Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig lehet sürgetni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet sürgetni az esküvőt? Nőként mondhatom azt, hogy én már szeretném?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy olyan kényes kérdés nőként. Mert ha konkrétan rákérdezek, hogy mikor vesz már el, az annyira bunkó viselkedés, megértem, hogy ezzel nem lehet a férfiakat erőltetni, majd minden a maga idejében. De közben meg ez egy közös döntés, miért ne lehetne róla beszélni, elmondani, hogy ki hogy tervezi, mit szeretne. Én óvatosan rákérdeztem, hogy kb. mikor fogunk szerinte összeházasodni. (lehet, hogy hülyén hangzik, de most le akarom vágatni a hajam egész rövidre, de az esküvőn hosszút szeretnék, szóval innen jutott eszembe) Azt mondta, hogy 5-6 év talán. Nekem ez nagyon rosszul esett, nem ilyen válaszra számítottam. Én kb. 3-4 év múlva már gyerekeket szerettem volna... Viszonylag fiatalok vagyunk, ő 26, én 22, de még a járásunk elején megbeszéltük, hogy korán szeretnénk családot mindketten, ez 3 éve volt. Ez az 5-6 év számomra egyenlő volt azzal, hogy "majd egyszer, mostanában tuti nem". Szerintetek elmondjam neki, hogy mit szeretnék? Vagy akkor az lenne a (normális) reakció, hogy én mit pattogok, ne erőltessek semmit, majd mindennek meglesz a maga ideje...
2013. ápr. 19. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:

22+4= 26

Miért fáj az nektek, ha egy nő 26 éves korában már gyereket szeretne?

És amúgy ez teljesen mindegy is a kérdés szempontjából, hogy miért hülyeség fiatalon gyereket szülni. Ha én ezt szeretném, akkor teljesen mindegy, hogy miért.

2013. ápr. 19. 11:38
 22/76 anonim ***** válasza:
14%
Te azt írtad, hogy a járásotok elején akartál 3 évre rá kölyköket potyogtatni. Erre azt írod, 3 éve jártok. Most akkor miért 22+4???
2013. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként lehet, hogy a párod is észrevételezte azt a hozzáállásodat, amit itt mások is írtak: neked házasság kell meg gyerek, nem ő vagy a kapcsolat. Nem csoda, hogy nem akar elvenni.
2013. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
86%

#22 Nem megy neked a szövegértés.


3 éve járnak, és még a kapcsolat elején beszélgettek és úgy voltak vele mindketten, hogy fiatalon szeretnének családot.


Most pedig a lány rákérdezett a barátjánál, és most mondta azt hogy ő 3-4 év múlva szeretne, míg a barát 5-6.


Világos? Okostojás..

2013. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 A kérdező kommentje:

Utolsónak igaza van, így értettem.

Azért szerintem ez nem olyan ritka, hogy egy nő házasságot, és gyerekeket szeretne. És ha ezt ő nem tudja/akarja nekem megadni, akkor igen, fontosabb a célom. Hiszen a járásunknak is a házasság (volt) a célja, és ezt tisztáztuk is anno. Nem akarok csak úgy "elleni valakivel". És szerintem ez egyáltalán nem furcsa.

2013. ápr. 19. 12:12
 26/76 anonim ***** válasza:
84%
"elleni" vagy "ellenni"? :D
2013. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg furcsa, ahogy írta valaki: a házasság nem egy célszalag...az egy folyamat eredménye, de nem a célja. Nagyon rosszul nézed az egészet, mert normál esetben egy párkapcsolat nem "ellevés" meg "időveszteség" hanem örömteli, hiszen azt az időt együtt töltitek. Ha meg továbblép majd a kapcsolat, az még jobb.


Szerintem feleslegesen pánikolsz, mert itt nem arról van szó, hogy nem akar elvenni, csupán érettebb, megfontoltabb gondolkodású, mint te, nem siet sehova.

2013. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
86%

"Hiszen a járásunknak is a házasság (volt) a célja, és ezt tisztáztuk is anno"


Ezzel az a baj, hogy a járásnak a házasság a célja, a házasságnak a gyerek... És amikor az is megvan? Mi marad? Ha megszereztél mindent, amit adhatott, elérted a céljaidat, akkor? A házasságnak elsősorban a két ember kapcsolata a lényege. Ahogy a párkapcsolatnak is.


Most úgy állítod be, mintha az, hogy nincs egy párnak dátumokra lebontott 5 éves időterve a családalapításra, akkor csak úgy "elvannak" mert épp nincs, aki ütemtervvel áll elő. Ez butaság! A kapcsolatot ÖNMAGÁÉRT érdemes fenntartani, ha kölcösnösen építő, boldogító. És ha hosszú ideig az, akkor majd megkoronázzuk a házassággal és gyerekkel, de továbbra is a kapcsolat az első.

2013. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem pedig te látod rosszul a dolgokat, de szerintem egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat. Szerintem a házasság nem eredmény, hanem valaminek a kezdete. A közös életnek, amikor mindketten teljesen elköteleződtünk, és amikor már egy igazi társad van. Nem úgy, mint amikor társad van egy kapcsolatban, ami bármikor véget érhet, ha már nem olyan kellemes. Szerintem a házasság szent, és nem érhet véget attól, hogy a feleknek bajuk van egymással, vagy a világgal, bármivel. Jóban, rosszban együtt. Ha csak egy papírt jelentene számomra, vagy csak a kapcsolat "megkoronázása" lenne, akkor nem biztos, hogy ennyire szeretnék házasságban élni.
2013. ápr. 19. 12:25
 30/76 A kérdező kommentje:
Hopp, ez az utolsó előttinek ment, bocsi.
2013. ápr. 19. 12:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!