Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek megéri lemondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megéri lemondani a házasságról valaki miatt, aki nem szeretne elvenni?

Figyelt kérdés
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a kezdeti szédítés után kibújt a szög a zsákból, és így 5 év után mondhatni bevallotta, hogy nem szeretne házasodni. Persze, először más szöveggel altatott, de ez most már nem számít. Szerinte az csak egy papír, felesleges pénzkidobás (pár 10 ezerből meg lehetne oldani, úgyhogy ez is csak kifogás természetesen) még az is kicsúszott a száján, hogy "undorodik a gondolatától"... Nem tudom, tudnék-e örökké élettárs maradni, mert a gondolatától is rosszul vagyok és most is mindjárt elsírom magam... De szakítani sem szeretnék vele, bár, ha belegondolok, hogy éveken át nem volt velem őszinte... :(
2018. febr. 11. 15:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem eri meg. Most errol mondasz le, legkozelebb masrol es a vegen semmi se ugy lesz, ahogy szeretted volna. Gyozkodni ot folosleges a hazassag fontossagarol, felnott ember, nem kell ot atnevelned meg jobb belatasra birnod, legjobb esetben is csak beadna a derekat, de nem tudna teljesen azonosulni a dontessel. A hitegetes nagyon csunya dolog, nalam azonnal odalenne a bizalom.

Nem kioktatasbol meg hibaztatasbol mondom, hanem jo szandekbol: legkozelebb ne varj ilyen sokat. Egy kapcsolatban ugyanugy szukseg van a progressziora, mint egy vallalkozasban. Kicsit lelektelenul hangzik, de ahol nincs folyamatos haladas az konnyen egy zsakbamacska lehet, mert a punnyados idoszakban lehet titkolozni. Ha nagyon fiatalon talaltatok egymasra az persze mas teszta, nem tudom mennyi idosek vagytok.

2018. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 Azért mert a te és sok más ember házassága nem sikerült, szerencsére bőven van ellenpélda is. Annyiban más a helyzeted, hogy a mostani pároddal közösen döntöttetek, ugyanazt akarjátok, amíg a kérdező éveken át hitegetve volt, meg a pofájába hazudtak. Valamint nem hiszem, hogy a párod a veled való házasságkötésre "undorító" dologként tekint. Ez szerintem még egy házasságellenes szájából is elég erős.
2018. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kinek mi az igénye. Szerintem nem éri meg lemondani a saját vágyakról olyanért aki csak egy épp aktuális barátnőnek tart és nem vállal felelősséget a kapcsolatért.


Én másra vágytam mindig is, nem egy pasim-csajom típusú kapcsolatra. Persze együtt járunk egy darabig, de azért nem lettem volna senki barátnője életem végéig.

Én bevállalom, igenis vágytam arra, hogy törvényes hozzátartozó-feleség legyek, és hogy a férfi akit szeretek a férjem legyen és ezt ő is ugyanannyira akarja. Ha ez nincs így, akkor nem illünk össze. Keressen olyat akinek megfelel ez az állapot, és nem vágyik házasságra. Ha ő nem ugyanazt akarja, akkor mi ketten nem egymást keressük, mások a vágyaink, tehát nem maradnék együtt ilyen emberrel. Akkor nekem nem ő az igazi.


Eleve semmi szükség arra, hogy 5 évig tartson, mire ez kiderül. A kapcsolat elején lehet beszélgetni ezekről, illetve észre kell venni, ha csak az időt húzza a másik fél, és nem lép.

5 év sok, főleg ha a nagy semmire vársz. Én a felét sem vártam volna meg, bár nem is kellett. A férjem ugyanúgy feleségül akart venni, mint ahogy én össze akartam vele kötni az életem hivatalosan is. Mi amúgy 1,5 év után házasodtunk össze. Nem siettünk, éltünk együtt is esküvő előtt fél évet, bár konkrét együttélés nélkül is tudtuk, hogy összetartozunk. Az eljegyzés még jóval korábban volt.


Itt most neked kell dönteni, hogy tüske nélkül bevállalod -e végleg a barátnő szerepet vagy sem. Jól gondold meg! Ha te vágysz házasságra, minden alkalommal fájni fog, amikor meghívnak egy esküvőre a barátaid, vagy munkatársaid, vagy megtudod egy ismerősödről, hogy férjhez ment. Ha eldöntötted megéri-e, akkor válassz.

2018. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, van valami fejlemény azóta?
2018. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!