Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi volt nálatok a feltétele a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt nálatok a feltétele a házasságnak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 03:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Azért házasodtunk, mert szeretjük egymást és együtt akarunk élni.
2015. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#9), ennek mindkét féle koreográfiája elég ismert és gyakori, már a "majd ha terhes leszel elveszlek (addig minek)" kontra az "én csak házasságban vagyok hajlandó neked szülni".

Szerintem meg a gyerek egy önálló ember, és nem egy tárgy, eszköz a másik zsarolására.

2015. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

MI? ha lesz gyerek akkor elvesznek/elveszed???

Jó nagy baromság!

Rádásul, ha már követni akarjuk a hagyományt a sorrend a következő házasság és utána gyerek...nem pedig fordítva!

Egy gyerek sokkal nagyobb elköteleződés, mint a házasság!

Érthetetlen, ha valaki a nagyobb felelősséget vállalná, míg a kisebbiket nem!

2015. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Shai-Hulud ***** válasza:

Hogy mindketten egymástól függetlenül, de egybehangzóan kinyilvánítsuk az anyakönyvvezető előtt a házassági szándékunkat.

Semmi egyéb feltétele nem volt, teljesen akadálytalanul zajlott.

2015. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%

#14, azért még van pár... két tanú jelenléte, mind a 4-etek érvényes személyije vagy útlevele, magyarországi lakosok esetén érvényes lakcímkártya, stb:)))))

Milyen kínos lehet már, ha valakiket azért nem adnak össze, mert otthon, a farmerzsebbe felejtette a személyijét... pláne, ha az illetőnél az az otthon 200 km-rel odébb van és nem lehet hazaszaladni érte...

2015. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Gyerek a feltétel"


Ha úgy érted, hogy a házasságkötés után legyen gyerek, akkor szerintem ez egy reális feltétel. A főbb dolgokban egyet kell érteni, és ezeket előre tisztázni kell. Ha az egyik akar gyereket és a másik nem, akkor nem illetek össze és boldogtalanok lesztek.

2015. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

" 4:5. § [A házasság létrejötte]


(1) Házasság akkor jön létre, ha az együttesen jelen lévő férfi és nő az anyakönyvvezető előtt személyesen kijelenti, hogy egymással házasságot köt. A nyilatkozat feltételhez vagy határidőhöz nem köthető.


(2) A kijelentés kölcsönös megtörténte után az anyakönyvvezető a házasság létrejöttét megállapítja és a házasságkötés tényét a házassági anyakönyvbe bejegyzi.


(3) A házasság az (1) bekezdésben foglalt feltételek hiányában nem jön létre. A nemlétező házasságot úgy kell tekinteni, mintha meg sem kötötték volna."


A 2 tanú jelenléte csak laki kellék, a házasság érvényességét nem érinti!


" 4:8. § [A házasságkötés alaki szabályai]


(1) A házasságkötés két tanú jelenlétében nyilvánosan, az önkormányzat hivatali helyiségében történik.


(2) A házasulók kérelmére a házasság a nyilvánosság mellőzésével, illetve - a jegyző engedélye alapján - a hivatalos helyiségen kívül más, erre megfelelő helyen is megköthető."

2015. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle feltétel nem volt. Sem anyagi, sem gyerek, sem semmilyen. Aki csak feltételek mellett képes házasodni, az inkább NE tegye!!
2015. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Hogy szeressük egymást, megbízzunk egymásban, közösséget akarjunk vállalni úgy érzelmileg, mint jogilag, társadalmi szinten, hivatalosan is hozzátartozói akarjunk lenni egymásnak.

Gyereket nem akarunk.

2015. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy mi volt a feltétele számomra annak, hogy bárkinek is igent mondjak egy kapcsolatra is, nemcsak a házasságra, akkor ezek:

- Szeressem, és ő is szeressen engem

- Törekedjen a minél egészségesebb életre: ne legyen szenvedélybeteg (ital, drog, cigi nálam teljes mértékben kizáró ok), mozogjon valamennyit, valamennyire egyen egészségesen

- Hasonló legyen az értékrendje, akarjon gyereket


A hasonló értékrendben benne van, hogy ne fusson el az első probléma elől, támogató, kedves legyen velem, ahogy én is vele, álljon az élethez pozitívan (nem bírnék társnak elviselni egy negatív embert), tiszteljen annyira, hogy ne bántalmazzon fizikailag, és én legyek számára az első helyen, amikor döntéseket hoz, ahogy fordítva is, ő van nálam az első helyen.


Ezek nélkül nemcsak nem mentem volna hozzá, de együtt sem maradtam volna a férjemmel, már a kapcsolatunk során sem. Szerencsére ő is hasonlóan gondolja.


Az ő számára feltétele volt még a házasságunknak, hogy mindketten végezzünk az egyetemmel. Ezzel akart ösztönözni, hogy fejezzem be valamilyen módon az egy ideje elhúzott mesterképzésemet, vagy zárjam le, és egyáltalán ne folytassam, vagy vizsgázzak le. Mit mondjak, nem örültem, de azért valamennyire ez is ösztönzött:)

2015. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!