Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi lehet az oka annak, ha öt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka annak, ha öt év kapcsolat után a férfi még mindig nem kérte meg a nő kezét? Ha ennyi idő után sem történik meg az eljegyzés, itt az ideje továbblépésen gondolkodni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 6. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből ki lehet lépni. Mást az élettársa üt agyon. Nem ezen múlik.
2022. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
3%
Csak nem kell jogi és gazdasági úton feleslegesen megnehezíti a saját dolgodat
2022. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
94%

"Éppen ezért nem tudsz majd kilépni, ha lelki vagy fizikai bántalmazásba kezdene a férjed."


Ez megint hülyeség. A bántalmazó fickótól nem a házasság miatt nehéz meglépni, hanem mert uátnad megy. Ebbe a "szép kötelékben" sem hoz változást a házasság.

2022. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne nehezítsd.

Hidd el, ha egy agresszív állattal élnél, simán agyonverne papír nélkül is.

2022. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
91%
Minek kell széttrollkodni a kérdést a házasságban - házasság nélkül jobb élni vitátokkal? Miért nem beszélitek meg privátban?
2022. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
2%

Senki nem trollkodja szét, csak elég szomorú, hogy a kérdező ennyire fontosnak tartja ezt. Nekem az előző két párom mindkettő nagyon feleségül akart venni engem, nagyon akarta a köteléket. Az egyik lelkileg bántalmazott, csúnyának éreztetett engem, és kihasznált szexuálisan, a másik pedig mindig durva szavakkal illetett, és meg is vert párszor.

Na ehhez képest a mostani párom figyelmes és odaadó velem, és egy helyes, izgalmas, igényes férfi (a másik kettőre ezek sem voltak igazak).

És láss csodát a másik kettővel ellentétben a mostani párom nem szeretne házasodni, irtózik a jogi és a gazdasági köteléktől.


Tehát akik nagyon házasodni akartak azok bántalmazóak voltak, a mostani aki nem akar meg figyelmes, szerető, jó pasi.


Ezen érdemes elgondolkodni.

2022. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen érdemes elgondolkodni."


Tehát volt három pasid, és ebből megfejtetted az egész világot... Ezen is érdemes elgondolkodni.


Amúgy sajnálom, hogy az első kettővel ilyen szarul jártál. Mármint nem szarkazmusból mondom, hanem ősztinén.

2022. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
87%

#46 Az a szomorú, hogy ennyire szűklátókörű vagy, hogy csak fújod a magadét mint valami retardált papagáj. Te nem akarsz házasodni, oké. Más meg akar. Fogadd el.

Mi már csak anyagi okok miatt is akartunk, felvesszük a babavárót, mert kamatmentes hitel sosem rossz, befektetjük, és szépen termelni fog. Ha még egy ingatlant akarunk venni, hitel szempontjából előny, ha házasok vagyunk. Ha valamelyikük meghal, a másik örököl utána. Ha valamelyikünk kórházba kerül, a másiknak adnak ki információt az állapotáról. Hivatalos családtagként sokkal könnyebb ügyeket intézni.

Feministaként úgy látom, hogy sokkal könnyebb kihasználni azt a nőt, akit nem vesznek el. Legalábbis ha szül, akkor mindenképp. Hiszen a nő szülés után évekig otthon ragad a gyerekkel, ami pénzt addig kap, az jó esetben elég pelenkára. A férj viszont dolgozik. És ha mondjuk 3 év múlva a férj dobbantana, akkor nagyon nem mindegy, hogy az addig megkeresett lóvé fele a gyerekkel otthon lévő nőé lesz-e vagy nem. Ha nem vett el, akkor ugye nem. Egy nőnek nagyon nagy kockázat házasság nélkül szülni. Nyilván ha nem akar gyereket, akkor mindegy.

Kérdező, szerintem is nyugodtan kérdezz rá, hogy mik a tervei. Ez nem sárkánykodás, te is ugyanúgy a kapcsolat aktív, alakító tagja vagy. Jogod van tudni, hogy mire számíthatsz tőle a jövőben.

2022. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
3%
48asnak: gyerekeket sem szeretnénk, gyerekmentes feminista vagyok.
2022. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
100%

#49 Akkor azért más a téma, a legtöbb ember szeretne. Mondjuk van ami így is áll, pl a kórházas, az egymás után öröklős, vagy a közös hiteles téma. Vagy pont mostanában volt hír, hogy meghalt egy fiatalember, és a párja meg az anyja huzakodnak egymással, hogy koporsós vagy hamvasztós temetés legyen. Ha a csaj a felesége lett volna, akkor nem kérdés, hogy ő dönt. Így meg igazából jogilag köze semmi, az anya az, aki dönthet, a csaj meg örüljön ha nem hajták el a temetésről.

De persze ha valaki szereti a zavaros jogi viszonyokat, akkor gyerek nélkül valóban jól el lehet lenni házasság nélkül is. Én nem vagyok romantikus alkat, a racionális énem pedig nem bírná, hogy jogilag senkije vagyok a hozzám legközelebbi embernek, konkrétan az anyja előbb dönthet bármiről vele kapcsolatban, mint én, szóval mindenképp akarnék. Más meg nem. És ez így van jól, az emberek különböznek. De senkinek nincs joga a másik vágyai felett ítéletet mondani.

2022. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!