Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem voltam/vagyok a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem voltam/vagyok a házasság híve, de jegyben szívesen járnék. Más van így ezzel :D ?

Figyelt kérdés

Még a kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy igazából egyikőnk sem az esküvők híve. Én nem szeretem a nagy felhajtásokat, ha én vagyok a középpontban, illetve szerintem/szerintünk nem a papíron múlik, hogy szeretjük-e egymást.

Viszont jegyben járni olyan jó lenne, jól esne a szándék, meg egy néhány főből álló formai esküvőt minden felhajtás nélkül, magunk között még "kibírnék".

Régóta együtt vagyunk(5+), nagy szintlépés még nem volt, mert iskolásként jöttünk össze, nem rég költöztünk össze.

Néha már szóba jött ez a téma, de nem tudom, számíthatok-e még arra, hogy majd megkéri a kezem? Azt nem szeretném, ha csak azért tenné, mert én ezt akarom, úgy nem olyan.

Néha elgondolkodom, hogy régóta együtt vagyunk, ha akart volna, már megkért volna. Viszont ha onnan közelítem meg, hogy úgymond nem volt "mire", nem olyanok a körülmények még mindig, hogy már esküvőt tervezgessünk, akkor meg úgy vagyok vele, hogy ráér még, csak hát ki tudja, lesz-e benne ilyen szándék egyáltalán.

Szerintetek van ezen aggódni való, vagy ha végülis az évek alatt többször tisztáztuk, hogy nekünk nem ettől jó kapcsolat egy kapcsolat, csak én mégis elkezdtem erre vágyni, akkor ez nem jelenti azt, hogy nem akar elköteleződni, meg ilyesmi, ugye?


2020. nov. 18. 09:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
80%
#17 Nem "szégyenében" tiltott az le, csak idegesítőnek talált :D
2020. nov. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
65%

A jegyesség a házasság előszobája.

Azok jegyzik el egymást akik össze akarnak házasodni. Jó nagy hülyeség, értelmetlen dolog jegyben járogatni így, hogy nem akartok házasságot, ezzel csak bohócot csinálnátok magatokból.

Egyébként házasodni be lehet menni 2 tanúval is, nem kötelező bármiféle felhajtást, puccparádét rendezni. 3 ember előtt anyakönyvvezető+2 tanú, nem vagytok igazán középpontban sem. Ez csak kifogás.

Ha ennyire sem vagytok hajlandóak, halál felesleges, és nevetséges 1 percig is jegyben járáson gondolkodni.

2020. nov. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
81%

"Néha már szóba jött ez a téma, de nem tudom, számíthatok-e még arra, hogy majd megkéri a kezem?"

Mivel azt írtad, hogy egyébként az évek alatt többször tisztáztátok, hogy nem fontos a házasság, így minek kérne meg?

Ahogy itt már többen is írták: a házasságkötéshez nem kellenek meghívottak. 2 tanú + ti + anyakönyvvezető. Vagy akár pap/lelkész is, mert egyébként az egyházi esküvőhöz sem kell közönség, 2 tanú is elég. Mindenféle "kellék" sem kell, csak a közös beleegyezés kimondása és az aláírás. Ennyi az egész.

Azt kéne magadban tisztázni, hogy magát a házasságot nem szeretnéd, tehát hivatalosan elköteleződni a párod mellett vagy az esküvői felhajtást? És ez alapján beszéljétek meg.

Eljegyzésnek úgy nincs sok értelme, ha sosem házasodtok össze, mert eleve a kérdés az, hogy "leszel-e a feleségem?"

2020. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Kicsit megertrkel kerdezo. Nekem a hatamon felall a szor az eskuvotol. Nem akarok feleseg lenni, szamomra az nagyon beskatulyazas...

2. Ismerek egy part, akik 10 eve jegyben jarnak, talan jovore lesz eskuvojuk.

3. Nekem szemely szerint tokre tetszene, ha a parom valami kis ekszerrel elem allna es szerelmunk "orok zalogakent" nekem adna, mondjuk azzal, hogy orokke velem szeretne elni.

4. Szerintem nalad is maga a gesztus tetszik, hogy gyurut kapsz es az mit jelkepez.

2020. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!