Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek nem túl korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem túl korai mostanság 18-22 éves korban összeházasodni/gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 20:13
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
50%

Nem Te hibbantál meg, nekik olyan érzelmi éhségeik vannak (biztonság, kötődés, érzelmi és testi közelség, intimitás, stb. területén) amiket nem látnak esélyesnek mással megoldani, ezért éheznek arra, hogy saját családjuk legyen mielőbb, és a saját gyermekükkel éljék meg a hiányzó kötődéseket.

Ez nagyon nagy baj.

A szülővel, környezettel kell ezt először megtanulni és SAJÁT MAGADDAL, csak utána van esély beteljesült párkapcsolatra, és csak abból az érzelmi háttérből lehet egészséges gyermekeket alkotni.

2013. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
59%
Nem törvényszerűen korai, de az esetek nagy százalékában igen.
2013. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
32%
Manapság a házasság nem jellemző, csak a gyerekcsinálás... szerintem korai, én 22 vagyok, de még alig éltem a saját életemet, amúgy se szülnék addig amíg nincs biztos megélhetési forrásom és rendezett családi életem. Nem anyumék nyakára akarom akasztani a gyereket, hogy az ő pénzükből neveljem, vagy ami mégjobb, ők neveljék helyettem, én meg éljem a világomat ahogy addig. Jelenleg ez jellemző a 18-22 éves korban szülő nőkre, tisztelet a kivételnek.
2013. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
62%
Én 21 voltam, férjem 23 amikor házasodtunk tavasszal. Ugyan egyetemre járunk, de külön éltünk albérletben, magunkat tartjuk el. Mi azért döntöttünk a házasság mellett, mert nem láttuk értelmét tovább várni :) Már az első pillanattól tudtuk, hogy mit akarunk, most volt megfelelő megtakarításunk, később mindig másra kellett volna a pénz (baba, ház stb), ezért megesküdtünk. Nálunk ez családi hagyomány, a mi szüleink is az egyetem alatt házasodtak :D A baba is jöhetne, ha akar, mert nagyon vágynánk rá, de sajnos egészségügyi okok miatt még nem fog egy darabig. Mindenki máskor érik meg mind a házasságra, mind a babára, valaki már 18 évesen, valaki 40 évesen sem. A csoporttársaim többsége még minden éjjel váltogatja az aktuális randipartnert, eszükben sincs lekötni magukat, az ő dolguk. De nem érzem azért felelőtlennek magam, mert 21 évesen házasodtam, egyszerűen más a felfogásom (nem vagyok vallásos).
2013. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
68%
Én 20 évesen már a szakmámban dolgoztam 3 éve, és 5 éve voltam a párommal amikor összeházasodtunk és amikor a lányom megszületett. Elég felnőtt gondolkodásom volt, igaz nem a szüleim tartottak el, nem egyetemre jártam, hanem dolgoztam, számlákat fizettem, gyereket neveltem. 10 évvel később lediplomáztam.. Egyéni hogy ki mikor érzi magát felnőttnek, érettnek..
2013. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
26%

Korai. SOkan nem látják be, csak 20 évvel később, de ez van :)


22 évesen hiába bizonygatja valaki hogy érett, nem az.

2013. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
70%

Úgy 20-25 évvel ezelőtt ez abszolút természetes volt.

24 éves lány már majdnem vénlánynak számított.

2013. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem amit a 11-es írt, maximálisan igaz. Érzelmileg, szociálisan még nem érett annyira egy ember ennyi idősen, hogy egészséges lelkületű, normális gyerekeket tudjon felnevelni, és közben ő maga is boldog legyen. Aki ezen felháborodik, az csak alátámasztja ezt.
2013. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
76%

Idézek két hozzászólást

" Korai. SOkan nem látják be, csak 20 évvel később, de ez van :) "


" Érzelmileg, szociálisan még nem érett annyira egy ember ennyi idősen, hogy egészséges lelkületű, normális gyerekeket tudjon felnevelni, és közben ő maga is boldog legyen."


Komolyan.. Hány évesek vagytok? Szültetek már? Honnan veszitek ezt a baromságot amit írtok???


Én 20 évesen szültem. A fiam 25 éves. A lányom 23 éves. Jócskán elmúlt 20 év, és ma is azt mondom hogy örülök hogy 45 évesen felnőtt gyerekeim vannak akik a legjobb barátaim is nemcsak a gyerekeim. A fiam 4 nyelven beszél, jelenleg Oxfordban tanul gépészmérnöki szakon. Sportol, boldog, kiegyensúlyozott ember. Menyasszonya is okos, kedves..

A lányom elvégezte a stewardess szakmát jelenleg a Liszt Ferenc repülőtéren a checkolásnál dolgozik.. Boldog, kiegyensúlyozott élete van.. Mindkét gyerekem boldogul az életben..

Azért mert sokan 20-23 évesen úgy gondoljátok hogy buta az aki fiatalon szül, vagy a fiatal szülők gyerekei "lököttek" nos.. meglehet nézni a mai társadalmat.. A mai fiatalság képtelen a saját lábára állni, és képtelen elfogadni hogy nemcsak az ő életszemlélete lehet jó..


Csak megjegyzem: rengeteg velem egyidős volt osztálytársak, barátok szintén fiatal anyukák voltak 25 évvel ezelőtt.. Ismerve a kapcsolatukat, gyermekeiket, egyik sem nyafog hogy utálja a szüleit vagy magányos...


Én elfogadom ha valaki ma 20 évesen azt mondja ő nem szül fiatalon, mert tudom ma más az életfelfogás.. De ne mondjuk már azt hogy azok akik 20 évvel ezelőtt szültek tuti megbánták vagy az ő gyerekeik csak depisek lehetnek...

2013. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
78%

Így most nem is tudom erre a választ. 24 éves vagyok, és mikor ismerősöm 19 éves korunkban gyereket szült, komplett hülyének néztem. Azóta van két gyereke. Ismerőseim sorban mennek férjhez/házasodnak meg, szülnek gyerekeket.


Én 24 éves vagyok semmiről sem vagyok lekésve. De ha szülök valaha gyereket mindenképp 30 alatt szeretném, de férjem még nincs- ez nekem alapfeltétel egy gyerekhez. Szóval, ha mondjuk 3 éven belül meg is házasodom, akkor is már 27 leszek, szóval vagy azonnal gyerek projekt esküvő után- amint egint nem szeretnék, vagy a második gyereket már mindenképp 30 fölött szülöm.


Szóval nem, már nem szabok határokat semminek. az élet mindenkinek hozza, amit kell, és mindenki helytáll, ahogy tud. Legjobb, ha nem szorítjuk magunkat tervek és elvárások közé, úgysem jönnek be sosem, nem igaz?

2013. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!