Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ért már véget kapcsolatod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ért már véget kapcsolatod, amikor nem történt meg az eljegyzés? Meddig vártál és hány éves voltál?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 07:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
28%

Ennek semmi köze a pénzhez. Egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy x összeget kiadjunk egy esküvőre, mikor ennél értelmesebb célokat is ki lehetne tűzni. Autó, ház, gyerek, nyaralások stb... Az, hogy egy esetleges válás esetén mind a két fél megkapná a vagyon felét szerintem egy házasság nélküli kapcsolatnál is így működik, sőt bejegyzett élettári kapcsolat nélkül is. (Értsd, nincs hivatalos nyoma a kapcsolatnak.) Két normális ember ilyenkor is meg tudja oldani a vagyonelosztást...


De ennyi erővel meg is fordíthatnánk a kérdést. Ti miért nem érzitek magatokat biztonságban úgy, hogy ha nem vagytok összeházasodva valakivel? Mi az a plusz, amit hozzáad a kapcsolathoz? Egy papír aláírása nélkül nem lehet egy kapcsolatnak iránya? Nem lehet közös jövőt tervezni, házat venni közös névre stb.?

2020. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
95%
9: Melyik világban élsz, ember? :D A nejem többet keres, mint én és ő volt az, aki saját otthonnal érkezett a kapcsolatba (amihez egyébként semmi közöm, mert ajándékozás keretein belül jutott hozzá az édesanyja által, így semmiképp sem közös vagyon). Emellett feltalálták már azt az érdekes dolgot, amit vagyonszerződésnek hívnak, így pedig nem a házasság kötelez arra, hogy megosszuk egymással a vagyonunkat, hanem tényleg annyit adhatunk egymásnak, amennyit mi magunk épp jónak látunk. Ja, és nem azért vettem el, mert kölköt akarunk csinálni. Sosem lesz gyerekünk, mert ki nem állhatjuk őket. Na, erre varrj gombot. Vannak bajok, ha valaki csak ennyire ismeri a jogait...
2020. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
94%

11: van, akinek ez egyszerűen fontos. Ennyi erővel megkérdezhetnénk azt is, hogy miért akar valaki mondjuk a 10. kerületben lakni és nem a 11.-ben. Vagy miért akar valaki elektromos tűzhelyet és nem gázzal működőt. Vagy miért tetszik valakinek a nagy fenék és mit ad az neki, amit a kicsi nem... Mindegyik ellen és mellett is vannak érvek.


Egyszerűen vannak emberek, akiknek ez egy fontos dolog az életében. Célszerű olyan emberrel összebútorozni, akinek szintén fontos, de ha már ott tart valaki, hogy a párja ezt szeretné, neki meg semleges, akkor miért kell neki ekkora feneket keríteni? Ez olyan, mint mikor valaki azon van kiakadva, hogy vannak emberek, akik szeretik az orált és meg akarják ezt élni a párjukkal is. Vagy a bdsm-et. Vagy igazából bármit. Hiába pattogsz, hiába érvelsz ellene, ha a másiknak ez a vágya és ettől jobban élvezi a kapcsolatot, mert neki ennyit jelent, akkor vagy az van, hogy neked is bejön és örömmel kezdeményezed mihamarabb, vagy az van, hogy neked semleges, de örülsz neki, hogy ezzel boldoggá teszed és fontosabbnak érezheti magát, vagy pedig hisztérikázol, de akkor meg semmi értelme a kapcsolatnak.

2020. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
És valóban, kérdezhetnénk azt is, hogy egyes embereknek miért annyira fontos, hogy a párja engedje seggbe... Nos, azért, amiért egyeseknek annyira fontos, hogy a párja akarjon esküvőt. Ezzel pedig lehet azonosulni, lehet megalkudni és szarul érezni magad, hogy mégsem tudtok mindent közösen megvalósítani és lehet távozni.
2020. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
15%
Srácok, nem értem mit nem értetek, a kérdező leírta feljebb, hogy exfeleségnek is jobb lenni, mint boldog barátnőnek.
2020. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
11%
Persze, hogy jobb, akkor mar megvan a matek:)
2020. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%
De hogy egy ilyen kérdés alatt is felbukkannak a házasságellenes, nőgyűlölő incelek, hát no comment... Nem értem, miért kell ilyen alpári módon reagálni más véleményére ("nyomorult gyűrű", "haszontalan papírdarab" a fehér ruha és a templom leszólása, és persze az örök favorit "minden nő egy pénzéhes dög, csak a pasas pénzére pályázik" sirám), főleg hogy a kérdés szempontjából irrelevánsak a válasznak csúfolt fröcsögések.
2020. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
21%

#17 Speciel en valaszoltam, is hogy 2.5 ev utan veget ert emiatt. A masik meg, hogy en nem allitom, hogy minden no penzehes, pl az emlitett exbaratno sem volt az, neki inkabb a gyerek tema volt surgos. Nem vagyok incel, es nem a nokkel van bajom, hanem a torvenyekkel, ami viszont sajnos lehetoseget ad a noknek arra, hogy a ferfival rendesen kibabraljanak, es sajnos en nagyon sok ilyen peldat tudnek felsorolni a kornyezetembol. Ebbol kovetkezoen, amig a jogszabalyi hatter nem valtozik, en biztosan nem fogok meghazasodni. Es akkor persze, lehet jonni azzal, hogy de hat ott van a hazassagi szerzodes. Ezzel viszont ket bajom van:

1. Maga a hazassag nem mas, mint egy pogarjogi szerzodes. Ha e melle irtok meg egy papirt, ami meg kimondja, hogy jo de a vagyon az kulon van, akkor meg a lenyeget veszed ki annak, amit jelenleg hazassagnak hivunk, vagyis fabol vaskarika. Ez olyan, mintha irnank egy auto adas-vetelit, es melle meg 1 masik papirban kikotnenk, hogy jo de az auto tulajdonjoga nem szall at az eladorol a vevore. Full non-sense.

2. Ha egy ferfi elojon a hazassagi szerzodessel, akkor a no egybol elkezdi: "Ennyire nem bizol meg bennem, igy nincs is ertelme az egesznek, blablabla"

2020. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
93%
#18: házasság esetén nem csak a vagyonjogi dolgok változnak meg. pl különböző állampolgárok esetén baromira nem mindegy, hogy házasok-e vagy sem (ezt a covid szépen bizonyítja is) , vagy kórházi kezelésnél se (mindig) dönthet az élettárs, öröklésnél/gyerekvállalásnál se mindegy. Mellesleg:nőként pártolom a házassági szerződést, ahogy a férjem is.
2020. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%
#19 Ebben igazad van, allampolgarsag telleg lenyeges. Orokles viszont sztem nem, 1reszt irhatsz vegrendeletet, masreszt ha vannak kolkok ugyis ok orokolnek. Korhazi kezelesnel meg ne dontson senki helyettem, erre a celra szinten lehet rendelkezni...
2020. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!