Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig lehet sürgetni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet sürgetni az esküvőt? Nőként mondhatom azt, hogy én már szeretném?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy olyan kényes kérdés nőként. Mert ha konkrétan rákérdezek, hogy mikor vesz már el, az annyira bunkó viselkedés, megértem, hogy ezzel nem lehet a férfiakat erőltetni, majd minden a maga idejében. De közben meg ez egy közös döntés, miért ne lehetne róla beszélni, elmondani, hogy ki hogy tervezi, mit szeretne. Én óvatosan rákérdeztem, hogy kb. mikor fogunk szerinte összeházasodni. (lehet, hogy hülyén hangzik, de most le akarom vágatni a hajam egész rövidre, de az esküvőn hosszút szeretnék, szóval innen jutott eszembe) Azt mondta, hogy 5-6 év talán. Nekem ez nagyon rosszul esett, nem ilyen válaszra számítottam. Én kb. 3-4 év múlva már gyerekeket szerettem volna... Viszonylag fiatalok vagyunk, ő 26, én 22, de még a járásunk elején megbeszéltük, hogy korán szeretnénk családot mindketten, ez 3 éve volt. Ez az 5-6 év számomra egyenlő volt azzal, hogy "majd egyszer, mostanában tuti nem". Szerintetek elmondjam neki, hogy mit szeretnék? Vagy akkor az lenne a (normális) reakció, hogy én mit pattogok, ne erőltessek semmit, majd mindennek meglesz a maga ideje...
2013. ápr. 19. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
100%

És akkor szex sem volt még?


Mert ha nem, és valóban mindketten vallásosak vagytok, és komolyan gondoljátok, akkor érthetetlen a dolog.


Ha viszont csak te vagy ennyire szigorú, akkor az is kérdés, hogy ő kibírta-e 23 és 26 éves kora közt anélkül.


Ha meg volt szex, akkor kissé álszent dolog az együttéléssel kivárni az eksküvőt.


Egyébként már megint egy fontos tényező az 5. teliírt válaszos oldal UTÁN derül ki, hogy vallási okból nem éltek együtt... Argh. Nem az a gáz, hogy így vagytok, hanem az, hogy egy kérdést nem bírsz úgy feltenni, hogy a fontosabb infokat megadod hozzá...

2013. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:

Teljesen hűséges. És vágyik mindarra, amire én, csak elképzelhető, hogy még nem annyira, vagy még bizonytalan, esetleg még kicsit élvezni szeretné ezeket a járós éveket.


Teljesen megbízható, és nagyon rendes ember. Attól, hogy konkrét elképzelésem van az életről meg a házasság - együttélés sorrendről, még lehet, hogy nem vagyok teljesen idióta. Ismerem őt, (talán nem annyira, mintha együtt élnénk, de azt azért tudom róla, hogy elég trehány, meg néha kicsit lusta is) és nem kell engem félteni, hogy bedőlök akárkinek. Pont amiatt, hogy komolyan veszem a házasságot meg az esküt, nem fogom akárkivel összekötni az életemet.

2013. ápr. 19. 13:09
 53/76 anonim ***** válasza:
Nem féltelek. Továbbra is áll a kérdés: szeretkeztek egymással?
2013. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek a kérdezővel. Mi 4 évig jártunk esküvő előtt, minden nap találkoztunk, szerinted mindig kipihenten, felcicomázva mentünk a másikhoz?

Nekünk és még sok más párnak is sikerült eléggé kiismerni a másikat együttlakás nélkül is, aki azt mondja, h nem, az irigykedik.

2013. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:

Ha azt írom, hogy igen: akkor álszentek vagyunk, hogy nem élünk együtt, vagy biztosan nem jó a szex, csak már fél tőlem és nem meri megmondani.


Ha azt írom, hogy nem: akkor mi a fenéért akarok én házasságot, lehet, hogy össze sem illünk az ágyban, ő meg bizonyára nem bírja ezt a stresszt, úgyhogy már biztos félrelépett.

2013. ápr. 19. 13:14
 56/76 Bence_ ***** válasza:
76%

"És vágyik mindarra, amire én, csak elképzelhető, hogy még nem annyira, vagy még bizonytalan, esetleg még kicsit élvezni szeretné ezeket a járós éveket."

Ha vágyik akkor miért nem cselekszik?

Miben bizonytalan? Mindegy kivel áll az oltár elé. Úgyis azt fogadja meg, hogy mellette lévő lányt boldoggá teszi.

Házasság után is tudtok "járni".

2013. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 A kérdező kommentje:

Hogy lenne mindegy, hogy kivel áll az oltár elé? Attól, hogy egy férfi keresztény, még nem akar bárkit feleségül venni. Attól még vágyik a szerelemre, egy hozzá illő társa.

Félhet attól, hogy korai lenne a házasság, az összeköltözés, a teljes elköteleződés. El tudom képzelni, hogy ez kicsit ijesztő, én is ijesztőnek találtam még 1-2 éve, hogy egész életemben csak vele legyek ezentúl. Ijesztő ezzel minden másik lányra nemet mondani örökre. Biztosan ijesztőek a rossz tulajdonságaim, mert egy ideig lehet, hogy elviseli, de egy életre lehet, hogy sok. Vagy lehet, hogy a családom nem szimpi neki (bár ezt kétlem, nagyon bírják egymást) De ezer ok lehet, ami miatt egy 26 férfi 3 év járás után nem akar házasodni. Nem tudom mit gondol, csak azt mondja, hogy még korai, és még neki egy kis időre van szüksége. Valószínű nem akart ezzel traktálni, hogy mitől tojt be. Most bizonyára jönni fog majd egy nagy beszélgetés, aztán meg várok, hogy alakulnak-e valamerre a dolgok.

2013. ápr. 19. 13:27
 58/76 Bence_ ***** válasza:
75%

"Nem tudom mit gondol, csak azt mondja, hogy még korai, és még neki egy kis időre van szüksége. Valószínű nem akart ezzel traktálni, hogy mitől tojt be. Most bizonyára jönni fog majd egy nagy beszélgetés, aztán meg várok, hogy alakulnak-e valamerre a dolgok"

Meg is válaszoltad a kérdésed! :)

2013. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
85%

"Ha azt írom, hogy igen: akkor álszentek vagyunk, hogy nem élünk együtt, vagy biztosan nem jó a szex, csak már fél tőlem és nem meri megmondani.


Ha azt írom, hogy nem: akkor mi a fenéért akarok én házasságot, lehet, hogy össze sem illünk az ágyban, ő meg bizonyára nem bírja ezt a stresszt, úgyhogy már biztos félrelépett."


Tévedsz. Egyáltalán nem cinikusan kérdeztem.

Ha nem szexeltek, az tiszta ügy számomra. Így neveltek benneteket, ez a meggyőződésetek, rengeteg boldog kersztény házaspár létezik, akik ugyanígy csinálták. (És rengeteg boldogtalan pár, akik már régesrég szexeltek esküvő előtt.)


Ha viszont szex van, akkor fel nem foghatom, hogy mi okotok az együttélést elutasítani. Ugyanis a keresztény vallás szerint épp fordítva van: szexelni tilos esküvő előtt, az együtt lakásról senki nem szólt egy árva mukkot sem! Tehát ez olyasmi, amit valószínűleg a család miatt nem vállaltok be, nem a saját meggyőződésetekből, közben meg titokban szexeltek. Ez igenis álszent dolog, egyrészt hazugságot közvetítetek magatokról a külvilág felé, másrészt akkor is bűnben éltek a vallás szerint, ha a bejegyzett címetek más.


Szóval én abszolút nem vetem el a keresztény útját a házasságnak, kapcsolatnak, csakhogy akkor nem kéne félig csinálni, hanem vagy egészen, vagy sehogy!

2013. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 A kérdező kommentje:

Ja, értem, ne haragudj, ebben az esetben a válasz: nem szexelünk.

Bár úgy érzem, hogy igazából nincs akkora jelentősége a kérdés szempontjából, mert ha egy nő akar házasságot, egy férfi meg (még) nem, akkor teljesen mindegy, hogy lefeküdtek-e egymással.

2013. ápr. 19. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!