Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Itt mindig mindenki arról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt mindig mindenki arról beszél, hogy nem lehet házasságot kötni összeköltözés nélkül. De ha a nő mindent megad házasság előtt akkor nem veszik el?

Figyelt kérdés

Én már nem tudok kiigazodni.. Nyilván gondolom (remélem!) nem ugyanaz írja ezeket a válaszokat...

De, mindig mindenki írja, hogy együttélés nélkül nehogy házasságot kössön bárki.

Most meg azt írják, ha megkap mindent házasság előtt nem veszik el.

Nem is értem.. Mi az amit nem kéne megkapnia?

Mit értetek ez alatt? Valaki évekig ne feküdjön le valakivel? Vagy ne végezzen házimunkát?

Ez nonszensz...

Nyilván én se vagyok híve annak, (sőt inkább ellene vagyok), hogy a nő alárendelje magát a férfinak, és kiszolgálja.. Meg feladja saját magát a férfiért...

A házimunka közös.


Szóval ti akik azt írjátok "ne kapjon meg mindent a házasság előtt különben nem vesz el" mit értetek ez alatt?

Én nem hiszem, hogy nálunk bármi változna a házasság után, mégis elakar venni.


2014. nov. 12. 12:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

De ekkora hülyeséget, hogy nem szexelnek évekig...

Engem vallásosan neveltek, de szerencsére felvilágosult vagyok.

Nyilván régen azért tudtak házasság előtt nem szexelni, mert meglátták egymást, egymásba szerettek és összeházasodtak.

Még az én nagyszüleim a 20-as évek táján 2 hét ismeretség után házasodtak.

Ki a franc bírja a mai korba 3 évekig..

2014. nov. 12. 13:30
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Itt ki irt a szexrol?

arrol irtak hogy hazassag ill kituzott eskuvo nelkul nem koltoznek ossze mert a ferfi hazasodasi hajlandosaga az evekkel egyenes aranyban csokken hiszne latja eskuvo nelkul is van minden amire vagyott.

2014. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem attól függ milyen párt választasz, illetve tudni kell arany középutat találni a kinyalom a seggét, és a leszarom a párom igényeit között.


Mert a legtöbben szélsőséges túlzásokba esnek. Például: Egy férfi, akinek amúgy nem fűlik a foga túlságosan a házassághoz, miért vegyen el egy nőt, és ezáltal miért kösse magát 1 nőhöz, megkockáztatva a válással kapcsolatos macerát a későbbiekben, ha a nő megad neki mindent házasság nélkül is? Ezzel csak nyer, hisz megvan minden, de bármikor leléphet válási papírok, bíróság, és egyéb nélkül.


1. ott a szex, ami alapja egy jól működő kapcsolatnak,

2. ott az összeköltözés

3. ott az önkéntes házicseléd szerep, mert majd a nő takarít, mos, főz, hátha a férfi jobban értékelni fogja és elveszi,

4. ott a gyerekszülés,

5. és még a nő maga is dolgozik teljes állásban


Tehát ha egy férfi kicsit is parázik a házasságtól, vagy ellenérzései vannak, akkor nem igazán vesz el egy olyan nőt aki mindezt anélkül is megadja neki, hogy lekötné magát a házassági papírral.


Nekem erre voltak alapvető elveim amiből nem engedtem. Mint pl

1. Az eljegyzés, és az esküvő időpontjának pontosítása( év, hónap) nélkül össze sem költöztem volna senkivel.

2. Olyannak nem szültem volna gyereket, aki csak a barátnőjének akar, de feleségének nem.

3. Úgy gondolom, a házimunka 2 dolgozó ember esetén közös. Nem óhajtottam senkinek a cselédje lenni.


Én kb ezeket értem az alatt, hogy nem kell mindent a férfi szájába adni. Ha nem felel meg neki, le lehet lépni. És itt jön elő az, hogy választás kérdése is. Én olyan párt választottam, akinek ezekkel a dolgokkal nem volt gondja, mert ugyanazt akartuk, illetve hasonlóan vélekedtünk pl a házimunkáról.

2014. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%

Pont most tettem fel egy kérdést utánad arról, hogy mi legyen a szitu eljegyzés után...90%-ban az összeköltözést javasolták, mint kipróbálását a kapcsolatnak.

Még az esküvő előtt.

Én összeköltözés nélkül is hozzámennék, ugyanis hiszem, hogy jó lesz együtt...

És esküvő nélkül is összeköltöznék vele, mert szeretem...

2014. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

"Tehát ha egy férfi kicsit is parázik a házasságtól, vagy ellenérzései vannak, akkor nem igazán vesz el egy olyan nőt aki mindezt anélkül is megadja neki, hogy lekötné magát a házassági papírral. "


A te hibád, ha neked olyan férfi kell, aki egy kicsit is parázik a házasságtól.

2014. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem, nem kellett olyan. Ezért van férjem, és nem valakinek az épp aktuális barátnője vagyok.
2014. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
37%
Ez így van :) Nálunk is az a szituáció van, hogy mindent megadunk egymásnak, szeretjük egymást, néha vannak nézeteltérések amin szerencsére mindig hamar kiegyezünk, de hát nincs 2 egyforma ember:) Együtt élünk. Én szeretném a papírt is, párom is csak később,1-2év múlva, de ő az a "házasság parázós" típus. Őszintén, szólva nem tartom ezt egy borzasztó dolognak, mert mint írtam a mi esetünkben, a "a mit adok a páromnak érzelemben-szükségben" dolog teljesen oda vissza egyenlő. Gyereket csak 2-3év múlva vállalunk,addig meg nem vagyunk megsürgetve. :) De bocsássatok meg, össze lehet házasodni együttélés nélkül, csak annak vagy szimplán válás, vagy évekig félrek@rás lesz a gyümölcse. Aki ezt számításba veszi, ennek ellenére szabad joga.
2014. nov. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Például most szeretitek egymást. Majd össze házasodtok. S mint egyszerű példa, a szórakozás :Ő menne, te nem. Vagy te is mennél, de ő a barátaival szórakozik inkább, mert csak iszogatnak vagy bármi. Ilyenkor mit csinálsz? Tudhattad hogy ez lesz? Mert mikor együtt él 2ember,elvárja mindkét fél hogy figyelembe vegye a másik érzéseit, érdekeit. S egy ily dolognál jelentéktelenebb szitu is nagyon megvisel egy kapcsolatot. Tehát bármi ilyen dologból adódóan a tuti ha tesz egy próbát az ember össze költözéssel, mert maga alatt vágja csak a fát. Költözés nélkül semmit nem tudsz a leendő párodról, legalábbis pont azokat a dolgokat nem, amik épp a leendő házasságotokat veszélyeztetné!
2014. nov. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A hazassag nem arrol szol hogy a masik ember megfelel minden elvarasodnak es ezert hozzamesz.

A hazassag arrol szol hogy elfogadod szereted toleralod a masikat teljes szivedbol mert ot valasztottad.

Ez a joban rosszban.

Szorakozas? Elfogadom o hogy akarja hiszem tisztelem ot es ez kolcsonos.

2014. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
94%

A szórakozás nagyon jó példa:) Amúgy összeköltözés előtt is össze lehet ezt egyeztetni. Mi különbözőek vagyunk. Én többet vagyok otthon egy jó könyvvel, a férjem egész életében ment, ha hívták a haverok. Ez azóta valamennyit változott alapból, mert ugye kikerültünk az iskolapadból mi is, és a barátok is. Ő is többet szeretne pihenni, de 1-2-3 havonta ha van valami jó program, vagy csak összeülünk kártyázni, társasozni neki elég. Régen is így csinálták.

Ilyenkor mindenki viszi a párját, én is vele megyek, és jól is érzem magam:) meg jót is tett, hogy többet mozdulok ki. De ugyanúgy van a rock koncerttől kezdve a sima biliárdozásig több minden, ha úgy alakul.


Ez az egész a kapcsolat elejétől így volt, csak a szabadidőnk mennyisége változott. Ha ezt 2 ember meg tudja beszélni, kicsit mindketten tesznek a másikért, engednek, stb, akkor teljesen sima ügy, de ha egyik sem hajlandó semmiből se engedni, az nem igazi kapcsolat...és elcsúszhat a dolog....pedig nem egy bonyolult kérdésről van szó.

2014. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!