Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Korai lenne az eljegyzés? Én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne az eljegyzés? Én 15 éves vagyok ő pedig 19 és több mint fél éve vagyunk együtt.

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 11:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Még szép h korai!
2009. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
89%

emberek! azt elfelejtitek h az eljegyzés még nem kötelez semmire, az nem házasság, bármikor fel lehet bontani.


A kérdésre válaszolva: ezt csak te érzed, de én meg azt szeretném kérdezni, hogy minek szeretnétek eljegyezni egymást? Biztosítékként, hogy nem csal meg?

Szerintem felesleges, de ahogy érzitek:)

2009. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


"Vicces" hozzászólások is vannak előttem. Úgy érzem , nem rosszindulatból íródtak, csak társadalmi helyzetkép... Úgy gondolom , tényleg korai még ilyen korban az eljegyzés; de másfelől az még tulajdonképpen nem "eskü" csak egy lehetséges ígéret. Nagyon sok eljegyzést bontanak fel, még 20 ikszen felül is. Ha úgy érzed, hogy tényleg ez az a pasi , akiért dobog a szíved és viszont , válts vele gyűrűt. Benne van a kockázata, hogy x idő után találsz te vagy ő másik párt, és az is benn van a pakliban , hogy ez nagy csalódás lesz akkor; de egy eljegyzés nem mehet még azért annyira a (tovább)tanulás rovására. Az esetleges esküvővel meg tényleg várj (azért ne csak a szívedre hallgass, az eszedre is!) , illetve a "babaprojekttel" is jó lesz még jóideig várni!! :)

2009. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
95%

Ezt most nem komolyan kérdezed, ugye?


Én 19 vagyok, a párom 21, már 4 éve együtt vagyunk, együtt is élünk, de még várunk. Ki is ütném a biztosítékot, ha beállítanék otthon azzal, hogy hozzá akarok menni! Jó, igaz, amit előttem írtak, hogy az eljegyzést fel lehet bontani, de akkor meg nincs semmi értelme, különben is, egy pár jegygyűrű is rengeteg pénz. Főleg úgy, hogy még keresetem sincs.

2009. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%

Kíváncsi lennék némelyik válaszadóra ,hogy hány éves! Ha felnőtt akkor van-e ill. volt-e 15 éves vagy hasonló korú KISlánya (vagy akár fia)?

Milyen szülő lehet az, aki azt mondaná a saját 15 éves lányának, hogy ez a te döntésed, ezt te érzed és hasonlókat? Az ilyen szülők se nagyon foglalkoztak a tanulással, ez látszik a válaszokon.

Tudjátok ti, mit éreznek ezek a gyerekek (akár fiú, akár lány)? Megmondom: túltengnek bennük a hormonok, testileg kezdenek felnőtté válni, de szellemileg még igencsak gyerekek! Nem eljegyzésre kellene őket buzdítani! Sajnos a mai internetező felnőttek többsége is az idióta amerikai filmeken és a hülye show-műsorokon nőtt fel és abból szerezte a hatalmas tapasztalatát!

2009. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Már írtam. 26 évesen jegyeztek el, tapasztalataimat nem a neten és egyéb helyeken szereztem. Én nem buzdítottam őket az eljegyzésre , csak azt mondom , hogy egy eljegyzés micsoda túlképp? Lehetséges ígéret. Utána nem a holtomiglan-holtodiglan következik automatikusan, és nem értem a tanulás folytatásához miben jelent akadályt? Igen , azt is megértem hogy 15 éves, még tulajdonképp kislány. De mi van akkor, ha neki(k) ez fontos? Az eljegyzés nem mindig 50 fős családi esemény dínom-dánommal, 150 ezer forintos aranygyűrűkkel. Lehet az ezüst is, egymás között. Van , aki megtalálja a másik felét 15 évesen. Jó , ez alakulhat máshogy is , nagy szakítással a végére, meg most ugye a rózsaszín ködfelhő...De lehet , hogy ők csak egy egyszerű gyűrűváltással és egy csókkal akarják ezt az egészet. Ott volt Rómeó és Júlia...az a történet tragikusan végződött az ellenállások miatt. Összegzésként: Nem buzdítok senkit a minél előbbi eljegyzésre ; hiszen érettség kell hozzá ; de ha ez az egész nem a külsőségekről szól ,és mindketten akarják ; akkor lehet , hogy ez a két fiatal 20 év múlva is egymás kezét fogva andalog majd...

2009. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
95%

15 évesen eljegyzés? Úristen, lassan már ott tartunk, hogy az ovis ballagáskor tartják az eljegyzéseket!! Fél év az semmi! Fél év alatt még egy felnőtt ember sem tudja kiismerni a párját annyira, hogy hozzámenjen!

26/l

2009. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
71%

Szia 15:48-as!

Nem konkrétan rád gondoltam, hanem úgy általában a válaszolókra.

Mi az eljegyzés?

Azt jelenti, hogy ez egy jegyespár, akik össze fognak házasodni! Ettől kezdve mindent szabad együtt, amit egy házaspárnak. Magyarul: szabad a szex! 15 évesen, gyerek fejjel kicsit korainak gondolom, napi szinten főleg! Mi megy a tanulás rovására ha nem ez? Nem vagyok egyébként se öreg, se "begyöpösödött", de ezt azért túlzásnak tartom!

Elég furcsán néznék a (most 12 éves) gyerekemre ha (3 év múlva) azt mondaná, hogy eljegyzést akar. Majd ha leérettségizett és lesz egy olyan szakmája is mellé, amiből meg tud élni, akkor "jegyezgessen"! Ezzel nem azt mondom, hogy előtte nem mehet sehova és semmit nem csinálhat, hanem, hogy addig én szabályzom a dolgokat!

Ez szerintem nem rosszabb, mintha ráhagynék mindent!

2009. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%

szia!


nem off. Tökéletesen megértelek előttem szóló. Úgymond "régies" felfogásban a jegyespár egyszer házaspár lesz és talán szabad a szex is. De. A mai kor "újdonsága", hogy nem minden jegyespárból lesz házaspár , merthogy a jegyesség felbontható (ez nem "papíron" történik , de ha még úgy is történne , gondolj csak a házasság utáni válásokra!) És ami még rosszabb, hogy a mai fiatalok jegyesség nélkül is elkezdik a korai nemi életet; akár 13 évesen is.

Ennek ellenére mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét , igazság szerint a fél éves "együttjárás" tényleg nem alap egy jegyességhez se , de még az együttéléshez se nagyon ; csak kicsit elmorfondíroztam a dolgokon. Lehet , hogy 10 000 pár közül pont ők az egyetlenek, akik tényleg komolyan gondolják... Kár, hogy a kérdező nem reagál semmit , se pro se kontra.....

2009. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
100%

Mindenképpen butaság!

Én 18 éves voltam, amikor a barátom eljegyzett, teljesen odavoltam az eljegyzésért, azt hittem felnőtt lettem töle..Nem lehetett róla lebeszélni..

S persze nem is tudtam tényleg elképzelni, hogy egyszer kólönválnak útjaink.Első szerelmem volt, azt hittem, örökké tart. Másfél év együtt járás után jegyeztük el egymást.

Persze mindketten megváltoztunk, felnöttünk, s a szerelem is elmúlt. Mai fejemmel már csak nevetek ezen az egészen, milyen kis hülyék voltunk.

Azóta megtaláltam a párom, s nyáron lesz az esküvőnk, mostmár felnöttnként tudtam gondolkodni...

S elöször nagyon nehéz volt elmagyarázni a mostani páromnak, hogy az az elözö eljegyzés nem volt komoly, gyerekes dolog volt. Sokáig bántotta őt, hogy nem ö volt az első, pedig igenis ő az:)


24L

2009. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!