Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi történik akkor, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor, ha egy férfi el akarja jegyezni a pàrjàt, de nem hajlandó térdet hajtani előtte?

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 07:55
 61/92 A kérdező kommentje:

Nos, azért ezek a történelmi példàk egyike sem paralel a mai àllapotokkal. Salamon kiràly pl. az ótestamentumi feljegyzések szerint meghajolt az édesanyja, Betsabé előtt. Ezt helyesnek tartom. Vagy hozhatjàk a lovagokat példànak, - ha mindenképpen a középkorba akarjàk viszahelyezni ennek a hagyomànynak az eredetét, akik esetleg így kérték meg a làny kezét.


A középkori lànyokat azonban felesleges a mai nőkhöz hasonlítani. Egy 12. szàzadi nő az akkori helyzete miatt megtiszteltetésnek vette, ha egy lovag térdet hajtott előtte. Eszébe sem jutott az, hogy ezzel valamiféle női fölénye jöjjön elő. Nyilvàn megdöbbent azon, hogy az a hős férfi megtette ezt a dolgot, és zavarban volt, vagy valódi örömkönnyek csordultak le az arcàn.


De hasonlítsuk csak össze, ezt a mai lànyokkal, akiket a média, a Cosmopolitan nevelt, akik pontosan tudjàk, hogy ha szépek, sok előnyük lehet, meg egyik pasit a màsik utàn veszik fel. Kizàrt, hogy ezeknek ne jöjjön legalàbb tudat alatt az elő, hogy e cselekedet is a női büszkeségük erősíti. A 21. szàzadi nő előtt senkinek sem szabadna térdet hajtani, mert semmi közük nincs sem az egyori uralkodónőkhöz, sem az àtlagos középkori lànyokhoz.

2019. ápr. 1. 15:01
 62/92 A kérdező kommentje:
*egykori
2019. ápr. 1. 15:03
 63/92 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a menyasszonyjelölted nem "a 21. századi nő", hanem az a konkrét személy, akit elvileg jobban szeretsz mindenkinél.
2019. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
100%

"És az Őskorban matriarchális társadalom volt, csak aztán a férfiak a testi erejükkel visszaélve kivívták a nők "tiszteletét"."


Erre mutatnál bizonyítékokat?

2019. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 A kérdező kommentje:

#64


Ennek nincs jelentősége. Van úgy, hogy akit mindennél jobban szeret az ember, az okozza majd a legnagyobb rosszat neki. Attól is meg kell tudni védeni magunkat, akit a legjobban szeretünk. Azok a hàzassàgok, amik rémàlommà vàltoztak, szintén szerelemmel indultak.

2019. ápr. 1. 18:43
 66/92 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről beszélek, hogy tök felesleges házasságot kötni, ha már eleve abból indulsz ki, hogy veled ki lesz cseszve.
2019. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 A kérdező kommentje:

Nem vagyok meggyőzhetetlen, be lehet bizonyítani, hogy van normàlis hàzassàg.


Ameddig egy nő normàlisan viszonyul hozzàm, én sem teszek semmi olyat, ami neki rosszul esne. De ha mondjuk "véletlenül" egy haverjànàl alszik egy szülinapi buli utàn (amin én nem vagyok ott, mert aznap este tanulok vagy dolgozok), akkor bàr szàmon kérni nem fogom, de az biztos, hogy hétvégén felszedek egy ribit egy diszkóban, és "véletlenül" ott alszok. Tehàt, valamit valamiért. Én ezt az elvet vallom. Màsodik esély meg nincs. Se neki, se nekem.

2019. ápr. 1. 21:06
 68/92 A kérdező kommentje:

A téma pedig teljesen ki lett beszélve.


A topikot ZÀROLOM


OFF

2019. ápr. 2. 06:36
 69/92 anonim ***** válasza:
100%
Okés báttya, zárjad, már épp eleget szenvedtük a csipp-csupp hülyeségeidből. Nem vagy te százas, kérlek, mielőtt bármelyik nőnek megkérnéd a kezét, ezt így mutasd meg neki. (Hiszen te tökös gyerek vagy, vállalod is ezt, nem igaz?) Csak hogy tudja szerencsétlen, mekkora idióta vagy, mielőtt döntést hoz. (a rózsaszín köd néha bezavar, nehogy a surmóságot összetévessze a férfias határozottsággal)
2019. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
100%

Atyagatya :D ne zárold, ez nem az a hely :D

Azzal kezdem, vérbeli 21.századi nő vagyok, most leszek csak 25. A férjem 2 éve kért meg, és bár letérdelt, amíg a sok "érdekességet" olvastam itt, nagyon nehezen tudtam csak felidézni, hogy hogy történt pontosan, mert képzeld: Nem ez volt a lényeg. Nem jött elő belőlem semmilyen femináci, nem kezdtem papucsként bánni vele, nem lett a szolgám, de még a házasság megkötése után sem. Igaz, most beteg vagyok és főzött nekem levest meg takarított, de ez még csak nem veri ki a biztosítékot.... Szerintem amúgy neked anyakomplexusod lehet, ezért félsz annyira, hogy valami rettenetes, erős és ármánykodó nő lesz a szerelmed :D

Na, zárolom a topikot :D

2019. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!