Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem éppen úgy fogadta a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem éppen úgy fogadta a családja az eljegyzésünket, mint vártam. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az apja szerint nem normális, majd úgyis rájön, hogy hiba volt, a nagymamája szerint nem menyasszonyos, hanem inkább k*vás a kinézetem, az anyukája meg le van sokkolva, hogy biztos azért jegyzett el a párom, mert most akkor gyereket is fogunk csinálni és családot alapítunk...

eddig úgy tűnt, hogy kedvelnek (két és fél évig), de ezek a megjegyzések után már kételkedek benne..

Miért lettek hírtelen ennyire ellenségesek és gonoszak velem? Nem tartanak elég jónak a barátomhoz? De akkor eddig miért voltak kedvesek velem?

Köszi.. L/19 a vőlegényem F/22


2013. dec. 1. 08:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Valamiért a fiúkat nehezebben engedik el egy családban. Nem tudom, miért. De tényleg így van.
2013. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Korainak tartják, nem a 2,5 év miatt, hanem a 19 és 22 miatt


Megijedtek, hogy ez "most már komoly" hogy felnőttek vagytok.


A szülők (ahol normális kapcsolat van a szülő gyerek közt) most kezdik felnőttként kezelni a gyereküket, ez pont egy átmeneti időszak.

A tapasztalataim szerint. Pl nálunk 22 voltam amikor, összeköltöztem a párommal, nálunk ez volta sokkoló dolog, mindenki meresztette a szemét, voltak hasonló beszólások is. Nalunk gyerek helyett a házasságon voltak kiakadva, hogy anélkül költözünk, aztán hogy ugye nem akarunk ennyi idősen. Anyósom részéről pedig az öröm(???) hogy akkor esz unokája hamarosan../mint kiderült neki tök mindegy milyen áron de unoka KELL...


Idő kell,mhogy elfogadják. Sokkolta őket..a megjegyzésekkel ne törődj..nem veled, a személyddel van bajuk, hanem a helyzettel, most csak a kifogások mennek.

Ne aggódj biztosan nem vagy kur..vás, esetleg nem annyira konzervatív az öltözködésed, mint akit menyasszonynak képzelnek el a korodbol adódóan de EZ NEM BAJ...(lehet 30-ason gondolták hogy nősül a fiúk??)

A lényeg, hogy a párod szeret.. Esküvőt mikorra tervezitek?


Még egyszer hangsúlyozom, nem veled van a baj!!!!


Sok boldogságot! És kitartást a párod családjához.



A te családod hogy fogadta?

2013. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy az ő családjában az a szokás, mint az enyém apai ágánál: fél évvel eljegyzés után (mondhatni kötelezően) esküvő, és utána sürgősen gyerekek. Ha a párod családja is ilyen (...érdekes emberekből áll) akkor persze, hogy arra gondolnak, hogy ti nemsokára össze akartok házasodni, és családot akartok alapítani.

Szerintem ezt próbáld velük tisztázni, ha valóban nem az a célotok, hogy egy-két éven belül gyerekeitek legyenek.

Ha erre sem lesz pozitív reakció, akkor alighanem veszett fejsze nyele a család, sajna ilyen is van.

2013. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Mert 19 éves vagy. Készen álltok már az esküvőre is belátható időn belül? Van munkahelyetek, lakhatás megoldott, meg tudtok élni segítség nélkül? Mert ha otthon éltek még a szülőkkel és tanultok akkor felesleges az eljegyzés.
2013. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

"a nagymamája szerint nem menyasszonyos, hanem inkább k*vás a kinézetem"


tegyél föl egy képet, aztán megmondjuk, hogy kinek van igaza.

2013. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Sok boldogságot! Ne törődj a riadalommal (szókimondó nagyanyónak valaki ráülhetne a lepcses szájára) majd megszeretnek, ha látják, rendes vagy! Legyetek hűségesek és figyelmesek egymáshoz, az aranylakodalmatokról adj majd hírt a GYK-n.!
2013. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek a 4. válaszolóval, nem értem miért pontoztátok le, ezek fontos kérdések. Szép dolog az eljegyzés, de ha nincs alap, munkahely, belátható időn belül esküvő, akkor minek? Így csak elbagatellizáljátok az eljegyzést magát. Plusz még nagyon-nagyon fiatalok vagytok.
2013. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
4. Valaszoloval en is egyetertek teljesen. Ennyi idosen nem hiszem h van hol lakniuk egyutt es sajat labukon allnanak. Addig meg nevetseges az eljegyzes. Majd ha eltetek egyutt, ettetek a sajat kenyereteket es jol meg vagytok akkor latnam ertelmet. Persze ezek a beszolasok nem votlak szepek inkabb nekik is ezen kellett volna gondolkodniuk.
2013. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
4,7,8, -a kérdező nem azt kérdezte: 'lebeszéltek-e a házasságról minket? ' nem kell irigykedni, áskálódni - reméljük megtalálták egymást és nem kell annak a keserves , parttalan társkeresésnek hozzáfogni, ami miatt annyi keserű kérdés van a gyk-n.
2013. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%

Azért pontozták le, mert ezt senki nem kérdezte...

Tehát nem hasznos, a kérdés szempontjából...



Ha azt írta volna, utána, hogy ha ezek nincsenek meg, akkor azért reagálnak így (szerinte) akkor nem biztos, hogy lepontozzák(nem én!!)



Van benne igazság, se nem tudhatjuk...

Ha mi össze tudtunk költözni egyetem mellett, 21-22 évesen, igaz örökölt lakásba, de fel tudtuk újítani ösztöndíjból, diákmelóból, akkor ők miért ne lehetnének így?

A házasság eleve ingyen van (a lagzi kerül pénzbe)... ,ert az sem derült ki hogy mikor akarnak, és akarnak-e lagzit.

A pénzügyi helyzetüket sem fejtette ki...


Igen, ezek miatt is lehetnek furcsa reakciók..



2.

2013. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!