Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagy bunkóság visszautasítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy bunkóság visszautasítani a lánykérést/eljegyzést?

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 23:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%
Hát, erre a dologra is érvényes az "egyszer volt Budán kutyavásár" mondás.
2015. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%
Nem bunkóság, de számomra (férfi vagyok) ez azt jelentené, hogy befejeződött a kapcsolatunk.
2015. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
79%
Nem bunkóság. Az én párom csak annyit tudott, hogy nem akarok férjhez menni, mégis megkérte a kezem. Persze kapásból nemet mondtam neki. Nem akadt fenn ezen, még jó párszor próbálkozott, mire az anyja is elkezedett morogni, hogy úgyis együtt élünk, gyermeket is várunk mi a manóért nem megyek hát hozzá. Egyszer kihoztak a sodromból, és azt mondtam, jó legyen, de többet hallani sem akarok a témáról. 12 éve vagyunk házasok. A történethet az is hozzátartozik persze, hogy egész gyerekkoromban annyit láttam a szüleim házasságából, hogy apám pépesre verte anyámat. A férjem erről csak akkor szerzett tudomást, mikor már 5 éve házasok voltunk,és akkor sem tőlem. Nem beszéltem róla soha, de nem is titkoltam a dolgot direktbe. Szóval, ha nem akarsz férjhez menni, szerintem nem muszály.
2015. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó, én is valahogy így vagyok vele egyébként... Urak, köszönöm a ti válaszotokat is, én is tudom, hogy a nemleges válasz rossz érzés.
2015. febr. 11. 19:05
 25/31 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sem lehet egy nem után folytatni egy kapcsolatot. Egyszerűen a lánykérés arról szól, hogy lesz egy szerződés a kapcsolatotokról, mind anyagi, mind egyéb jogi téren.


Én nem hiszem, hogy egy nem után jó szájízzel tudnám folytatni a kapcsolatot. Ugyanúgy nem, mintha pl egy nő teherbe esik, a ffi nagyon meg akarja tartani a gyereket, de a nőt nem akarja elvenni. Ez is egy érdekes szitu.

2015. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

A te életed, jogod van eldönteni igent, vagy nemet mondasz. Tény, hogy lehet bunkó módon is nemet mondani, mert normális hangnemben is:)


Engem is 2x kért meg a férjem, pedig elsőre is igent mondtam, csak azzal a toldással, hogy kicsit gondolja még át a dolgot. Tekintve hogy akkor 1 hónapja voltunk együtt. Azóta is azt emlegeti, hogy elsőre nem olyan igent mondtam mint másodszor.:)

Amúgy 1,5 hónappal az első után megkért még egyszer. Elsőre nem hittem, hogy igazán komolyan gondolja. Másodszor már igent mondtam csak simán:) Azt mondta, hogy harmadszor már nem kért volna meg...bár nem is szakított volna. Csak akkor nem lennénk házasok, csak élettársi kapcsolatban. És ha jól belegondolok, igaza van.


Egy férfinak egy határozott nem nagyon megalázó. Bár a párod hibája is, amiért nem mérte fel nálad a helyzetet. Furcsállom is, hogy ennyi idő alatt még nem került elő a téma, hogy te nem akarsz házasodni.

2015. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 egybaba ***** válasza:
72%
Szomszédomék sok éve nem házasok de van egy szép 15-éves és egy 9 éves kislányuk és most várják a haramdikat. A Férfi szobrász a nő bolti eladó. És nem is tervezik a házasságot... Nem számít ma már házasság vagy nem házasság. 1 számít csak akarsz veel élni vagy se...
2015. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
66%
El nem tudom képzelni, hogy lehet egy időpont "borzasztó rossz", ha szeretitek egymást.
2015. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú válasz következik :)


Én annak tartottam, és emiatt elkövettem életem legnagyobb hibáját: a "kényszer" alatt igent mondtam!.


Elmegyünk vacsizni, teljesen gyanútlan voltam, sőt, eljegyzésre nem számítottam, ugyanis 3 év után haldoklott köztünk a dolog. Lelki támogatást akkor már rég nem kaptam meg tőle- nem tőle kaptam ( mielőtt..: nem csaltam meg sosem, de érzelmileg már máshoz (is) kötődtem). Ezt ő is tudta, és azt hitte, az eljegyzésssel majd jól magához köt.


A szituáció és a fejemben zajló gondolatok:

Étterem. Kevesen vannak. Nagyon kevesen. Elmennek.

"Basszus, ketten vagyunk!" -oké, csütörtök este van, de azért valakinek csak kéne lennie benn rajtunk kívül, nem?

Basszus! A konyhából leskelődnek kifelé a pincérek ( itt elsápadtam)

Nem, nem.. neem.

BASSZUS? LETÉRDEL.. ne..ne.ne nenenene.. nem.. mondj nemet!

* egész személyzet kukucskál, zenész is les, vigyorog, térdelés, villan a gyűrű *

- "basszus, ii-iigen!"

Olyan 8 és fél másodperc sokk, és tudtam, hogy hülyeség volt.


Ez után, kerek egy évig tartott, míg összeszedtem a bátorságom, hogy szakítsak.

Voltam én hülye kva és hasonlók. Anyós előtte imádott, most álszent rengetegcsúnyaszó stb voltam. Az összes kötzös barátunkat elmarta mellőlem, mert ő nagyon kikészült miattam ( az más, hogy a szakításunknak nemierőszak-közeli szexuális élmények és hasonló okai voltak. Az akkor ott senkit nem érdekelt) Többször ügyeletre kellett hívni hozzá, hogy nyugtatózzák stb. Természetesen, mindennek én vagyok/voltam az oka. Egy közös ismerősünk sem maradt.


De a sarkamra kellett állnom. Ha már a "bunkóság lenne mindenki előtt őt leégetni a nemet mondással"-ioz akkor túl gyáva voltam.

Én nem akartam a felesége lenni, sőt, készen sem álltam arra hogy az legyen, sem az övé, sem másé. 21 éves egyetemista, buta kislány voltam.



Szóval, ha te úgy érzed, hogy "nem", akkor mindenkinek jobb, ha őszinte leszel.

2015. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
73%

Az ilyen helyzeteket az eredményezi általában, hogy nincs kimondva egyértelműen, hogy ki és it szeretne a kapcsolattól, amiben épp van. Elméletileg még a lánykérés előtt ki kellett volna derülni, hogy ki akar házasságban élni és ki nem kettőtök közül. Ha mindketten abban akartok élni, akkor nincs rossz időpont. Ha valaki nem (ebben az esetben te), akkor azt kerek-perec ki kell mondani. Köztes út nincs.

Én soha nem akartam házasságban élni, ezt még az eslő fél évben mindig le is tisztáztam a kpacsolataimban. Aki ezek után is megkért, ott sajnos búcsút vettünk egymástól, mert nem közösek a célok és amit az élettől elvárunk vagy szeretnénk megvalósítani.

Olyan nincs, hogy libikókára ültetsz bárkit, hogy "most nem megyek hozzád, majd talán máskor, azért szeretlek" - ezek üresek és a gyávaságot mutatják. Ha szereted, akkor egyenesen a szemébe mondod, hogy hozzá szeretnél-e menni vagy nem és ez nem időpont függő.

Ebben az esetben neki is van lehetősége eldönteni, hogy így melletted marad-e.

2015. márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!