Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok templomi esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok templomi esküvőt de a párom azzal "zsarol" hogy akkor nem vesz feleségül. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelve. Ráadásul azt is szeretné hogy hittan órákra járjak és első áldozzak meg stb. Nekem nincs se időm, se kedvem ehez, nem vagyok ilyen beállítottságú.

Azt mondta hogy tudtam az elejétől kezdve hogy vallásos és nála a vallásosság a "beugró" és kötelező a templomi esküvő. Nem értem,hogy miért nekem kell engednem mert én is ugyanúgy elmondtam neki hogy nem vagyok vallásos és nem vagyok megkeresztelve sem. Nem szeretném az esküvőn kellemetlenül érezni magam. Számomra ez csak bohóckodás lenne. Képmutatás. Ráadásul ő se jár soha templomba, nem a Biblia meg a 10 parancsolat szerint él. Akkor meg az esküvőnkön miért akar templomba menni? Ti mit tennétek? Teljesen kiábrándultam és már a szakításon gondolkodom. Ti mit tennétek?



2020. máj. 2. 10:20
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
85%

Hát #4, sok temetésen voltam már, de egyiken sem volt pap!


Akkor nem házasodnék. Nálam ateistaként szóba sem kerülhetne a templomi bohóckodás

2020. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
93%

Ha mindenképpen rád akar erőszakolni

Valami ennyire "elveiddel szembe menőt"

Akkor nem ért meg téged

Nem érti az álláspontodat

Nem érdekled, nem érdekli a véleményed, nem tartja tiszteletben

Hagyd el őt; tudod mikor kéne nekem ilyen csávó, aki hiába nekem kellemetlen lenne, rámerőltetne egy templomi esküvőt. Vagy bármit erőltetni akarna, ami kellemetlen lenne. Tudod, kinek kell ilyen csávó! "Azt mondja, nem vesz el feleségül" Hát hála az Égnek!:D Nem is kell, én már így tuti totál nem is mennék hozzá feleségül. :):)

2020. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

*szal tuti nem kéne egy ilyen csávó; jobb lesz mindkettőtöknek ha szakítotok! Inkább most szakítsatok; ne 5-6-8-10 év házasság után; amikor már gyerekek is vannak.

Ti nem illetek össze; ő nem ismer el téged teljes jogú emberként, teljes jogú véleménnyel. Én spec nem is értem, mit tudsz szeretni egy ilyen emberen; biztos más ilyen egós dolgai is vannak; vagy nem tudom, minek nevezzem ezeket.


:S:S

2020. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
87%

*meg hogy ' a vallás előbbrevaló , mint a párod, a párod iránt érzett szeretetnél' , hát ezt meg nem is értem.


Hogy a vallást jobban szereti, mint téged. Szerintem ő már döntött, és nem akar téged; nem kellesz neki úgy, ahogy vagy sajnos. :S

2020. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi , mégegy; ha még menthetőnek érzed amúgy a kapcsolatodat; akkor simán egyszerűen csak maradjatok élettársak, így, ahogy most is; ha az esküvő formájában nem tudtok megegyezni. De én inkább szakítanék, mert ez az ember szemlátomást nem szeret téged; te nem számítasz neki; nem vesz figyelembe téged.
2020. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor mi lesz később?

Pl.: Ő nem kar gyereket, de te kettőt. Vagy a kocsi, ő Mustangot akar, cabriót. Te meg kombit, hogy beférjen a gyerekülés. Ő belvárosi, nyüzsgő életet, lakással. Te meg zöldövezetet. Ő akarja a hármast, a Katival, te meg a válást. ...

2020. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz ha az én szemszögemből nézzük. De ő is mondhatná azt hogy én nem tartom tiszteletben a világnézetét és ráakarom erőltetni a templom nélküli esküvőt. Ezért kellene egy olyan köztes megoldás amiben mindkettőnk engedne egy kicsit a másik kedvéért. Én azt hoztam fel amit valaki már itt említett, hogy nincs keresztelkedés meg stb hanem csak templomi esküvő. De neki ez nem jó, más megoldás meg nem jut eszembe.
2020. máj. 2. 11:45
 18/48 A kérdező kommentje:

Élettársi kapcsolatban nem akar élni, régebben beszéltünk már ennek a lehetőségéről.

Az esküvővel kapcsolatban meg nem gondolkodik köztes megoldáson, mindenképpen úgy akarja ahogy ő elképzelte. Úgy tűnik elég érzékeny téma ez neki, nem gondoltam volna hogy ilyen. Eddig semmi ilyet nem erőltetett.

2020. máj. 2. 11:49
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Keresztelt nő vagyok.


Soha, semmilyen esetben nem erőltetném rá a másikra a vallást, az szigorúan magánügy, egyéni döntés.


Bár nem vagyok túlzottan vallásos, simán csak hívő, ha számomra ez probléma lenne akkor már a legelején tudattam volna a sráccal, és max ment volna mindenki a maga útjára. De nem "zsarolnám" ezzel soha.


Párom amúgy egy kicsit érdekes ebből a szempontból, mert gyerekkora óta nem nagyon hisz az ilyenekben, de a pap megerősítés, magyarázás helyett egyszerűen csak kiközösíttette a többi gyerekkel, verbális bántalmazás meg egyéb finomságok.


Szóval elég nagy trauma volt. Most még mindig őrlődik egy kicsit, de a templomokban szabályosan pánikrohamot kap.


Én szerettem volna templomi esküvőt (még mielőtt összejöttem volna vele) de így ugye ki van csukva.

Lehet, megtenné értem ha nagyon akarnám, de számomra ő a fontos.


Különben is, létezik egy csomó alternatíva, meg lehet oldani bármit :)

2020. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennek annyi. Bocs, kiábrándító meg minden, de most tényleg "csak" ennyin vergődik, utána meg máson fog. Keress olyat aki nem ilyen álszent, mert ez az. Ő meg keressen magának vallásos nőt és kész. Ha ebbe most belemész, egy darabot, jókora darabot adsz fel önmagadból érte, aztán valami miatt megint majd egy kicsit, majd megint és megint, mígnem teljesen elveszíted önmagad. Nem éri meg.


#4 te biztosan nagyon értelmesnek gondolod magad....

2020. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!