Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire rossz külön tartani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire rossz külön tartani az esküvőt?

Figyelt kérdés
A polgárira és a templomira gondolok. A polgári most ősszel lenne, úgy tervezzük, viszont a templomi jövőnyáron lenne. A polgárit a csok, babaváró miatt szeretnénk előbb megtartani, viszont templomira és a lagzira még nem gyűlt össze annyi pénzünk. Legszívesebben egybe tartanánk, de a csokot meg ilyeneket csak június 30ig lehet elvileg felvenni, és nem tudom addig hogy fogunk állni anyagilag, emiatt így muszáj voltunk előre hozni a polgárit. Templomit mindenképpen szeretnénk.

2021. júl. 16. 08:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Mi azért tartottuk kb.egy évvel az egyházi szertartást a polgári után, mert egy adott lelkészhez és templomhoz ragaszkodtunk, és ahhoz is, hogy a saját városunkban legyen a polgári. A két helyszín messze van egymástól, nem lehetett volna egy napon belül megoldani. Jobb is volt így, vendégként sosem szerettem a több helyszín közti furikázást, várakozást, üresjáratokat. Mindkét alkalommal szűk körű, családi ebéd volt. A családban tavaly nyáron tartott egy olyan pár templomi esküvőt és lagzit, akik jogilag 6 éve házasok voltak és akkor volt két éves a közös gyerekük. Náluk is előbb jött a házvásárlás, gyerek, mint a lakodalom, de már házasokként vágtak bele hasonló okokból.
2021. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. júl. 16. 22:02
 23/26 anonim ***** válasza:
77%
Az első mondatommal téged jellemeztelek, engem nem a segély miatt vesznek el, és van pénzünk esküvőt meg lagzit tartani :) Veled ellentétben. - #11 voltam
2021. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretem, ha csak az egyik szertartás van. Régen amelyik esküvőn voltam, az is ilyen szimpla esküvős volt.


Idén viszont a harmadik "dupla" esküvőre megyek. A legutóbbira fél 12-kor indultunk, hogy fél 1-re odaérjünk, azt hittük, hogy azért megyünk oda, hogy kapjunk valamit amivel kibírjuk estig. Helyette 1-kor koccintottunk (ugye alkoholmentessel, mert utána kocsival mentünk tovább). Az önkormânyzati valami 2-kor kezdődött, majd 3-kor a templomi, mire fél 5-kor kaptunk enni, majd éhenhaltunk.


Ha két szertartást akar valaki, akkor legyen kedves a kettő KÖZÖTT tartani egy állófogadást. A vendégek egy része akár 2-3 órát utazik, ha 2-re vagy elé hívod meg őket, akkor nem tudnak ebédelni.

2021. júl. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
53%

12-es vagyok, látom, jól le lettem pontozva.

Nálunk amúgy azért volt így, mert akkor helyezkedtünk el multinál (két pályakezdő mérnök az egyetem után, férjem is,és én is). A munkahely felajánlotta (amikor megtudták, hogy házat készülünk venni), hogy tudnak adni vissza nem térítendő támogatást. De ha házasok vagyunk, akkor kétszer annyit adnak. Mivel úgyis terveztük, csak szeptemberre, így megtartottuk két tanúval és szülőkkel áprilisban. Szeptemberben pedig a templomit, utána volt a buli, kibéreltünk egy panziót. Szerintem amúgy teljesen életszerű a helyzet, de azért köszönöm a lepontozást.

2021. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Ne törődj a kritikusokkal, kérdező, nyugodtan vegyétek fel a CSOK-ot, babavárót, mindent, ami kell és amire jogosultak vagytok, lelkiismeretfurdalás nélkül. Ennél sokkal többet fogtok a gyerekekre költeni, amíg felnevelitek.


Náluk is több hét telt el a polgári és az egyházi esküvő között, mi vallásosak vagyunk, ezért a polgárin csak 4-en voltunk, a két tanú meg mi ketten, és 15 perc alatt lezavartuk.


Én alapból az egyházi esküvő dátumát mondom mindig, a polgárira nem is emlékszem, és ez problémát is okozott egyszer, mert hivatalos helyen rosszul mondtam be a dátumot... :D

2021. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!