Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig lehet sürgetni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet sürgetni az esküvőt? Nőként mondhatom azt, hogy én már szeretném?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy olyan kényes kérdés nőként. Mert ha konkrétan rákérdezek, hogy mikor vesz már el, az annyira bunkó viselkedés, megértem, hogy ezzel nem lehet a férfiakat erőltetni, majd minden a maga idejében. De közben meg ez egy közös döntés, miért ne lehetne róla beszélni, elmondani, hogy ki hogy tervezi, mit szeretne. Én óvatosan rákérdeztem, hogy kb. mikor fogunk szerinte összeházasodni. (lehet, hogy hülyén hangzik, de most le akarom vágatni a hajam egész rövidre, de az esküvőn hosszút szeretnék, szóval innen jutott eszembe) Azt mondta, hogy 5-6 év talán. Nekem ez nagyon rosszul esett, nem ilyen válaszra számítottam. Én kb. 3-4 év múlva már gyerekeket szerettem volna... Viszonylag fiatalok vagyunk, ő 26, én 22, de még a járásunk elején megbeszéltük, hogy korán szeretnénk családot mindketten, ez 3 éve volt. Ez az 5-6 év számomra egyenlő volt azzal, hogy "majd egyszer, mostanában tuti nem". Szerintetek elmondjam neki, hogy mit szeretnék? Vagy akkor az lenne a (normális) reakció, hogy én mit pattogok, ne erőltessek semmit, majd mindennek meglesz a maga ideje...
2013. ápr. 19. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:

Hát igen, kinek mi a fontos. Én is szeretem a párom, és nagyon szeretném, ha ő lenne a gyerekeim apja. De ha a párommal nem közösek a céljaink, akkor szerintem nincs miről beszélni.


Dehogynem szoktunk ezekről beszélni! Rengeteget tervezgetjük, hogy hány gyerek lesz, hogy fogjuk nevelni őket, stb... Csak ő még erre most nincs kész, csak ilyen álmodozás szintjén.

2013. ápr. 19. 09:14
 12/76 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan erről van szó. Álljon tovább, ha nem illenek össze.

De ahhoz, hogy ezt el tudja dönteni, kell az, hogy a párja mondja el, hogy mit gondol, mit tervez, ne vezesse félre.

2013. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy türelmes! Most azt mondja 5-6 év. Mi van akkor ha hamarosan megváltozik a véleménye és mondjuk 1 éve múlva megkéri a kezed? Nem vele akarod leélni az életed?
2013. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:

És nem érzem magam alárendeltnek, de mégsem én akarom megkérni a kezét...

Egyébként meg most nem csak a nemekről van szó, hanem arról is, hogy ki van kész valamire, és ki nincs. Egy férfi ugyanilyen gondban lehet, mint most én, ha ő már szeretne családot, a nő, akivel együtt van meg még nem.

2013. ápr. 19. 09:16
 15/76 A kérdező kommentje:
Most arról szó nincs, hogy otthagyom emiatt. Azt írtam, hogy rosszul esett. És természetesen addig fogok várni rá, míg végleg ki nem tudom azt mondani, hogy most már nekem fontosabbak a céljaim.
2013. ápr. 19. 09:18
 16/76 anonim ***** válasza:
32%

Most komolyan, te 3-4 év után már gyerekeket szerettél volna....?


Szerintem meg mindent a maga idején. Megismerkedik az ember, járnak egy ideig, összeköltöznek, 1-2 évet együtt élnek, rá 1 évre jöhet az esküvő, AZTÁN valamikor a gyerekek...


Együtt éltek egyáltalán egyébként? Miért nem beszéltek erről a témáról? Szerintem is igaza van a párodnak, 5-6 év inkább ideálisabb esküvő, gyerekek szempontjából, mint 3-4. Ha jól értem 19 voltál, mikor összejöttetek, de 22 évesen már gyerekeket szülnél? Van egyáltalán végzettséged? Dolgozol? Képesek lennétek eltartani? Külön éltek a szülőktől? Egy esküvőt tudnátok ti finanszírozni? Vagy csak "vegyen már el valaki és legyen gyerekem"?


Nagyon is jó időpont az az 5-6 év, 22 évesen hova akarsz még házasodni meg szülni?

2013. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
38%
*kihagytam: "1-2 évet együtt élnek, egy idő után eljegyzés, rá egy évre jöhet az esküvő"
2013. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vágasd le a hajad, mert hogy nem mostanában fog elvenni az tuti :D
2013. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
88%

"csak húzzuk egymás idejét"


Ezt sosem értem az ilyen kérdéseknél. Az ember jó esetben azért van egy kapcsolatban, mert boldog tőle. Mert minden nap örömet okoz neki, hogy a másikkal lehet. Mi ezen az időhúzás? Ha istenigazából boldog az ember egy kapcsolatban, akkor nem érzi időhúzásnak a kettesben töltött fiatal éveket.


Kicsit ez olyannak tűnik, mintha a házasság és a gyerekek nem egy folyamat (a párapcsolat) részei lennének, hanem a célszalag. Oda kell elérni, aztán kész is minden.

2013. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
71%
Én is 22 vagyok, évek óta együtt vagyunk, de még nem vagyunk házasok és gyerekünk sincs, de eszembe nem jutna, hogy mi húzzuk egymás idejét, mert még nem volt esküvő. Nekem a párom a fontos, nem az, hogy valaki feleségül vegyen 25-26 évesen. Mondjuk az is fura, hogy nem beszélitek meg, ami bánt. Nem értem manapság mi ez a nagy sietség.
2013. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!