Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig lehet sürgetni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet sürgetni az esküvőt? Nőként mondhatom azt, hogy én már szeretném?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy olyan kényes kérdés nőként. Mert ha konkrétan rákérdezek, hogy mikor vesz már el, az annyira bunkó viselkedés, megértem, hogy ezzel nem lehet a férfiakat erőltetni, majd minden a maga idejében. De közben meg ez egy közös döntés, miért ne lehetne róla beszélni, elmondani, hogy ki hogy tervezi, mit szeretne. Én óvatosan rákérdeztem, hogy kb. mikor fogunk szerinte összeházasodni. (lehet, hogy hülyén hangzik, de most le akarom vágatni a hajam egész rövidre, de az esküvőn hosszút szeretnék, szóval innen jutott eszembe) Azt mondta, hogy 5-6 év talán. Nekem ez nagyon rosszul esett, nem ilyen válaszra számítottam. Én kb. 3-4 év múlva már gyerekeket szerettem volna... Viszonylag fiatalok vagyunk, ő 26, én 22, de még a járásunk elején megbeszéltük, hogy korán szeretnénk családot mindketten, ez 3 éve volt. Ez az 5-6 év számomra egyenlő volt azzal, hogy "majd egyszer, mostanában tuti nem". Szerintetek elmondjam neki, hogy mit szeretnék? Vagy akkor az lenne a (normális) reakció, hogy én mit pattogok, ne erőltessek semmit, majd mindennek meglesz a maga ideje...
2013. ápr. 19. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod, persze, csak nem biztos, hogy örömöt okoz a válasz.....
2013. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
95%

Mondhatod, ha meg tudtok ilyen kérdést normálisan beszélni.

Ez az 5-6 év múlva talán nekem kicsit olyannak tűnik, hogy igazából nem akar foglalkozni a kérdéssel és leráz. Lehet, hogy érdemes lenne leülni és átbeszélni a terveiteket.

Anno hasonló kapcsolatban voltam, 5 év után meguntam és leléptem. Az elején beszélgettünk házasságról, aztán elmaradt. 24 évesen szakítottam, megspórolhattam volna pár évet. Most a párommal rendszeresen beszélünk a témáról, és ő is tudja, hogy egy-két éven belül döntésre kell jutnunk. Pont azért, mert minél fiatalabban szeretnénk családot.

Ja, a hajad miatt meg ne aggódj: ha mindenképp hosszút szeretnél, legrosszabb esetben tűznek bele neked póthajat :)

2013. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%

Ha magára az esküvőre nem is, de a gyerektémára mindenképpen kérdezz rá. Fontos lenne tudnod, hogy változott-e a véleménye, akar-e majd gyereket, vagy tényleg csak hosszú távú (akár 10 éves) terv ez még az életében.

És miért változott a véleménye, ha változott.

2013. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is ettől félek, hogy csak húzzuk egymás idejét.

Egyébként lehet vele értelmesen beszélni erről a témáról is, régebben is sokat beszélgettünk róla, csak most nagyon óvatos szeretnék lenni, nehogy úgy érezze, hogy erőltetem, mert annak még rosszabb vége lesz.

2013. ápr. 19. 08:51
 5/76 A kérdező kommentje:
Gyerekekről többet beszélünk, mint a házasságról. Nagyon szeretne gyerekeket, úgyhogy egyre inkább az az érzésem, hogy nem tőlem. Mert szerintem házasság nélkül gyerekről szó nem lehet.
2013. ápr. 19. 08:53
 6/76 Bence_ ***** válasza:
100%

Nekem fura nagyon, hogy egy kapcsolatban ilyeneket nem beszéltek meg.

Nem sürgetni kell hanem elmondani, hogy te mostanában szeretnél ezért meg ezért.

Ugyan úgy meg kell tudni beszélni mint a hova menjünk nyaralni vagy a mit együnk vacsorára témákat.

Te alsóbbrendű vagy?

"Nőként mondhatom azt, hogy én már szeretném?" Egy párkapcsolatban bárki mondhatja. Ez nem nemfüggő.

2013. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
36%
Nem érdemes sürgetni az esküvőt, mert ha valamelyik kierőszakolja, az már valahogy nem az igazi. És amúgy is miért kell minél gyorsabban megházasodni? Az csak egy papír. És könnyen válás, vagy pokol lehet abból a házasságból.
2013. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
38%

Miért fura az ha vannak olyan kapcsolatok ahol nem téma a házasság és a gyerek? Mi van akkor ha a férfi nem érzi még azt, hogy erre érettek lennének és egyébként is meg lennének teremtve hozzá a feltételek?

Lányok, azt kellene már belátni, ha egy férfinak erőltetsz valamit, annál jobban menekülni fog!!!!

2013. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
98%

Nem az a baj, ha valaki nem akar házasságot, gyereket.


Az a baj, ha valaki azt mondja, hogy akar, a másik ennek tudatában van vele, de közben megváltoztatja a véleményét és nem mondja el. Ezzel ugyanis becsapja a másikat és az idejét húzza.


A kérdező barátja azt mondta, korán szeretne családot. Na de lássuk be, ha 26 évesen azt mondja, még 5-6 év, az igen-igen messze van a korántól, tehát a kérdező nyilván nem erre számít.

2013. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
25%

Ha a kérdezőnek nem jó 27-28 évesen szülni és/vagy házasodni, de neki ez fontosabb mint a párja, akkor bizony tovább kell állnia! Ennyi.

(Én szeretem a párom és nem fogom elhagyni azért, mert nem akar még gyereket és házasságot. Pedig mi idősebbek vagyunk már a kérdezőnél pár évvel.)

2013. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!