Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok templomi esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok templomi esküvőt de a párom azzal "zsarol" hogy akkor nem vesz feleségül. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelve. Ráadásul azt is szeretné hogy hittan órákra járjak és első áldozzak meg stb. Nekem nincs se időm, se kedvem ehez, nem vagyok ilyen beállítottságú.

Azt mondta hogy tudtam az elejétől kezdve hogy vallásos és nála a vallásosság a "beugró" és kötelező a templomi esküvő. Nem értem,hogy miért nekem kell engednem mert én is ugyanúgy elmondtam neki hogy nem vagyok vallásos és nem vagyok megkeresztelve sem. Nem szeretném az esküvőn kellemetlenül érezni magam. Számomra ez csak bohóckodás lenne. Képmutatás. Ráadásul ő se jár soha templomba, nem a Biblia meg a 10 parancsolat szerint él. Akkor meg az esküvőnkön miért akar templomba menni? Ti mit tennétek? Teljesen kiábrándultam és már a szakításon gondolkodom. Ti mit tennétek?



2020. máj. 2. 10:20
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
91%
Nem mennék hozzá. Bár valláasos pasival nem is ismerkednék.
2020. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Ha nem tudunk megegyezni akkor mindenképp vége a kapcsolatnak. Sem ő, sem a családja nem tartja tiszteletben a világnézetemet. A hátam mögött felhívták a papot is aki majd megkeresztel. Amikor mondtam nekik hogy én ezt nem szeretném akkor kikeltek magukból. Mindenki aki ott volt nekem esett, köpni nyelni nem tudtam. Szerintük fiatal vagyok még és butuska és ezért nem látom a csodákat amiket az Isten tesz nap mint nap, de egyszer majd benő a fejem lágya és megtérek. A párom semmit nem szólt. Hideg zuhany volt mert eddig jól kijöttem mindenkivel a családból. Talán azt gondolták hogy ha összeházasodunk majd felveszem a vallást. Sokkolt az eset.
2020. máj. 2. 12:47
 23/48 anonim ***** válasza:
97%
Én mit tennék? Nem mennék hozzá, wtf. Aztán meg azzal fog zsarolni hogy elválik? Hát menjen azt keressen valakit magának akinek vagy ugyanez fontos, vagy nincsenek önálló gondolatai. Sajnálom egyébként, nem lehet könnyű, hogy pont most jön ez a szenvedés. A legelején nem beszéltetek róla? Én mondtam páromnak hogy szeretnék templomit, ő azt mondta neki mindegy, a kedvemért szívesen. Ráadásul más felekezet is vagyunk, max ilyen “feles” esküvő lenne. Egyébként nem szólunk bele egymás vallásgyakorlásába - vagy nem gyakorlásába. Egyébként katolikus vagyok, nálunk alapelv a megbocsátás és a szeretet (mindenki másnál is nyilván de ezt ő is biztos sokszor hallotta): hát fogadjon el ilyennek, bocsássa meg hogy nem akarsz templomi esküvőt és szeressen így, vagy keressen mást, bár ez esetben ő jobban megköpködi a vallását mint azzal hogy csak polgári esküvője volt a nővel akinek ettől függetlenül örök hűséget és jóban rosszbant ígért
2020. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Mondta hogy vallásos, de nem erőltetett eddig semmit. Több mint 1 éve együtt is élünk de soha nem vitáztunk ezen. Nem láttam soha imádkozni, Bibliát olvasni, templomba járni. Úgy él ő is mint én vagy bármelyik másik ember akinek közömbös ez a téma. Ezért is fájt és lepett meg ez a hirtelen erőszakoskodás.
2020. máj. 2. 12:59
 25/48 anonim ***** válasza:
28%

Engedd már el ezt a Biblia olvasást. Látszik, hogy semmilyen kapcsolatban nem vagy a vallással, de még tájékozottság, műveltség terén se.

Az utolsó pillanatban kiderült ez a hatalmas különbség köztetek. Épp időben! Sajnos ebből szakítás lesz.

2020. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem nagyon ismerek vallásos embereket. Az anyukájából indulok ki aki mindig a Bibliát olvasgatja. Vagy ilyen témájú könyveket. Ő mindig jár templomba is, imádkozik rendszeresen és próbál a "előírások" szerint élni.

A párom egyiket sem teszi. Tudom hogy belülről jön a hit és nem kell hozzá templomba járni vagy könyvet olvasni. De ha nem kötelező járni akkor miért kellene templomban házasodni?

2020. máj. 2. 13:25
 27/48 anonim ***** válasza:
22%
Én sem akartam templomi esküvőt, de mivel ez nem csak a ti ünneptek, a rokonságot figyelembe kell venni. Ha viszont azt bírja kiejteni a száján, hogy nem vesz feleségül, akkor hagyd a fenébe. Én nagyon boldog lettem volna, ha itt kiderül, hogy egy senkiházi szarral akarok összeházasodni.
2020. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 LazyJones ***** válasza:
100%
Kidobnám a francba. Ha valaki zsarolni akar, arra automatikusan ugrok.
2020. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
85%
Uristen, be nem hazasodnek ilyen csaladba. Ezek szerintem titokban valami szektasok, lol.
2020. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez nagyon rideg. Agymosott vallási fanatikus hibbant család ez, azt még te vagy a szar mert normális vagy, nyilván. Pucolj az egész helyzetből amilyen gyorsan csak lehet, pici fiacskájukkal hadd locsolgassák csak egymást a szenteltvízzel
2020. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!