Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor kéri meg a kezem? 20L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kéri meg a kezem? 20L

Figyelt kérdés
Több, mint 3 éve együtt vagyunk, 1 éve pedig együtt élünk. Én nem sürgetném, de annyira leszomorit, hogy másoknál fél-év, egy év, két év után már eljegyzés van, egyre több ilyet látok, és nem csak idősebbeknél, hanem a huszonéveseknél is. Ez frusztrál igazából, úgy érzem, hogy na xy-t eljegyezték 1 év után, engem 3 év után sem, biztos nem szeret annyira mint az a srác a párját.. Azzal is megelégednék, ha legalább beszélne róla, hogy tudjam, hogy tervezi, eszében van, de még pénz kell hozzá, vagy valami... Szerintetek?
2017. szept. 19. 16:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
79%
Juj szegénykém, már te is szivesen posztolnád az eljegyzést mi?
2017. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
nem mindegy:D, max 10 év múlva majd olyan hevesen akarsz majd válni, mint most házasodni
2017. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
87%

Egy éve éltek együtt, meg még 20 éves vagy, szinte gyerek.


Ne mások életén keseregj, hanem éld a sajátodat boldogan, szeretve a párodat, hidd el, sokkal pozitívabb kisugárzásod lesz.

Nem kell irigykedni, az akit most eljegyeztek fél év után, lehet másfél év és elválnak.

2017. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
67%

Sosem értettem az ilyen nőket....Mégis mire vàrsz? Egy komoly kapcsolatban màr az első hónapokban szóba kellene kerülnie, hogy ki mit szeretne, mik a jövőbeli tervek, hàzassàgpàrtiak vagytok- e, akartok e gyereket vagy nem stb stb


Ha neked fontos a hàzassàg akkor minimum összeköltözés előtt tisztàzni kellett volna vele ezeket a dolgokat, hogy ki mit akar és kb mikor.


Hogy lehet valakivel úgy együtt lenni évek óta, együtt élve, hogy azt se tudod veled tervezi- e az életét, hogy akar e hàzasodni? Szóval együtt élsz vele, de alig tudsz róla valamit. Az úgy érdekes....


Mi 1,5 év utàn hàzasodtunk, jóval összeköltözés előtt volt lànykérés, de még előtte is beszéltünk róla, hogy hâzassàgban képzeljük el a jövőnket együtt.


Hogy akarsz eljegyzést ha még kommunikàlni sem tudtok??? Nem irigykedni kell mâsokra. Beszéljétek meg. Ha nem akar róla beszélni az meg annak a jele, hogy nem hàzassàgpàrti. Veled legalàbbis nem tervez ilyet.

2017. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy nem lehet, hogy azért nem hozza szóba abszolút, hogy meglepetés legyen, úgy igazán? Azért 20 évesen még szerintem nagyon korai, végülis nagyjából gyerekek voltatok még, amikor összejöttetek. Amit írsz, az a fél-egy év meg röhejesen korai, én nem irigylek senkit, akinél ilyen hamar megtörténik, szinte mindig túl korai. Egy facebook bejegyzésért meg pláne nem éri meg ez az egész.

Én amúgy azt bírom, amikor világgá kürtölik az eljegyzést, meg hogy minden meseszép, de a srác meg köztudottan másoknak írogat.

2017. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Az oldal színvonala megint lenyűgöz. 0% az, hogy kommunikálni kellene egy kapcsolatban :D (#17)
2017. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
88%

Szakadj le a fb-ról, ès èlj a valóságban! Amíg az a fontos, hogy Rozit is, meg Gizit is eljegyeztèk, tèged meg nem, addig nem kekk erőltetni.

A házasságnak komoly elköteleződèsnek kellene lennie, nem ilyen ilyen szírszar rongyrázásra okot adó esemènynek, mint amiket a fb.-on látok, közben meg megy a fèlreqrás.

2017. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
44%

Uram atyám... ez még női szemmel olvasva is baromi gáz. Fujj de megvetem azokat a nőket, akiknek ez a legnagyobb gondjuk, hogy jajj még mindig nem kérte meg a kezem... Egy normális kapcsolatra semmilyen befolyása nincsen, hogy házasok vagytok-e vagy nem. A nagy dolog, mikor véletlenül vasárnap tv-zés közben elejt egy félmondatot, hogy "na jolvan ha ilyen vagy 10 év múlva nem kapsz kávét az ágyba reggel". A jól működő (!!) házzassághoz "sajnos" az kell, hogy maga a kapcsolat elég érett legyen. Ez nem 1 év együtt élés után fog megtörténni meg nem 3 év kapcsolat után. Azok akik most jujj de nagyon jegyezgetik egymást elfele 3 éven belül egymás nevét is elfelejtik. Manapság nagyon elkorcsosodott az eljegyzés, "megkérem már a kezét mert úgy is szülinapja van, a tescoba' meg nem volt akciósan semmi jó ajándék" meg "megkérem a kezét hátha megbocsájtja, hogy amúgy kb csak az anyjával nem csaltam meg". Vagy a harmadik véglet az "annyit zaklat már ezzel a hülye eljegyzéssel, megkérem a kezét oszt' csendbe van fél évig legalább".

Illetve egy rendes esküvő ritkán jön ki 2 millió alatt azt még megemlíteném...

2017. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem jegygyűrűvel mérjük a szerelmet, szeretet. Esküszöm, hogy a környezetemben többen is azért csinálják, mert ezzel akarnak kedveskedni a lánynak (pedig nem a kedveskedés az eljegyzés lényege, hanem az, hogy igen, ti már közös jövőt akartok), vagy nincs jobb ötletük karácsonyi ajándéknak, esetleeeg azt gondolják, hogy ezzel magukhoz láncolják a lányt. Az utóbbi mondjuk nem valami életszerű, hiszen simán vissza lehet adni a gyűrűt és szakítani, ahogyan egyik kedves ismerősöm tette 5 év kapcsolat és pár hónap menyasszonyság után.

Másrészt a félév utáni eljegyzés szerintem nagyon komolytalan. Nem is ismeritek egymást még annyira, még bőven a rózsaszín köd dominál.

Amit írtál, 2 év után már szerintem reális az eljegyzés, de hidd el, még a 3 éveddel sem futottál ki az időből - mindezt úgy, hogy mindössze 20 éves vagy. :) Sőt, még 1-2 év múlva is simán rá fogtok érni.

Ha nagyon zavar a dolog, akkor mindenképp hozd valahogy szóba a barátodnál, tudasd vele, hogy neked fontos a dolog. Vannak emberek, akik nem házasságpártiak egyáltalán. Ti pedig úgy érzem, nem egyeztettétek, hogy nálatok ki akar házasodni, és ki az, aki megelégedne sima párkapcsolati együttéléssel.


21/L

2017. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy könyörgöm, mégis mi a viharnak jegyezne el? Nyilván a feltételek sem adottak. No persze én elhiszem, hogy e te világodban borzasztó fontos lenne, hogy kiposztolhasd a faszbukra, hogy "eljegyezve" és büszkén mutogathatnád a gyűrűt , de ezen kívül mégis mi haszna volna ennyire fiatalon? Tartsál pár hetes Fb-bojkottot, tán lenyugszol. Mostanában olyan fene nagy hájp van az eljegyzések körül, ez is valami verseny lett, minden tartalom nélkül, boldog-boldogtalant eljegyeznek, lássuk be a legtöbb esetben azért a női fél burkolt vagy nyílt nyomásának engedve,(nemritkán kisebb vagyont elköltve a gyűrűre, amit foghúzosan az elvárásoknak megfelelően a szerencsétlen férfi megvesz), utána jön a szintén űberelős, kiposztolós villogós lagzi. Nem értem mikor csúszott el abba a beteg irányba a világ értékrendje, hogy mindent a kirakatba kell tolni és mióta támadt az igény, hogy a nyilvánosság előtt élje a civil és privát életét mindenki, kell a folyamataos visszajelzés, a nélkül már értéktelennek érzi magát sokmillió ember. Felütötte a fejét a lájkbetegség is, képesek depreszióba esni egyesek, ha nem érkezik elég pipa. Minden nap egy szelfi, lehetőleg szelfibottal, a kutya nem kiváncsi rá, de oda kell tolni, aztán persze megy az udvarias körbeünneplés. Pedig valójában az élet eseményei, nyaralás, diploma, házasság, a családon és pár jóbaráton kívül senkit sem érdekelnek.
2017. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!