Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért pánikoltam be eljegyzés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pánikoltam be eljegyzés, összeköltözés előtt?

Figyelt kérdés

A kedvesemmel karácsonykor szeretnénk eljegyezni egymást, de már előtte összeköltöznénk a közeljövőben. Amióta ez biztos lett, nekem állandóan rémálmaim vannak, ébren is nagyon szorongok, félek, pedig nagyon szeretem. Még soha nem éltem együtt így senkivel, lehet hogy csak ettől félek? Ezt azért nem hiszem, mert sokat laktam albérletben, béreltünk közösen lakást barátnővel, koleszos voltam már gimiben is, szóval az alkalmazkodással nincs gondom. Pár éve egyedül élek, de tavaly pl. egy évig megint volt lakótársam.

Nagyon félek az összeköltözéstől, pedig én is szeretném, bár a kedvesem sürgeti jobban az összeköltözést, esküvőt is. Ne igazi sürgetésre gondoljatok, csak ő egy kicsit jobban szeretné, pedig ezt a lányok szokták sürgetni...:) Azt ne írjátok, hogy tudatalatt nem szeretem, mert ez nem igaz. Tudatosan nagyon szeretem, igazán szerelmes vagyok, a tudatalattimat nem tudom kontrollálni (pl. a rémálmokat) de biztos vagyok benne hogy a szerelmünk és a szeretetünk biztos.


2010. okt. 3. 10:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy korai lenne, elég régóta vagyunk együtt és elmúltunk 16 évesek:)

Sajnos a szakaszos költözés nem megoldás, mert ahhoz túl messze lakik és most vált munkahelyet is, így csak egyszerre tud költözni.

Köszönöm az eddigi válaszokat, írjatok még, mert nagyon szeretném megtalálni a megoldást a félelmeimre.

2010. okt. 3. 12:10
 12/21 anonim ***** válasza:
Túl sok amerikai szinglifilmet néztél.
2010. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi, ez igazán hasznos válasz volt...
2010. okt. 3. 12:33
 14/21 anonim ***** válasza:
konkrétan hány éves vagy, és mióta vagytok együtt?
2010. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem írtam. Nem a szülők elől összeköltözésbe menekülő kamaszok vagyunk és a kapcsolatunk sem pár hónapja tart. Szerintem nem befolyásol semmit, hogy 25 vagy 45 éves vagyok és az sem hogy egy vagy két éve vagyunk együtt.
2010. okt. 3. 13:16
 16/21 anonim ***** válasza:
márcsak azért eléggé fiatalnak tűnsz!pszichologus vagyok, és a fogalmazásodból gondoltam!:-)
2010. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nekem az írásod alapján nem tűnsz pszichológusnak, de semmi baj, nem ez a lényeg:) Mennyinek tippelsz?:)
2010. okt. 3. 17:17
 18/21 anonim ***** válasza:

:) Ha ez megnyugtat, nyár elején ugyanezen mentem keresztül, sőt még hasonló kérdést is tettem fel ide! - kaptam hideget-meleget... Őszre terveztük-tervezzük a közös házvásárlást ( folyamatban van) , és valahogy nyár elején nálam is jött a pánik, hogy " jesszus ez mostmár végleges, és nagyon komoly, amit én nagyon szeretnék, és nagyon nem szeretném elrontani, és nagyon erre vágytam , és dejó, hogy megtaláltam azt, akivel megvalósíthatom DE...." tele voltam kétségekkel ( és nem abban kételkedtem, hogy szeretem-e!, ahogyan te sem) , mert valahogy annyira valóságos, igaz lett az egész... eljutottam odáig, hogy azt érezem, hogy nincs meg a "rózsaszín köd" , hogy nem így kellene érezni magam, és emiatt lelkiismeret furdalásom volt! - aztán egy este . épp nyaralás közben leültem Anyummal, meg Hugimmal beszélgetni, nem erről, csak előjött valahogy... ahogy kimondtam a szavakat, mintha idegenné váltak volna, és jó volt, hogy nem hurrogtak le, csak valahogy úgy beszéltek, hogy segített megérteni, épp attól ijedtem meg, hogy pontosan-biztosan érzem ő az aki már egy életen át velem marad, aki nem fog elmenni, akiben biztos vagyok! - pár nap múlva mintha elvágták volna a vívódásaimat, egyszerűvé-természetessé vált minden! Azóta pedig teljes nyugalommal, biztonsággal, és szerelemmel gondolok a közös jövőnkre, úgy ahogyan már akkor is szerettem volna érezni magam, csak picit túlpörgettem az agyamban :) Remélem érthetően írtam, és tudok segíteni! Ne aggódj, nem vagy egyedi eset, mással is előfordul ez!

27/N

2010. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is pont így voltam vele, nagyon tartottam tőle (rémálmok nélkül, nem tudom ez igazán rémálom vagy csak metafora), pedig senki sem sürgette. Én már az összeköltözést teljesen véglegesnek tekintettem, ahogy írod te is, és ez ilyesztő soha nem lesz több pasid csak ugyanez, mi lesz ha mégsem lesz olyan jó, jó apuka lenne-e stb. Együtt éltünk pár évig és nemrég házasodtunk össze.

Szóval hajrá, szerintem ez teljes normális, azért van így mert te most döntesz egész hátralévő életedre, van aki csak az esküvőre gondol így és van aki egyáltalán nem gondolkodik de annak aki örökre tervez ez nagy döntés és ilyesztő. (Ha ez megnyugtat összeköltözés után néhány hónappal teljesen elmúlt ez az érzés)

2010. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Most lehet, hogy azt mondod, hogy nem így van, mert szerelmes vagy és ez nem egy 2 perc alatt meghozott döntés eredménye; de én mégis úgy látom, hogy te ezt az egészet még nem akarod. Ezt támasztja alá a pánikod és a rémálmaid is. Oké, hogy tudsz alkalmazkodni, hogy laktál már együtt valakivel, de ez egy teljesen más, egy új, ismeretlen szituáció. Az ismeretlentől pedig mindenki fél, legalább annyira, mint a függetlensége elvesztésétől. Tedd azt, amit jónak látsz, de olyat soha, ami ellenkezik a valódi vágyaiddal! Költözzetek össze, próbálgassátok egymás határait... :) Szerintem nem lesz semmi gond, csak az időpontkitűzést kellene újragondolni. Ne ugorj bele csak azért, mert ő akarja és szereted, amíg nem érzed úgy, hogy felkészültél, mert meg fogod bánni!
2010. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!