Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan mutassam ki, hogy már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mutassam ki, hogy már vágyok eljegyzésre úgy, hogy ne legyen követelőzés?

Figyelt kérdés

Amikor kb. 1 éve jártunk együtt megkérdezte a barátom, hogy milyen terveim vannak, szeretnék a házasságot, gyereket. Akkor még 21 éves voltam, bele se tudtam gondolni, hogy én ilyesmire valaha vágyni fogok, de mostanában már teljesen máshogy gondolom. Azt már megbeszéltük, hogy 5 éven belül szeretnénk babát, sőt 2 gyerekről álmodozunk, de a házasság nagyon felületesen jön csak szóba. Sajnos elrontattam a kapcsolatunk elején, hogy azt mondtam nem szeretnék házasságot és hiába mondtam már, hogy bennem ez is megváltozott, úgy látom, hogy a barátom ezt vette alapul.Fura módon a baba témánal sosem mondja, hogy "de hát azt mondtad nem akarsz" (pedig anno mondtam ilyet), de ha házasság jön szóba akkor mindig ezt szajkózza. Igaz, a gyerek kérdést ő hozta mindig szóba, miatta gondoltam meg magam, a házasság pedig magamtól jött. Nem akarom semmiképp azt mondani neki, hogy addig nem lesz gyerek, amíg nem vesz el és kikönyörögni sem akarom, de viszont nem is akarok örökké barát-barátnő felállásban élni. Nagyon szeretnék a felesége lenni és próbálom finoman jelezni is neki, de úgy tűnik rosszul csinálom, mert eszében sincs megkérni a kezem. Egyébként már volt egy menyasszonya és egy másik barátnőnek is vett már gyűrűt (de nem kérte meg), amikre azt mondja nagyon nagy hiba volt és akkor az exei szinte kizsarolták belőle, én nagyon nem akarom ilyen áron. Szerintetek hogyan hozzam szóba, hogy egyértelmű legyen, de ne is követelőzésnek hasson?

25/L, ő 28/F (5 éves kapcsolat)


2020. márc. 4. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Engedd el ezt az eljegyzés-házasság témát, a gyerek témán lovagolj, na meg a pasin! A gyerekre, ha nem pozitívan lép, akkor nem tervez magának komolyabb jövőt, se Veled, se mással, egyenlőre! Viszont, ha Ő is rábólint a gyerekre, akkor súgd oda, hogy jó lenne, ha nem lenne az a gyerek zabigyerek, ennyi...

A leírtak alapján, csak eszi az életedet...(bocs)

2020. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire nem működik közöttetek a kommunikáció, hogy utalgatni meg gyerekesen játszmázni kell és egy ilyen egyszerű dolgot se tudsz vele megbeszélni akkor eszetekbe se jusson házasodni, pláne gyereket vállalni!!!
2020. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a témát bármikor nyíltan kell megbeszélni, különben valaki nagyon csalódni fog. Nem évek múltával, de már a legelején tisztázni kell a hosszútávú célokat. Te elmondtad, amint megváltozott a hozzáállásod, erre ő elmondta, hogy neki nem. Most már annyit tehetsz, hogy pontosan megmondod, hogy nem akarsz esküvő nélkül szülni és a reakciója alapján eldöntöd, hogy akarod-e folytatni vele vagy sem. Az egyértelmű támogatáson kívül minden más válasz csak terelés és tudomásul kell venned, hogy más irányba változtatok. Akkor már csak időhúzás lenne a kapcsolat folytatása.
2020. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!