Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Volt olyan köztetek, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan köztetek, hogy a párotok azt mondta, hogy a házasság csak papír, de mégis egy idő után elvett titeket feleségül?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 18:14
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
36%

a Párommal (vagyis már a Férjemmel) 4 éve vagyunk együtt. Neki nem volt fontos az esküvő "csak egy papír", nekem sem volt létfontosság (de azért lássuk be a nők többsége vágyik a "Nagy napra"). Én nem erőltettem se az eljegyzést se az esküvőt. 2015 karácsonykor megvolt az eljegyzés, és idén júliusban az esküvő. Számomra kellemes meglepetés volt mindkét esemény :) A következő lépés a saját otthon és ha meglesz az anyagi háttér akkor a gyerek.

Persze minden ember más és más. Tesómék 10 éve vannak együtt, 5 éves a kisfiuk és egy éve kapott gyűrűt a párjától. :)

2016. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
66%

Az egyik kollégám (férfi) hangoztatta mindig, hogy házasodni csak a nők akarnak, ő, mint férfi teljesen feleslegesnek tartja. Aztán egyszercsak hallottam, hogy házasodik. Odamentem gratulálni neki, aztán kérdeztem, hogy hogy is van ez, hogy csak a nők akarnak házasodni. Erre mondta, hogy ez továbbra is igaz, ő nem tartja fontosnak, de mivel a barátnőjének fontos, ezért megházasodnak.


(az én esetem ide nem jó példa, mert számomra fontos a házasság, és csak olyan férfit tudtam volna elképzelni, akinek szintén fontos, meg is találtam a nagy Őt, és boldog házasságban élünk :))

2016. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

#32


Egyelőre...

2016. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%

#25-ös, szerintem pont te általánosítasz.

Egy apasági nyilatkozat az mitől lenne megalázó procedúra? Sokkal megalázóbbnak érzem 30 éves embereket elrángatni a paphoz megkeresztelkedni, csak hogy ne szólja meg a falu a családot, hogy nem adta őket össze a pap.


Igazából soha sehol egyetlen érvet sem hallottam mellette, csak ilyen légbőlkapott dolgokat, mint hogy el kell intézni, hogy mi lesz a gyerek neve. Valóban nagy macera az a 3-szor 5 perc 3 gyerek után amikor 10 éve nevelgetem őket. Meg hogy az a szokás, meg extra kapocs, meg hasonló baromságok. A gyereknél erősebb kapocs nincs. Aki meg ott hagyja a gyerekét meg a feleségét/férjét az nem maradna akkor sem, ha össze lennének házasodva. Ez csak egy kamu marhaság önmagunk megnyugtatására, hogy hát akkor majd biztos örökké tart. Aztán persze sokan felébrednek...

2016. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

33


"Egyelőre..."


Tipikus rosszindulatú válasz. Csak nem elváltál, vagy szar házasságban/szar kapcsolatban élsz és savanyú a szőlő? Vagy magányos vagy és az a bajod?

2016. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
32-es örülök, hogy boldog vagy :) 33-as te meg idejöttél trollkodni....
2016. aug. 31. 19:53
 37/37 anonim ***** válasza:
76%

#34

Mondok más példát, épp nagyon friss élmény volt. Párom azóta is totál ki van rajta akadva, pedig ő alapvetően olyan "házasság csak papír".

Szóval lakásvásárlás előtt állunk, a minap jártunk a bankban hitel miatt. Nem akarok részletekbe menni, a lényeg az, hogy eredetileg úgy volt, hogy minden szép és jó és rózsaszín, de az utolsó pillanatban benyögte az ügyintéző, hogy hát adóstárs kell. (Volt félre tájékoztatás is, mellékes.)

Párommal kettesben besétáltunk a bankba, szükséges papírok, minden megvan.

Ügyintéző kérdez:

- Szóval akkor a férje?

- Nem.

- Akkor élettárs.

- Nem.

- Akkor olyan... barát...szerű?

- ...


Te, mint férfi, bizonyára sokkal jobban átérzed, hogy mennyire megalázó lehetett ez a páromnak, meg mennyire bántja a férfiúi büszkeséget. Hogy ő itt most senki.

És ugyanez igaz lehet a gyereknél is, mikor nyilatkozni kell a kórházban, hogy nem b*zmeg, nem csak random itt állsz egy szülő nő mellett, hanem te vagy az apa...


Azt meg senki nem mondta, hogy a házasságok nem érhetnek véget, de te alapvetően gyakorlati oldalról közelíted meg a kérdést, míg a korábbi válaszolók, többek között én is, érzelmi oldalról.

Nyilván, ha ott akar hagyni a pasi, akkor a házasság ellenére is megteheti. Bármilyen ígéretet meg lehet szegni. De attól még tény, hogy a házasság egy ígéret, hogy nem teszi. :)

2016. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!