Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lesz valaha esküvőm, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lesz valaha esküvőm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt, együtt élünk a nővéremmel és az anyukámmal, ők sok vizet nem zavarnak, lenne lehetőségünk lakást venni, mert elég sok segítséget kapnánk hozzá, de ő nem akarja, mert miért fizessen 20 évig hitel. Gyereket már szeretne, de elvenni nem akar, mindig csak azt mondja, hogy majd egyszer.Én viszont elösször esküvőt szeretnék és csak utánna gyereket. Ebbemár lassan egy éve nem tudunk megegyezni.Egy pasinak ennyire nagy dolog az esküvő?!? Ti mit tennétek? Egyébkén jó a kapcsolatunk, nem veszekszünk, de mind a ketten más akarunk...
2010. márc. 10. 12:45
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

13:43-as...

13:47-es vagyok... (jajj már ezek az időpontok... legközelebb a szövegem után teszek egy betűt vagy valamit) :D


Szóval én csak azt mondom, hogy a templomi esküvő annak való, aki hisz.

Aki nem hisz, ő dolga... no para... de ahogy már valaki írta, képmutatás templomi esküvőre mennie annak, aki nem hisz. Hiszen semmi, se semmi értelme. Hisz a templomi esküvő lényege, hogy "elvegyünk" Istentől az áldásokat, amiket adni akar... és "hármas kötelék" köttessen.


A válásról meg. Ezekből adódóan... aki hisz, az tudja, hogy a válás bűn. Az újraházasodás pedig házasságtörés. Így aki hitből megy templomi esküvőre, annak a házassága örök.

A többi meg úgy gondolom meg érdemli, ha hit nélkül, áldás helyett átkot vett magára egy hamis esküvel Isten, az emberek és a lelkész/pap előtt.


És természetesen a kereszténységről beszélek... a buddhista és egyéb házassági szokásokat nem ismerem... de szerintem kb arra is ugyanaz vonatkozik. Aki nem buddhista nem lesz buddhista "templomi esküvője".

2010. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs, nem 13:47-es hanem 37-es voltam. :D

Komolyan röhej :D

2010. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, lehet én hülye vagyok, de azért feladni egy jó kapcsolatot, mert nem akar házasságot! Az biztos, hogy nagyon szeret, ne bunkónak képzeljétek! Egyszerűen csak tart a házasságtól! De ma beszélek vele, meglátjuk mire jutunk és írni fogok!
2010. márc. 10. 14:09
 34/44 anonim ***** válasza:

várom, mi lett az eredmény :) azt azért sztem említsd neki a beszélgetés alatt, hogy érted Te, hogy benne a házasság rossz asszociációkat ébreszt, de ugye ő egy intelligens, felnőtt ember, aki a szívére és az eszére hallgat, nem holmi beidegződésekre!


sok sikert :)!

2010. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a céljaitok nem egyeznek az már ok a szakitásra...
2010. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes ez, férjem, nem férjem, élettársam stb. Közeli barátaink 12 éve élnek élettársi kapcsolatban, most 2 éves a gyerekük. Jól el vannak!
2010. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
14:22-es az ismerősödéknél valószínűleg ez mindkét félnek megfelel, azért vannak meg jól :) itt nem ez a helyzet, mint látod :) egyébként én sem szültem volna házasságon kívül semmiképp, szedtem is a gyógyszert, az esküvőnk reggelén vettem be az utolsót :)
2010. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nagyobb házasságellenes a világra még nem született...aztán megismertem a jelenlegi párom és megbolondultam:) Meg kéne beszélned vele, hogy miért fél tőle. vagy esetleg veled van-e valami baja? nem vicc, fontos dolog, miért nem akar elvenni egy fiú egy lányt, ha ő az igazi számára.
2010. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

azért érdekes a te hozzáállásod is!

Azt írod a kérdésedben,hogy különbözik a véleményetek stb,Tehát nem egy csónakban eveztek.

Most utolsó kommentedben meg azt írod,hogy feladni egy jó kapcsolatot egy házasságért.

Akkor ez így most jó vagy nem jó kapcsolat?

Mi az,hogy feladni?A házassággal inkább megerősítünk egy kapcsolatot szerintem.Ilyet akkor szoktak mondani ha barátból akar valaki szerelmes társ lenni,na akkor az úgy szól,hogy a jó barátságot nem ingatom meg egy kis kalandért,szerelemért.

Te magad is határozatlan vagy ahogy látom.

Nem bízol önmagadban?Talán olyan csúnya vagy mint quasimodo és félsz,hogy nem találsz másik társat?vagy csak egyszerűen arról van szó,hogy te is szereted a kényelmet,a párod megfőz stb.Ha szakítanátok mi lenne a főzéssel?Igazam van?

Márpedíg ez így akkor sem kapcsolat,tessék már felnőni,és átlátni a rózsaszín felhőcskén.

Várom a fejleményeket.

2010. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Az elején is azt írtam, hogy jó a kapcsolatunk, egyedül ebben a házasság témában más a véleményünk! Ha kicsit zavaros, akkor elnézést kérek! Nem merült fel bennem az, hogy szakítsak vele, azért mert nem akar elvenni, gyereket is szülnék neki, csak azt szeretném, ha elösször esküvőnk lenne és utánna gyerek! Tudom, hogy szeret,nem azérért nem akar elvenni, mert nem gondolja komolyan a kapcsolatunkat, hanem azért, mert csak rossz házasságot látott maga körül! (főleg a szülei)Ronda hál istennek (és a szüleimnek) nem vagyok! Főzni én is tudok, de ő nagyon jól fűszerezi az ételeket és ezért a konyha az ő részlege, szerintem ezzel semmi gond nincs,az itthoni munkákat megosztjuk egymás között pl. kutya sétaés ez szerintem így normális. Köszönöm a sok hozzászólást,ez arra sarkalt, hogy beszéljek vele ma, mert nálunk ez nem mindennapi téma, csak kb egy évvel ezelött (tavaly nyáron) merült fel benne a gyerekvállalás nálam a házasség kérdése! Azóta kb 2szer beszéltünk róla! Itt az ideje mégy egy beszélgetésnek! :)
2010. márc. 10. 14:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!