Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi lehet az oka annak, ha öt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka annak, ha öt év kapcsolat után a férfi még mindig nem kérte meg a nő kezét? Ha ennyi idő után sem történik meg az eljegyzés, itt az ideje továbblépésen gondolkodni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 6. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
100%

Figyeljetek már, minden válasz alatt ott a "Privát üzenet" felirat, arra kattintsatok rá és úgy folytassátok a vég nélküli vitátokat, hogy ne más kérdését barmoljátok szét. A kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy nektek fontos-e a házasság vagy akartok-e gyereket.

A kérdező számára egyértelmű, hogy FONTOS, és zavarja, hogy a párja 5 év után sem képes megkérni a kezét. Nem fogja őt vigasztalni, hogy X válaszoló feminista és undorodik a házasságtól, ha ő feleség szeretne lenni.

2022. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
69%

Nézd kérdező, ha 5 év alatt nem kért meg, akkor nagy eséllyel már nem is fog. Leszarja az egészet, és az se érdekli te mire vágysz,/ lehet abszolut házasságellenes, vagy fél tőle, vagy csak veled nem tervezi így összekötni az életét. Az igazi okot csak ő tudja, és nem feltétlen érdeke elmondani, hisz ha esetleg emiatt szakítasz, oda a fix szex az életében.

Az amit mit mond ( hogy állítólag ő is akarja), nincs összhangban a tetteivel, illetve azok hiányával. Ha valaki 1-2 éven belül nem tudja eldönteni hogy a párjával akarja e leélni az életét, az nagy eséllyel nem az aktuális partner lesz végül, aki mellett megállapodik. Maximum akkor ha nem talál mást. Több barátnőm is úgy járt, hogy 5-8 évig várták a nagy semmit, csak szavakat kaptak, tetteket, valódi köteleződést nem. Aztán a pasi lelépett, és az új párját 1-2 év múlva már el is vette. A csajok meg a legjobb éveiket pazarolták el a semmiért, pedig ha kicsit okosabbak, reálisabban látnak, rég szakíthattak volna és új életet kezdhettek volna. Hàrman is 30 felett jöttek ki ezekből a kapcsolatokból és azóta se találnak komoly párt.

Ha neked fontos a hàzasság, akkor jogod van ahhoz, hogy tudd,mit akar és mit nem akar a másik, mivel együtt vagytok, és ha nem azonos a jövőképetek, akkor szimpla időpazarlás együtt lenni, mert minek,(?) ha nem tart sehová a kapcsolat, csak úgy vagytok.

Nekem pl fontos a házassàg, és együtt sem lennék már rég olyannal aki fél-1 év után sem lép.

Mi a férjemmel már az elején megbeszéltük, hogy mindketten szeretnénk házasságban élni együtt, amint az életfeltételeink megengedik. ( Ő kérdezett rá egyébként, mert nem szeretett volna olyannal kezdeni aki házasságellenes). 6 hónapon belül megkérte a kezem, 1 év kapcsolat után összeköltöztünk, fél évre rá , (1,5 év kapcsolat után) össze is házasodtunk.

Sosem lettem volna senkivel évekig ilyen se vége se hossza pasim- csajom kapcsolatban.

Számomra egy idő után teljesen komolytalan egy olyan viszony az évek számától függetlenül, mikor ez a dolog nincs teljesen letisztázva egy kapcsolatban, és bizonytalanság, időhúzás, kifogáskeresés, sunnyogás stb van, és látszik, hogy nincs egyetértés a témában.

2022. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%

46.

Jó szarul választottál akkor, és nem is kevésszer.

Most akkor én is felállíthatnék ennyiből statisztikát? Nyilván nem.😂

Az exem egy irányításmániás, betegesen féltékeny, erőszakos, érzelmizsaroló f****szkalap volt aki eljegyzés után mutatta ki a foga fehérjèt, + félrekefélt, és még fel is pofozott amikor szakítottam vele. Ő akart házasodni.Egy idő után mèg a gyerekvállalást is rám akarta erőltetni. ( 1 évig voltunk együtt)


Ezzel szemben a férjem, aki szintén akart házasodni, okos, kedves, vicces, imádnivaló, helyes, vonzó férfi, soha nem bántott semmilyen módon, és soha nem erőltet rám semmi olyat amit nem akarok. ( 12 éve vagyunk együtt)


Az, hogy ki milyen ember, nem azon múlik, hogy akar e házasodni vagy sem.

2022. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
64%

52


Azért ez meg nem olyan hosszú idő, hogy le tudd vonni azt a következtetést, hogy nálatok minden rendben lesz.

Én eleve jegyben sem járnék olyannal, akivel meg nem laktam együtt, szerintem borzasztó nagy felelőtlenség, plusz fel évet együtt élni baromi kevés ahhoz, hogy ki ismerd a szokásait, jóformán ennyi idő alatt meg semmi nehézségen nem mentetek át együtt közösen, de ne legyen igazam.


Abban viszont igazad van, hogy 5 év után már bőven lépnie kellett volna a kérdezőnek és a párjának is, ha akarnak valamit egymástól, ha nem.

2022. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
15%

54 .

Köszönöm a jókívánságokat, de velünk minden rendben,az eddig együtt töltött 12 év után is.:)

Elég jól megismertük egymást már az együttélés előtt is. Hidd el, nem költöztem volna össze olyannal akit nem ismerek eléggé. Megismerni nem konkrétan idő kérdése. Inkább minőségi időé. Járogathat valaki 5 évig úgy, hogy alig ismeri, meg 1 évig is úgy, hogy minőségibb, mélyebb a kapcsolat. Mi az együttjárásunk 1 éve alatt is sok időt töltöttünk együtt. Mire összeköltöztünk, mindent tudtunk egymásról amit kell.

Én meg kifejezetten össze sem költöztem volna olyannal aki még meg sem kérte a kezemet.

2022. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező azóta valami?Leültetek beszélni??????.
2022. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet az oka? Nem kellesz eléggé. Ennyi.

5 év alatt rég megkérhetett volna, ha akar, és össze is házasodhattatok volna, ha ő is akarná ezt, de neki láthatóan nem kellesz házastársként mert nem veled tervezi a jövőjét.

2022. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:
Update: megkérte a kezem :)
2022. szept. 28. 20:50
 59/63 anonim ***** válasza:
0%

Igen kisdrágám, mert már sokan szóltunk neki emiatt , mert mindenkinek csak panaszkodtál, így a családdal beszéltünk és úgy döntöttünk elmondjuk a párodnak.


u.i.: a gyűrű árának a felét a család fizette.

2022. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
22%
És nem erzed kierőszakoltnak?
2022. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!