Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire rossz külön tartani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire rossz külön tartani az esküvőt?

Figyelt kérdés
A polgárira és a templomira gondolok. A polgári most ősszel lenne, úgy tervezzük, viszont a templomi jövőnyáron lenne. A polgárit a csok, babaváró miatt szeretnénk előbb megtartani, viszont templomira és a lagzira még nem gyűlt össze annyi pénzünk. Legszívesebben egybe tartanánk, de a csokot meg ilyeneket csak június 30ig lehet elvileg felvenni, és nem tudom addig hogy fogunk állni anyagilag, emiatt így muszáj voltunk előre hozni a polgárit. Templomit mindenképpen szeretnénk.

2021. júl. 16. 08:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
A pénzért gyereket csináló ostobák tökéletes mintapéldánya vagy. Kell a segélyke állambácsitól, de rongyrázós lagzit akarsz tartani, mikor túl csórók vagytok hozzá. Meg a templom, mintha bármi közöd lenne a valláshoz ezzel a felfogással.
2021. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, nálunk hasonlóan volt 15 éve: Polgári egy péntek délután 2 tanúval és szülőkkel (még tesók sem voltak ott).

Templomi és lagzi pedig szeptemberben. Teljesen jó volt így.

2021. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a templomi jeleneti az igazi esküvőt, aznap lesz a lakodalom is, szóval ha valaki megkérdezi melyik nap házasodtunk, akkor nem a polgárit fogom mondani (melyet korábbra tervezünk pár nappal vagy héttel). Vagy mondom mindkettőt vagy csak egy hónapot, valószínűleg senkit nem érdekel pontosan.
2021. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk a polgári kb mindegy volt, mindkettőnknek a templomi rész volt a lényeg. Pénteken beszaladtunk farmerben 2 tanúval aláírni a polgármesteri hivatalba, szombaton pedig AZ ESKÜVŐNK volt, templomban, nagy ruhában, vendégekkel, utána vacsival. Hivatalos papírokon a polgári dátumot írjuk, de a templomi napján évfordulózunk és a gyerekek is ezt a dátumot tudják. Kinek mi a fontosabb. 😊
2021. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
28%

Annyira álszent dolog a templomi házasság. Elméletileg a házasság kötésig nem érintkezhet a férfi és a nő

Hát nem sok szűz pár közti össze az életét

2021. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%

15-ös, hidd el, kicsit többről szól az egyházi házasságkötés, minthogy szüzek-e vagy sem. A szüzesség nem is feltétele az egyházi esküvőnek.

Ettől függetlenül valóban sok mondhatni érvénytelen egyházi házasságkötés van. Mert az sem túl megalapozott, hogy azért legyen templomi, mert lehet vonulni az uszályos ruhában. De nem kell mindenkit álszentezni, akinek fontos az egyházi házasság. Nekem is fontos, hívő vagyok. Sokkal fontosabb (nekem) ez, mint a polgári, ezért ha majd házasodunk, mi is az egyházi időpontját fogjuk számon tartani.

2021. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
11es szerintem semmi közöd nincs a vallásunkhoz és a magánéletünkhöz, nem mintha ismernél vagy bármi. Szépen jellemezted magadat az első mondattal :D
2021. júl. 16. 12:54
 18/26 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk 3 hónap különbséggel volt a kettő, de annyiban más, mint nálatok, hogy a templomin is csak 15-en voltunk. Nem akartunk lagzit, a férjem viszont ragaszkodott a templomhoz. Ha kérdezik, én a polgári dátumát szoktam mondani, férjem az egyháziét :)
2021. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
62%

Minek nagy lagzi, ha nincs pénzed rá?

Az egyházi esküvő meg külön hülyeség

2021. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
#15, #19 Ti ugye ilyen homok-, meg folyadékceremóniában is hasonlókban gondolkodtok, igaz? :D
2021. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!