Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is korai 3 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is korai 3 év után az eljegyzés?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok ő 26. Minden nap együtt alszunk, hol náluk, hol nálam, az összes szabadidőnkben együtt vagyunk.

2012. aug. 30. 11:37
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
éppen ezért írtam, hogy mindig együtt vagyunk, hogy az olyan, mintha együtt élnénk, mert tőlünk megy munkába stb... szinte csak akkor nem vagyunk együtt ha dolgozik.
2012. aug. 30. 12:00
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az eljegyzés azt jelenti, hogy a pár 1-2 éven belül összeházasodik és elkezdi a közös, önálló életét.

Az, hogy ez 3 vagy 10 év után történik, az mellékes.

2012. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

"az olyan, mintha együtt élnénk, mert tőlünk megy munkába stb..."


Mérhetetlenül naiv vagy. Nem olyan. Nem olyan, ahogy a szülői házban vendégeskedik, mint ahogy a saját lakásában/lakásotokban viselkedne. Itt nem neked kell összeszedni az alsógatyákat és zokniszörnyeket a padlóról. Nem neked kell takarítani utána a wc-t. Ha valamelyik este valakinek baja van, nem kötelező egymást nézni. Ha egyikőtök beteg, egyszerűen otthon marad az anyjánál és hever.


Természetesen ha annyira meg vagytok veszve a gyűrű után, úgyis felhúzzátok, de 1-2 év önálló és önellátó együttélés nélkül esküvőbe fogni őrültség. És amit mindig leírok: vajon attól a gyűrűtől mi lenne jobb? Vicces, hogy mennyire túlmisztifikálják az eljegyzést a kora 20-as fiatalok, és ezzel egyben teljesen kommersz dologgá is teszik. Nyakra-főre eljegyezkednek, amikor még egy percig nem kellett közösen menedzselniük egy háztartást.


Nem bántásból írom, de tényleg gondold át: itt vagy 20 évesen, a párod 26. Miről fogtok lekésni, ha vártok még 1-2 évet, meglátjátok milyen az együttélés, és majd utána eljön az ideje a gyűrűnek is...?

2012. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
43%

Én is csak azért tartanám egy kicsit korainak, mert te még csak 20 vagy. De ha azt érzed, hogy már készen állsz rá, akkor sok boldogságot!


Mi sem élünk még együtt (anyagi okok miatt), de itthon én vezetem a háztartást, tehát én mosok, vasalok, takaritok, főzök a barátomnak és a szüleimnek is. Ha valamelyikünk beteg, akkor ahhoz utazik a másik és ápolja,hetente 3-4 napokat töltünk együtt, s ez idő alatt bizony látjuk egymást fáradtnak, nyűgösnek...szall ilyen feltételek mellett, ha valaki azt mondaná, hogy itt egy ház, házasodjatok össze és kezdjétek el a saját életeteket, én gondolkodás nélkül belemennék, s nem érzem azt, hogy nem ismertem ki a párom annyira, hogy ne tudnék vele együtt élni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem muszáj, hogy a házasság előfeltétele csakis kizárólag az együttélés legyen.

2012. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Prünike, ebben igazad van, így gondolom én is
2012. aug. 30. 12:43
 16/32 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, most le fogsz pontozni, de a legtöbb korodbeli lány így gondolja. Aztán ott marad 1-2 gyerekkel a válás után. És ez nem gonoszság, csak tapasztalat és statisztika.
2012. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem éltetek együtt ténylegesen, addig korai, szerintem. Hiába alusztok hol itt, hol ott, ha ténylegesen a háztartás dolga nem a tiétek, hanem szülőknél éldegéltek. Teljesen más, ég és föld, én tudom, tapasztaltam minden verziót.
2012. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
A 16. válaszadó, egyre általánosabban elterjedő pesszimista és önző hozzálása miatt öregszik el egyre jobban a társadalom! Ne mindenki a saját nyomorult sorsából induljon ki! A baj az, hogy az emberek nincsenek tisztában a tolerancia és az embertisztelet fogalmával és mindenki csak a saját önös érdekeivel fan elfoglalva. Miért lenne fiatal? Pár évtieddel ezelőtt teljesen általános volt, hogy 20 éves kor körül házasodjanak és lám sokan életük végéig egymás mellett, tisztességes emberként kitartottak.
2012. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
35%

Frank: ezért írtam, hogy ez statisztika. Nem az én véleményem.

Attól hogy eltérő a véleményünk, nem kéne személyeskedni.

2012. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az eljegyzés nem korai, a házasság viszont az. Én 20 vagyok, a párom 23, volt eljegyzés 1 hónapja, jövőre házasodunk. Viszont az a nagy különbség, hogy mi már együtt élünk. Laktunk az összeköltözés előtt pár hónapot a szülőkkel (tehát ugyanolyan 24/7-ben), de még az is teljesen más, mint a külön költözés. Meg kell tanulni együtt gazdálkodni a pénzzel, háztartást vezetni közösen, felosztani a feladatokat, tolerálni a másik olyan szokásait, ami addig fel sem tűnt. Ez sok kapcsolatban problémát okoz. Szerintem költözzetek össze (és ne csak átjárjatok a másikhoz), és akkor jöhet az eljegyzés, házasság. Nem a korod alapján korai, hanem a kapcsolatotok állapota miatt.
2012. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!