Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért lett divat az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat az eljegyzés kikönyörgése? Csomó kérdés van, amiben rágják a párjuk fülét a nők, hogy nekik gyűrű kell! Ennyire csak a külsőségek számítanak? Hogy lehessen kirakni a közösségi oldalra meg várni a like-okat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 14:28
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Manapság már bőven a húszas éveiben van valaki, mire lediplomázik/szakmát tanul és lekezd dolgozni és összeszed egy kis pénzt.
2013. aug. 4. 14:51
 12/37 A kérdező kommentje:
10-es: itt azokra gondolok, akik kiharcolják a párjuktól, akik még néha 20 évesek sincsenek, tanulnak, nem dolgoznak, nem élnek együtt, esély sincs az esküvőre, csak ki akarják írni, hogy bi-bi-bi én már el vagyok jegyezve :D
2013. aug. 4. 14:52
 13/37 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel egyetértek utolsó, de ha nem akar házasodni és kikönyörgőd mennyivel jobb egy kikönyörgőt eljegyzés? Csak azért ne jegyezzen el, mert kikönyörgőm mert az nem komoly szándék.
2013. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Ezt magyarázd meg azoknak, akik könyörögnek. Én sem értem miért kell ennyire a külsőségre adni. Mit érdekel, hogy kit mikor jegyeznek el? Más anyagi helyzetben van mindenki. Más komolyságú minden kapcsolat.

Én csak próbálok rájönni, miért ilyen fontos kirakni a FBre, hogy el lett jegyezve valaki és aztán meg szidni a többit, hogy ők "csak" járnak

2013. aug. 4. 14:55
 15/37 anonim ***** válasza:
65%
Ja,hogy te azokról beszélsz akik nem is élnek együtt meg ilyen 20 évesek? Akkor ezt mondjad mert teljesen általánosítottál! Azokat én se értem :D
2013. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%
Szeméyl szerint soha nem akartam esküvőt, így nem is várom el, hogy ha lesz párom, megkérje a kezem, de ha megteszi sem hisztiznék ha gyűrű nélkül tenné.
2013. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Igen, azokra!

Akik nem laknak együtt, még alig vannak együtt, nem dolgoznak, pénz se lenne se gyűrűre se esküvőre!

2013. aug. 4. 14:58
 18/37 anonim ***** válasza:
68%
Ez mar 10 eve is divat volt.. Most le leszek pontozva, de ennel mar csak az a rosszabb, ha fiatalon becsuszik a baba, es ossze is hazasodnak, aztan ugy vannak vele, hogy majd lesz valahogy. Pl: szulok segitsenek, stb..-
2013. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
85%

Egy kis történelem:

még kb. 50 évvel ezelőtt is, az eljegyzésnek üzenet-értéke volt mások számára = ez a lány már "elkelt", most már ne közeledj hozzá, tabu!

A lányos szülők megnyugodhattak, hogy nem "marad pártában" a lányuk, nem lesz belőle "aggszűz öreglány". Ettől számítva kb. egy év állt a lányos szülők rendelkezésére, hogy összeszedjék a kelengyét, és úgy engedjék útjára a lányt, ahogy az elvárható, ahogy az tisztességes, becsületes, a hagyományok szerint.


Persze mindennek ma már semmi értelme, hiszen eljutottunk végre gondolkodásban odáig, hogy nem a papír adja a boldogságot, vagyis teljesen mindegy, hogy a papír kedvéért összeházasodnak-e, vagy akkor is boldogok, és összetartozónak érzik magukat, ha csak símán összeköltöznek.

És ahogy az esküvői ceremónia, és a papír nem biztosíték semmire, az eljegyzés mégúgy sem.

2013. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%

Mióta lett divat, hogy 5 évig együtt élnek a párok házasság nélkül? Erre nekem anyukám mindig azt mondja, ha együk élek a párommal, mindent megteszek neki, amit egy feleség, akkor miért venne el?


Régen nem volt kérdés. Ha valaki együtt akart élni a párjával, gyereket akartak akkor házasságot kellett kötni. MA minden kusza. Mertjellemzően a nők szeretnének stabil kapcsolatban élni amit jogilag a házasság jelent a hapsik meg nem akarják lekötni magukat, mert megkapták a tehenet is meg a tejet is, akkor minek?


szerintem inkább azt kéne mindenkinek tisztázni a SAJÁT párjával, hogy az akar-e esküvőt, és ha az illető ffi még 3 év együttélés után sem, akkor tegye tisztába, hogy a nő elhagyhassa, ne pedig reménykedjen még 5 évig. Korrektnek kéne lenni. kommunikálni kéne. De a mai világban ez már luxus mindkét félről.

2013. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!