Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért lett divat az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat az eljegyzés kikönyörgése? Csomó kérdés van, amiben rágják a párjuk fülét a nők, hogy nekik gyűrű kell! Ennyire csak a külsőségek számítanak? Hogy lehessen kirakni a közösségi oldalra meg várni a like-okat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 14:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
90%

Hogy a csitris témakörre is reagáljak, azt nem értem. Én az előző kapcsolatomban 5 évig éltem, és én szakítottam, mert ok, elvoltunk, de úgy éreztem, ennek az embernek nem szülnék gyereket, ehhez az emberhez nem mennék hozzá, ezt az embert nem szeretem annyira, hogy bárhova kövessem, ahova az élet veti. Szakítottunk. Most beszéltem vele nemrég, és az eljegyzését tervezi :)

Szóval nem értem egyszerűen, hogy egy 18-20 éves lány, akinek nincs munkája, nem él együtt a párjával, hogyan gondolhatja, hogy ez bizony olyan komoly kapcsolat, hogy muszáj kihisztizni a gyűrűt.

Én a mostani párommal vagyok úgy, hogy hozzámennék, szülnék neki gyereket, és tisztáztuk is hogy lesz esküvő, valamikor, de hogy mikor kéri meg a kezem, az majd meglepi lesz egyszer csak. De a céljaink közösek.

2013. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

24 éves voltam mikor a párom eljegyzett. nos, egy percig nem könyörögtem, már a kapcsolatunk elején is mondtam, h engem egyáltalán nem vonz a házasság gondolata, egy esküvőtől meg egyenesen a falra másznék. erre ő viccesen azt reagálta, hogy ha kell, a vörös hajamnál fogva rángat be az anyakönyvvezetőhöz :)

maradtunk annyiban, h mindkettőnknek van gyűrűje, ha esetleg egyszer később olthatatlan vágyat érzünk a házasságkötés után, akkor aláírjuk azt a papírt.

nagyon jól megvagyunk így is, együtt élünk 4 éve, pár év múlva gyereket szeretnénk. de előbb mindketten szeretnénk magunkat érettnek érezni a nagy feladatra, és persze közben egy kicsit világot látni :D


kitettük a facbúkra a kapcsolati státuszt, és olyan sokan lájkolták, hogy ihaj. azt hittem, h a többség rá se hederít...

2013. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
2013. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Ja igen, rögtön is le pontoztak, mert meg mertem kérdezi együtt élnek e és dolgoznak e :D
2013. aug. 4. 17:37
 26/37 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..



Lehet szemezni a kérdésekből, van jó pár:)

2013. aug. 4. 20:42
 27/37 anonim ***** válasza:
89%

A kérdéseket még nem néztem meg, de majd bepótolom, kíváncsi vagyok, mások milyen indíttatást éreznek arra, hogy kikönyörögjék a lánykérést.

Nekem fontos a házasság (nem a felhajtás meg a pucc, szóval nem maga az esküvő napja, hanem a házasság intézménye), de még jó darabig hallani sem akarok róla. Az eljegyzésről sem! Fiatalok vagyunk, tanulunk, ráérünk még. Viszont van nem egy olyan ismerősöm, aki már mennyasszony, és még 20 éves sincs. Nem vájkálok a dolgaikban, de nehezen tudom elképzelni, hogy fiatal, tizenéves srácoknak önmaguktól jusson eszükbe megkérni a barátnőjük kezét, szinte biztos vagyok benne, hogy a legtöbb esetben volt egy kis "külső hatás", hogy rászánják magukat erre. Volt egy barátnőm, aki, mire leérettségizett, két eljegyzésen volt túl, mondanom sem kell, mindkettőt felbontották.

Ha az ember idősebb, akkor sem tartom helyes dolognak kikönyörögni. Bár eleve nem értem, ha olyasvalakivel van együtt az adott nő, akinek hasonlóan fontos az esküvő, akkor előbb-utóbb meglesz az eljegyzés; ha meg olyasvalakivel, akinek nem fontos, az mit vár? A magam részéről meg: tudom, hogy a barátom szeretne megházasodni, és szeretne gyerekeket. Én is. Viszont még így, húsz éves fejjel sem terveznék hosszú távra olyan fiúval/férfival, akinek más az értékrendje, nem akar gyerekeket, nem akar esküvőt.

Szerintem kikönyörögni az eljegyzést elég megalázó dolog.

2013. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
72%

Kell néhány plusz gomb a facebuukra

pl.

eljegyezve

eljegyzés kikönyörgés alatt

vagy simán eljegyezve

könyörgés után eljegyezve

könyörgésre nem ment de lebabázva eljegyezték...

2013. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
78%
Én személy szerint várom a nagy napot. :) Úgy gondolom, már ideje lenne, de nem rágom a párom fülét ezzel. Majd ha úgy gondolja eljegyez. De nem fogom világgá kürtölni, nem teszem ki a közösségi oldalakra. Nekem speciel egy kép sincs magamról feltöltve, nem is lesz...:) Elég konzervatív vagyok ezen a téren, nem fogok valakivel csak amolyan "vadházasságban" élni. Mindennek megvan a rendje, igenis vegyen el, ha velem akar élni. :)))
2013. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az nem baj, ha időben tisztázzák a felek a szándékaikat. Pl. a nő tudja hogy egy nap meg akar házasodni, akkor szerintem nem hülyeség egyszer felhozni, hogy "drágám, te mit gondolsz erről?" Ha a pasi azt mondja, hogy egyszer ő is (de még nem), akkor a nő tudja hogy nem kell kétségbe esnie. Viszont szerintem tisztességes közölni, ha valaki nem akar megházasodni, mert különben a párja évekig csak reménykedik.

Viszont erről tényleg elég egyszer beszélni, mindketten megismerik a másik szándékait, és kész, innentől szerintem a nő részéről kb. szánalmas "kikönyörögni" (ha a pasi házasodni akar, akkor anélkül is megteszi előbb-utóbb, ha meg nem akar akkor fölösleges)

Én egy nap meg akarok házasodni, de senkinek nem fogom a fülét rágni ezzel, az tuti. :D

2013. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!