Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Korai lenne az eljegyzés? Én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne az eljegyzés? Én 15 éves vagyok ő pedig 19 és több mint fél éve vagyunk együtt.

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 11:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 évesen mentem férjhez kilenc éves kapcsolat (ebből 5 év együttélés) után. Nem akarom megbántani az érzéseiteket, de ha arra gondolok, h' hozzámehettem volna ahhoz a csókához, akivel 15 évesen jártam, hát a padlón fetrengek a röhögéstől. Meg akik utána jöttek még kamaszkoromban! Egyébként lányom van, de ha ilyesmivel állítana haza ennyi idős korában, azt hiszem újra kéne éleszteni a férjemet és engem is.
2009. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
100%

Szerintem is korai még a dolog. Amikor egy évesek voltunk a párommal, vettünk egy gyűrűt "szerelmünk jeléül", nagyon meg voltunk elégedve magunkkal. Akkor elég is volt, hogy kifejezzük, szeretjük egymást. Lassan három éve vagyunk együtt, és én mondtam neki, hogy várjunk még az eljegyzéssel. Szerintem akkor van itt az ideje, amikor kész vagy arra, hogy hamarosan megházasodj, vezesd a háztartást stb...

Te még gyerek vagy, élvezd, hogy szerelmes vagy, de nem kell több.

2009. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

A fél év az nagyon kevés, és te is túl fiatal vagy. Nem is biztos hogy ő életed szerelme, majd később másképp látsz mindent. Légy türelmes, ha szeretitek egymást úgyis együtt maradtok, egy kapcsit nem a papírok tartanak össze. Anyagilag sem ártana felkészülni rá.

Várjátok meg míg 18 leszel, de még 30 évesen sem lennél elkésve. Ha hirtelen jegyzitek el egymást és házasodtok össze, akkor hamar megbánhatjátok, és a válás az nehézkes dolog tud lenni. Ne legyetek meggondolatlanok.

A házasságtól nem lesztek felnőttek, most úgyis szülői beleegyezés kéne hozzá. Miért vagy türelmetlen? A barátod meg akarjak érni a kezed, vagy bezséltetek erről? Ne sürgesd mert el fog menekülni.

2009. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

az unokatesóm 33 éves, tavaly előtt szakítottak, előtte 10 évig voltak együtt és ebből 5 évet jegyben jártak, 7 évet együtt éltek, nem házasodtak össze, az elején ők is szerelmesek voltak, 20 évesen ismerkedtek meg, aztán mégis szakitottak, pedig nem volt harag se köztük. Fájt kicsit mnidkettőnek, de már nem volt értelme, mindketten találtak maguknak azóta párt, és nincs gyerekük. Hiába a 33 év, az új kapcsolat még egy év után is friss az eljegyzéshez, és akkor összeköltözésről meg gyerekről főleg ne is bezsélnünk. Bár egy idősebb nőnél már egy új kapcsolatban rövidebb idő telhet el az ismerkedés és a baba vállalás között, hisz ketyeg a biológiai órája.


Az Erős Antónia most 6 hónapos terhes, első babáját várja, pedig már 39 éves, és cukor beteg is. Az anyagiak miatt vártak, meg itt a világválság. Van aki tud szülni még 40 évesen, akkoris ha első baba, talán ez a baba odlog egyre inkább kitolódik, bár sok 10 en egy két éves lányról is hallani, akik terhesek.


Egy gyerekkel vagy házassággal, meg nem szabad senkit megfogni, a jegyesség még nem garancia semmire, attól hogy vannak gyűrűk meg papír esetleg még nem jogosít fel a hűségre. A szerelem hamar elillanhat, főleg első szerelemnél még ebben a korban. Ki kell mégé lnetek magatokat, mert később ki fog jönni rajtatok, hogy nem buliztatok, nem tapasztaltatok eleget, nem volt szabadságotok, csak a kapcsi, a tanulás, aztán a meló és a gyerekek....

Később már nem bánhatod meg, de még van idő, hogy ne siesd el a dolgot. A legjobb szeretőkből lehetnek verekedős alkoholisták.


Gyesre se menjen senki azért, mert munkaundora van, a babának enni kell, fenn kell tartani, ahoz ideg kell, babát nemzeni a baba érdekében kell, anyai szeretettel, és aki anya annak a gyereke érdekét kell nézni. Nem hinném hogy felelősség teljes menyasszony lennél már most. ha az eljegyzést sietteted, akkor utána már a házasságot meg a babát is gyanítom.

Nektek fél év mért tűnik soknak, meg esetleg a párod életkora? Még ő is gyerek, főleg a pasik érnek később.

Aki azt hiszi, hogy a jegyességtől lesz felnőtt ( vagy a cigarettázástól, a szexeléstől) az nagyon téved, ez a leggyerekesebb gondolat.


Lehet szegényk érdező még azt sem tudja, hogy több oldalas válaszok érkeztek, és vajon hogyan kell lapozni?

2009. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Amúgy 23 éves lány vagyok, nem vagyok eljegyezve de egy éve van barátom, mégcsak együtt sem élünk, gyerekre meg főleg nem gondolunk, vagy esküvőre, pedig párom 32 éves, és nekem nem ő az első barátom, és dolgozom is pár éve.


Még lehet várok az igazira :) de ragaszkodást érzek a párom iránt, megtanultam, hogy fontos a tisztelet, a megértés, a bizalom.

azt butaságnak tartom, hogy szomorú az eljegyzés leőtti szexuális élet, mert kai évekig vagy egyáltalán nem jegyzi el ap árját, nem hinném hogy egy párkapcsiban kibírnák 3-4 évig szex nélkül. A szexuális élet nélküli kapcsoalt, nem igazán kiteljesedett kapcsolat, a szex az természetes dolog, csak nem 15 évesen.


nekem 17 évesen ovlt az első, az akkori barátommal, aztán mikor szakítottunk három évig nem volt szexuális életem, és nem vezstettem semmit, pedig ovlt közbe barátom, igaz nem hosszú ideig, de velük nem feküdtem le, és szerintem egy új kapcsiban nem kell pár nap vagy hét után lefeküdni egymással.


Unokahugom egy éve járt a pasijával, mikor lefeküdtek, bár neki ő volt az első úgy. 5 évig jártak, szakítás után meg nem fog az első pasival összeállni, meg lefeküdni. Már hónapok óta ismerkedik valakivel, mégsej öttek össze, meg sem csókolták még egymást, csak udvarol a lánynak a srác.

2009. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
köszi a komikat am tudom hogyan kell lapozni nem vagyok egy fogyatékos gondolom nem erre gondolt a válaszoló bocsi...és én nem egyből feküdtem le a barátommal hanem az 5dik hónapban de ez lényegtelen de rá jöttem hogy hülyeséget is tettem ezzel meg is bántam, köszönöm hogy hejre igazítottatok és most hogy mindenki leírta nekem hogy mit is gondol helyre ugrott az agyam igen még tényleg nagyon fiatal vagyok (nem vagyok cigány)
2009. máj. 9. 17:15
 27/34 anonim válasza:
miért ábrándultál így ki belőle?
2009. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Vannak terveim csak mindig ez a kérdés van a fejembe mert nagyon szeretem ... csak tudom hogy nekem még fősuli meg ilyenek lesznek ...
2009. máj. 14. 18:02
 29/34 anonim ***** válasza:

:) miontha magunkat látnám ennyi idősen :) igen, mi is irtó szerelmesek voltunk, mi is szórakoztunk a gyűrűvel.. Aztán most itt vagyok 19 és várnám a gyűrűt, de nem kapom :D most már komolyabbak vagyunk, rájöttünk, hogy elő kell teremteni az anyagi biztonságot, és utána jöhet a gyűrű, a lagzi, a babák. Ez még 3-4 év, addig is élünk boldogan :)

Ne siess, bár egy gyűrű nem változtat meg semmit, de ne menj még hozzá :) feltételezem ő az első az életedben, és úgy érzed ismered. De szerintem is még korai lenne. hagyd meg huszonéves korodra ezt a boldog élményt, hogy felhúzza az ujjadra a gyűrűt a családod előtt .)

2009. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
majd 6 év mulva kislány+!++++++++++++++++++++++
2009. jún. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!