Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Korai lenne a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne a házasság?

Figyelt kérdés
Párommal négy éve ismerjük egymást, azóta vagyunk együtt. Ő egyetemre jár, én pedig még egy évet gimnáziumba. Jövőre leszek 19 éves, és fél éve megkérte a kezemet. Szerintetek, ha gimi után összeházasodunk, akkor az korai lenne?
2011. júl. 14. 13:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A házasság nemcsak szerelem, együttélés, közös gazdasági és érzelmi közösség is. Van jövedelmetek? Lenne miből fenntartani magatokat? Éltetek már együtt? Biztosak vagytok benne, hogy nemcsak a megszokás tart már össze benneteket?

Én a helyetekbe nagyon átgondolnám, legalább azt várjátok meg, hogy a párod befejezze az egyetemet.

2011. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem soha ne foglalkozz mások véleményével. Te tudod egyedül, hogy vele akarsz e lenni életed végéig, vagy sem.

Egyáltalán nem törvényszerű, hogyha 14 évesen jöttél vele össze, akkor nem ő az igazi, meg hogy fiatal vagy...stb.

A ti döntésetek, ne foglalkozz másokkal.

21L

2011. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudom megmondani neked, h mit tegyél, nem is akarom, de azt amit az elmúlt 10 évben láttam elmondom. Több ismerősöm is házasságot kötött rögtön az érettségiük után (egyidős v közel egyidős párok), de 5 éven belül egyik sem maradt együtt a párjával. Olyan ismerősöm sincs, aki a kamaszkori szerelmével együtt lenne ma.

Én 20 éves korom után eszméltem rá először, h mennyit változott a gondolkodásom 16-18 éves koromhoz képest, de ez a változás nem állt le, még mindig érzem, h van mit tanulnom az élettől/ről. Ettől függetlenül mostanában érzem, nem csak szívvel, hanem az agyam is tudja, h kész vagyok leélni az életemet a párom mellett és családot alapítani vele.

2011. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon korai! Hova siettek ennyire?
2011. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
40%

Egyrészt: ejnye ejnye hogy jut eszedbe ilyen korán?

Másrészt: ennyi idősen még nem váltál cinikussá, hiszel a hercegben aki melletted van, hiszed hogy a házasság csodás dolog és ez jó. Javítsatok ki ha tévedek, de az esküvő 19 évesen sokkal nagyobb csoda mint 30 évesen. És ha később mész férjhez az sem garancia arra, hogy holtodiglan őt szeresd. Tény, ésszerűbb lenne tapasztalataid alapján átgondolni, ő mennyire hozzád való, de így hogy nem nagyon van tapasztalatod nem tudhatod. Gondolkozz azért: mennyit beszélgettek és miről, alapvetően egy irányba tartotok-e. Ezeket te tudod csak, de mondd miért tetted fel a kérdést? Mert szerintem talán azért, mert magad sem vagy biztos benne mit szeretnél.

2011. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is korai. dolgozzatok, teremtsetek alapokat. ugyanott fogtok lakni, csak házasokként? végül is mindegy, de szerintem még várjatok:)
2011. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem, ebben tévedsz! Mi tökéletesen biztosak vagyunk egymásban és a döntésünkben, csak az emberek véleményére vagyok kíváncsi. És igen, páromnak biztos jövedelme van, mivel nem is ösztöndíjjal van az egyetemen.. Az édesapja cégében társvezető, így az anyagi helyzet stabil. Egy éve együtt élünk, és megfogadom itt az egyik tanácsot: nem fogunk ezzel foglalkozni, ki mit fúj. A nőverem most 26 éves, és nem garancia, hogy ha kb. ő is ennyi idősen megy férjhez, akkor nem lesz boldog. Ő félt attól, hogy túl fiatal bakfis. Csak egy kérdés: ha valakit szeretünk, miért kell attól elválni? Nem egyértelmű az, hogy egy életen át szeretjük egymást, és boldogok leszünk? :) Most az a módi, hogy már középkorúan, vagy az felett megyünk férjhez, és nagymamakorban szüljük meg első gyermekünket? Ugyan már! Ha nem is rögtön a gimi elvégzésével, de az után durván egy évvel biztos, hogy már nem menyasszony, hanem feleség leszek. :)

Ja és volt itt egy dolog, valahogy így: biztos, hogy eleget beszélgetettek? - a vőlegényem a legjobb barátom és a lelki társam is egyben. ;)

Azért köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 14. 14:42
 18/25 anonim ***** válasza:
37%

jaj de édes naiv kislány.


nem baj, majd kinövöd. 5 év múlva már csak röhögni fogsz a mostani önmagadon. hidd el, tapasztalatból beszélek.

2011. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

"Nem egyértelmű az, hogy egy életen át szeretjük egymást, és boldogok leszünk?" Sajnos nem. Ha az lenne, nem volna ennyi válás.

Nagyon hosszú idő az, hogy egy életen át. Többszöröse annak, amit eddig összesen éltél. Egy csomó olyan dolgot foglal ez magába, amit most még el sem tudsz képzelni. Jót is, rosszat is. Épp ezért hiába is papolnék, hogy rengeteg olyan szempont van, amit nem ismersz, de ettől még léteznek, és a te életedet is befolyásolni fogják, ha elhiszed most, ha nem. Mikor eljön az ideje, megtanulod.

Addig is légy bölcs, és légy nagyon boldog!

2011. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
38%
Ja értem, magyarul te is beállsz a sorba aki hozzámegy a pénzes pasijához had tartsa el. Grat! Őszintén inkább az önálló életed kiépítésével foglalkoznál ennyit, mint a házassággal, semmi élettapasztalatod nincs, még csak érettségid sem, akik nálad idősebbek és többet láttak nem feltétélen, hogy rosszat akarnak. Tudod, ha már kérdezel, bizonytalan vagy, ha meg bizonytalan vagyok és kb a 90% ugyanazt mondja, nem ez a megoldás, hogy visszavágok, hogy tujátok mit, nem érdekel ki mit mond, akkor minek kérdeztél? Ha nem tudsz tanulni a válaszokból és leszűrni azoknak a lényegét és nem érted meg azt, ha 2-3év múlva házasodtok nem veszítetek semmit, viszont még biztosabbra mehettek, akkor tényleg tedd, amit szeretnél. Én kívánom, hogy neked bejöjjön az élet, de azért ne felejtsd el, feleségnek lenni nem életcél!!!!!
2011. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!