még mindig nem akar se eljegyzést, se házasságot, elmondta, hogy régen is hiba volt megtenni.

Ezt vagy elfogadod, vagy mentek külön. Ő úgy keresett párt, hogy a nő se akarjon férjhez menni, és te eleinte ennek meg is feleltél.

2020. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Újból hozd fel a témát a közos jövőre vonatkozóan.

Ez nem kovetelozes, felejtsd el. Amúgy vegye O is megtisztelesnek, hogy vele tervezed az életed.


"Nem akarom semmiképp azt mondani neki, hogy addig nem lesz gyerek, amíg nem vész el"


Pedig mondd. Csak egy kicsit atfogalmazva.

2020. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el h miért változott meg benned ez, milyen dolgok alapján jutottál el oda h hozzá akarsz menni.
2020. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint te már többször is kimutattad neki, és céloztál is rá, hogy megváltozott a véleményed. A reakciói ("régen mást mondtál") meg az, hogy milyen véleménnyel van az eljegyzés/házasság témáról egyértelművé teszik, hogy nem akar téged elvenni.

Itt a teljes őszinteség segítene, hogy elmondod neki amit leírtál, miszerint nem akarsz örökre pasim-csajom kapcsolatban élni, meg nem szeretnél házasságon kívül szülni. Ha ő ennek ellenére hárít, akkor két dolgot tehetsz, vagy lemondasz arról amit te szeretnél, vagy keresel egy olyan férfit, akinek szintén fontos a házasság (vagy legalábbis szeret téged annyira, hogy bevállalja a kedvedért).

2020. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"amire az volt a válasz, hogy ő szeretné, ha hozzá mennék, de tudja, hogy én nem akarok. "


Komolyan, nem értem, miért ezt szajkózza, amikor Te nyíltan megmondtad neki, hogy ez változott, és igen, szeretnéd. És akkor még azt mondja, hogy ő szeretné, ha hozzá mennél, de tudja, hogy te nem akarsz?

Most komolyan, ennyire hülyének néz, vagy pedig értelmi fogyatékos?

2020. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

""Nem akarom semmiképp azt mondani neki, hogy addig nem lesz gyerek, amíg nem vész el"


Pedig mondjad. Szóból ért az ember.

2020. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

#8. Szerintem is mondd.


Ez nem követelőzés.

Tök jogos, és érthető, ha valaki csak házasságban vállal gyereket.

2020. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha olyan alkalom lesz, hogy a jovobeni tervezrol beszelgettek, akkor el kell mondani, hogy te mostanaban sokat gondolkodtal ezen, es hatarozottan ugy erzed, hogy gyereket csak azutan szeretnel vallalni, ha mar osszehazasodtatok. Kerdezd meg, o hogy latja, mit gondol errol.
2020. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!