Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is korai 3 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is korai 3 év után az eljegyzés?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok ő 26. Minden nap együtt alszunk, hol náluk, hol nálam, az összes szabadidőnkben együtt vagyunk.

2012. aug. 30. 11:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
össze is házasodhattok, felesleges ez az eljegyzési procedúra.
2012. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előttem szólónak. Hiába vezetsz háztartást te is otthon a szüleidnél-az nem ugyanaz. A közös tulajdon, pénz, feladatok teljesen más állapot. Nem beszélve a közösen kialakított szokásokról. A szüleitek otthona nem a Ti közös otthonotok. Hiába vagytok együtt állandóan, hiába mosol, főzöl, takarítasz rá...de ezt csak akkor tapasztalod meg, ha külön költöztök. Ezt mindenképpen érdemes megvárni mielőtt elkötelezed magad. És különben is...jelenlegi állapototokban ez a következő logikus lépés. Jó ha fejlődik a kapcsolatotok és kell is fejlődnie...de csak szépen sorban. Nem kell egyből összeházasodni!
2012. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Nem a korotok miatt mondom, hogy kicsit korai, sőt még csak nem is azért mert hivatalosan nem éltek együtt, nem az számít igazán.

Az eljegyzés a családalapítás küszöbe, amihez azért önálló kereslet sem árt. Ha mindketten tanultok még, és eltartottak vagytok, akkor szerintem várjatok még addig, míg végeztek a sulival. Ezt most nem azért mondom, mert anyagias vagyok, hanem azért, mert a házasság szerintem bizonyos önállósággal is jár (vagyis kéne, hogy járjon).

2012. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem sem a korotok és a kapcsolat hossza miatt korai, hanem a következők miatt:


- nincs önálló kereseted, munkád

- nem éltetek együtt (szülőknél NEM ugyanaz, hidd el)

- nincs közös kassza--> ezt ki kell próbálni szerintem házasság előtt, mert akkor már minden közös lesz, és ha nem jöttök jól ki a pénzzel akkor ott már késő lesz

- egyáltalán feltetted ezt a kérdést


De a fő az együttlakás, szerintem is. Mi 4 hónapig laktunk együtt mielőtt a férjem megkérte a kezem. Azt mondta, már előtte is megkérte volna, de előbb biztos akart lenni benne, hogy együtt is tudunk normálisan lakni. Magam sem gondoltam másképp, úgyhogy örülök, hogy így tette :)

2012. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Prünikének: Én is laktam pároméknál egy évet,utána összeköltöztünk.Azt nem mondom,hogy ég és föld,de hogy másabb volt az biztos.Nem tudom megfogalmazni,hogy mivel másabb,de másabb.Ketten vagytok,ami jó is,de kijönnek olyan problémák,amik azelőtt esetleg nem.Ezért mondják,hogy előbb költözz össze vele,el a szülői háztól.Nehéz ám megélni az elszakadást otthonról.Utána már csak egymásnak vagytok... A kérdezőnek pedig a válaszom,hogy ahogy érzitek.Számomra az eljegyzés onnantól eljegyzés,ha elkezdünk készülődni a házasságra,merthogy régen ezért hívták az eljegyzésnek.Megkezdődnek az előkészületek a házasságra.Manapság viszont sok "eljegyzem,mert szeretem" lánykérés van,aztán évekig nem történik semmi.Bajom nincs ezzel,mindenki más,mindenki csinálja úgy ahogy neki jó.Én viszont hagyománypárti vagyok.
2012. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Összeköltöznék én, de nincs hova, az anyagi helyzetünk sem engedi, sőt anyám is azt mondta, ha elmegyek, ide vissza nem költözök...
2012. aug. 30. 16:27
 27/32 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem egyáltalán nem korai, volt időtök kiismerni egymást.

Abban igaza van az előttem szólóknak, hogy lehetséges, hogy ha összeköltöznétek érhetne meglepetés ( egy új oldalát megismerni ) de akkora 3 év után szerintem nem, ami a kapcsolatotok közé állhatna.

Mi is lassan 3 éve leszünk együtt szintén 20 vagyok, és kb. ugyanígy "lakunk együtt" tehát magamból kiindulva tudok vélekedni, én nem érezném korainak egyáltalán.


És visszaolvastam a kommenteket azt láttam te úgy vélekedtél ha lenne rá lehetőségetek (anyagiak) összeköltözésre,házasságra akkor bele mennél azonnal.

Akkor hát miről is beszélünk?


A jegyesség eltarthat évekig akár tehát maximum előrébb lépnétek, így a külvilág-csald és önmagatok felé lenne egy szorosabb kötelék.


Egyébként úgy tetted fel a kérdést "szerintetek is?" Miért még ki szerint?

Pároddal beszéltetek róla?


Hajrá!

2012. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

mi 2 évvel az összeköltözés után tartottuk az eljegyzést. akkor már tudtuk a másik összes hülyeségét, megvívtuk a magunk harcait egymással, kialakult a közös pénzügyi kultúránk.

soha nem a gatyamosás vagy a takarítás jelentette a gondot, szeretem az igényes környezetet, fel vannak osztva a feladatok.

viszont jó volt tudni azt, hogy milyen szokásait tudom tolerálni. még a rosszakat is. ha olyan rossz szokása, vagy jellembeli hiányossága van, amit hosszú távon nem bírnál elviselni, akkor borul az egész, és nem elég, h szétköltöztök, de törés lenne az eljegyzés felbontása is.


sokan játsszák ezt a mindennap együtt alszunk, sok időt vagyunk együtt-dolgot, de majd meglátod, ha együtt fogtok élni saját háztartásban, akkor milyen dolgokkal kell szembesülnöd.

2012. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Jesszus és miért mondott neked ilyet édesanyád??? Hogy vissza nem költözhetsz? Hát ha nem jön rögtön össze az első kapcsolat, akkor hova máshova mehetnél, ha nem a szüleidhez? Miféle hozzáállás ez?
2012. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
52%

nem feltétlen tartom szükségesnek az együttélést házasság előtt.

szerintem ez is egy jó út:

-fokozatosan egyre többet segít otthon (házimunka, anyagiak)

-önálló munkát szerez

-önállóan, elköltözve él(kollégium, albérlet)

(magára mos, vasal, főz stb)

-és aztán a párjával közösen előkészülnek a közös életre,

(pl. közös gyűjtés nyaralásra, esküvőre stb)

-eljárnak párkapcsolat erősítő alkalmakra, jegyesoktatásra stb., ahol szisztematikusan átbeszélik a különböző területeket (pl. [link]


ilyesmi:)

tapasztalatból mondtam, nem csak elmélkedem:)

2012. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!