Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok templomi esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok templomi esküvőt de a párom azzal "zsarol" hogy akkor nem vesz feleségül. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelve. Ráadásul azt is szeretné hogy hittan órákra járjak és első áldozzak meg stb. Nekem nincs se időm, se kedvem ehez, nem vagyok ilyen beállítottságú.

Azt mondta hogy tudtam az elejétől kezdve hogy vallásos és nála a vallásosság a "beugró" és kötelező a templomi esküvő. Nem értem,hogy miért nekem kell engednem mert én is ugyanúgy elmondtam neki hogy nem vagyok vallásos és nem vagyok megkeresztelve sem. Nem szeretném az esküvőn kellemetlenül érezni magam. Számomra ez csak bohóckodás lenne. Képmutatás. Ráadásul ő se jár soha templomba, nem a Biblia meg a 10 parancsolat szerint él. Akkor meg az esküvőnkön miért akar templomba menni? Ti mit tennétek? Teljesen kiábrándultam és már a szakításon gondolkodom. Ti mit tennétek?



2020. máj. 2. 10:20
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a "párod" minimális kompromisszumra sem hajlandó, csak elvár a családjával együtt, így dobnám, még ma. Ezen felesleges hosszú ideig őrlődni, hiszen a későbbiekben is minden úgy lenne majd, ahogyan ő, ës kizárólag csakis ő akarja.Önző és álszent lény. Erre mi szükséged lenne? 🤔
2020. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
79%

A párod nem vallásos. Egyszerűen csak fosik ellent mondani a szektás családjának. Ebből a házasságon kívül is óriási problémák lesznek a jövőben.

De ugyan úgy gondolj bele abba is, hogy szerencsétlen gyereketeket majd muszáj lesz hordani ugyan így keresztelkedni, bibliaórára, vallásos iskolába kell mennie stb. Ebből se fognak engedni anyukáék. Kénytelen leszel még a gyereked életét is szétcseszni miattuk.

Menekülj ebből a kapcsolatból és ebből a családból. Ez hatalmas vörös zászló.

2020. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
És miért ennyi év után jut eszébe a vőlegényednek, hogy "megtérítsen"?? Ez baromi kiábrándító...
2020. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó vagyok. Most látom a kommentárod a családjáról... atyaég, ez az egész banda felejtős. Igazából a helyedben én nagyot csalódnék a páromban, hogy minimális szinten se állna ki mellettem. Ergo a jövőben sem fog sose kiállni melletted, ha a család esetleg nem értene veled egyet.

Jobb lenne, ha ezt nem erőltetnétek. Akkor marad a "vadházasság", vagy a szakítás. Keressen magának egy szentfazék nőt, igazi anyóskedvencét.

2020. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
46%

Hasonló helyzetben voltunk mi is. Bár én erre jó előre felkészítettem a feleségem. Elmondtam, hogy nekem fontos, hogy a családom elfogadja a kapcsolatunkat, és ehhez ez kell. Én is csak havi szinten járok templomba, de egyébként vallásosnak tartom magam.

Tudod mit mondott ő akkor? Oké, persze. :)

Eljárt egy oktatásra, megkeresztelkedett, megházasodtunk, és folytatòdott minden ugyan úgy, ahogy eddig.

Úgy beszélsz erről, mintha hatalmas áldozatot kéne tenned azzal, hogy elmész 5-6-szor egy 1.5 òrás oktatásra... Gyerekedre napi 24 òrában kell majd figyelned (persze neki is), és az sem olyan izgi mindig...

Az, hogy a szülei rádtámadtak, meg hogy erről nem szòlt előre, az viszont az ő hibája. Én pontosan tudtam előre, hogy nálunk is ez lenne, ezért megbizonyosodtam róla, hogy képes erre értem. (Párszor elmentünk templomba is közösen.)


Szumma szummmárum, saját helyzetemből tudom, hogy ha ezt nem teszed meg, akkor tényleg vége. Ha nem akarod mondd meg, hogy nem, és adj neki egy hetet átgondolni. Mondd meg, hogy többet erről nem is akarsz beszélni, döntse el, hogy így is akar-e hogy nem mész bele ebbe.

Lehet, hogy téged választ, de gondolj bele, ez hatalmas áldozat, eldobni az egész családját, akik ott voltak neki egész életében, és támogatták...

2020. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 dizelesgozgep ***** válasza:
31%

Szerintem is valahol mindkettőtöknek igaza van.

Amúgy ha tényleg az elején megmondta hogy enélkül nincs esküvő, és te vele maradtál akkor végülis válaltad. Az hogy esetleg nem hittél neki és úgy gondoltad hogy majd megváltoztatod vagy valami, nem vetted komolyan, az amúgy nem az ő hibája.

Igen te is elmondtad a te világnézeted de ha jól értem ő elfogadta és nem mondja hogy ha nincs esküvő szakítunk. Szóval érted


Egyébként ha minden jó akkor viszont tényleg kár lenne ezért szakítani.

Ha tényleg csak a külsőség kell neki, társadalmi és/vagy családi nyomás miatt akkor nem kéne ezen elmennie a dolognak

.

Ha viszont ő valóban Valásos szeművegen látja a világot te meg nem akkor ez később úgy is kijönn... Pl. tuti más értékek szerint akartok majd gyereket nevelni, akár a házasság kapcsán mondjuk.


Egyébként ez a hittanra járás másik fél vallásának "felvétele" ez mind protokoll. Ezt az adott pap is tudja nem hülye. Szóval ritkán szokták komolyan venni.

Mindenki elmondja amit papíron kell neki és kész.

Persze értem hogy tök gáz hogy kamu az egész.


Én biztos megtenném érte ha az elején tisztáztuk volna hogy ő csak így én meg így is belementem volna a kapcsolatba.

Valahol így fair mert ő szólt előre.

És ő nem fenyeget azzal hogy ha nincs esküvő akkor szakítunk.

Az más hogy én biztos nem erőltetném ezt rá senkire.

Ezzel együtt ha csak a látszat kell hogy meg volt nem csinálnék ügyet sem belemennék megcsinálnám a procedurát aztán kész.

2020. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 dizelesgozgep ***** válasza:
58%

Vagy ha nem tenném meg akkor elfogadnám hogy nincs esküvő, hiszen ezt lehetett tudni


Az a baj hogy sokan amikor leszögeznek az elején dolgokat vannak akik arra számítanak hogy majd meggondolja magát a másik fél.

2020. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 dizelesgozgep ***** válasza:
74%

#25

Amúgy pedig érthető amit mond. Ha tényleg hivő valak akkor olvassa a bibliát. És tök mindegy melyik felekezet. Ha nem akkor valószínű hogy csak egy szocializáció által magába szívott hagyományőrzés. Ha tényleg templomba sem jár meg semmi.

akkor viszont ezen az alapon így erőltetni valamit...

2020. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 dizelesgozgep ***** válasza:
100%

#27

Mondjuk én pont úgy leszek hogy nem a rokonságnak házasodok, hanem magamnak. Ha nem tud osztozni az örömömben valamelyik rokon, azon a módon ahogy én teszem, akkor ne jöjjön el.

2020. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
41%

#39 jajj hagyjál már. Ovitól kezdve gimnáziumig bezárólag egyházi intézményekbe jártam és nem olvasgatom hobbiból a Bibliát itthon. Misére sem rendszeresen járok sajnos, de attól még jelen van a hit az életemben.

Én is mondtam a páromnak a kapcsolatunk elején, hogy fontos számomra a vallás és a templomi esküvő. Tanult hittan és a nagyszülei rendszeresen jártak templomba, így tőle nem áll távol, többször is voltunk együtt misén, meg is fog keresztelkedni.

2020. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!