Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi értelme ennek a sok esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme ennek a sok esküvőnek? Pár év múlva amúgy is mindenki elválik.

Figyelt kérdés
Azt vettem észre instán, hogy egyre több ember dönt házasság mellett, vagy mennek el mások esküvőjére. Én most vagyok 30 éves, de még sosem voltam ilyenen. Mi értelme erre ennyi pénzt feleslegesen elszórni? Ki fizeti egyáltalán? Mindenki belead vagy a házasodó nő apja állja az egészet, mint a filmekben: Aki elmegy, az ott ingyen eszik? Tényleg mindenre kivi vagyok, mert még sosem volt ilyenben részem.

2021. szept. 5. 01:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

19


Ez így van. Több nővel is beszéltem erről és egyöntetűen mondták, hogy az esküvő a menyasszony nagy napja. A férfi ezekszerint csak mint szükseges kellék és nem róla szól.

2021. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenki házasodik érdekből. Sok ismerősöm van akik régóta együtt vannak már. Nem kérdeztem őket a legmélyebb erzeseikről mert az csak rájuk tartozik, de egyik magától elmagyarázta higy miert akarja elvenni a barátnőjét, és tényleg őszintén el akarta venni. Neki ez fontos volt.

De tényleg vannak akik csak azért házasodnak hogy elmondhassak hogy végre házasok, de ez engem nem érdekel. Nem az én dolgom.

Az esküvőt csak néha állják a szülők, ma a modern világban a legtöbbször a pár állja. Sokszor a pénz visszajön a naszajándékból/menyecsketáncból. De van aki kifelyezetten nem szereti a nagy esküvőt, ők szűk körben ünnepelnek felhajtás nélkül. Úgy látom egyre többen vannak ilyenek. Már nincs az a nyomás hogy muszály lagzit csinálnom és meghívni a fél falut mert megszólnak mint régen.

Végül nekem is fura hogy 30 évesen ennyit sem tudsz az esküvőkről. Nem voltál az egy dolog, ennyi idős koromig én is csak rokonokén voltam, tegyük fel te nem tartod velük a kapcsolatot. Akkor is kellene hogy valami fogalmad róla, mert tényleg olyanokat kérdezel mint egy 10 éves gyerek.

2021. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Mi az a menyecsketánc?


Írtam, hogy kb sose voltam esküvőn. Akikkel igazán jóban vagyok, nem érdekbarátság van köztünk, ők még szinglik, a családom is elég kicsi. Másodfokú unokatestvérem házasodott, de mivel ő már több éve külföldön él, csak a szük családot hívta meg. Max 10-en lehettek az esküvőjén.

2021. szept. 5. 11:16
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

Elolvastam amiket írtál, és értem hogy nem voltál. De 30 evesen ez nekem akkor is fura. Az ember beszélget emberekkel, néz tvt vagy olvas.

A menyecsketanc egy hagyomány, éjfélkor van. Ilyenkor pénzt lehet dobni egy kalapba aki táncol a menyasszonyal. Az a tapasztalatom hogy aki oda dob pénzt az kevesebbet tesz a nászajándéba vagy nem ad a menyecsketáncba hanem inkább a nászajándék teszi. Szóval ugyanott vannak anyagilag a vendég. Csak mint szokás megmaradt. Sokan nem szeretik ezt a fajta felhajtást ahigy a vőféjt sem. Ők nem csinálnak ilyet, nem kötelező

Mint mondtam ma már nem törekednek annyira a párok higy megfeleljenek a rokonság ak és a fél falunak bár még mindig van ilyen, de sokkal kevesebb. Ezért nagyon sok kis esküvő van.

2021. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Gondolom ez inkabb falun nagyobb hagyomany. Unokatesomeknal csak a lany es a srac szulei testverei voltak ott, na meg a srac elozo hazassagabol szarmazo gyerekek. Ők pl nem hivtak meg az egesz keruletet, nekik fontos volt, hogy kevesen legyenek.


Kicsit olyan lehet ez mint a temetes, abban gyakrabban volt reszem az elmult evekben. Van ahol csak szuk csalad voltunk, 4en osszesen, volt ahova olyan rokonok is meg lettek hivva, akiknek a felkutatasa 1 honapba telt. Bar vicc volt mert en voltam az unoka, a meghivott emberek pedig altalaban nem ismertek. (nagymamam temetesen)

2021. szept. 5. 11:47
 26/30 anonim ***** válasza:

25. Temetesre nem szoktak meghívni embereket 🙂. Csak mondom. A rokonsági és azokat az embereket akikkel feltételezhetően jóban volt az elhunyt azért szokták felhívni, hogyha ők akarnak akkor végső búcsút vehessenek a temetésen. De nem kötelező, nyilván aki nem állt közel az elhunythoz az nem megy el általában.

Te valószínű azért nem ismerted azokat az embereket mert nagymamád meg régebben volt jóban velük. Nem tudom meddig élt, de valószínű volt kb 35-40 év az életében amit te nem ismersz. Erre gondoltál már?

2021. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenki válik el.
2021. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
10: Keserűség, csalódottság, boldogtalanság stb. szól belőled, valamennyire irigység is, mert talán neked nem jött ( még ) össze, vagy csak félig, de valahol azért igazad is van, amit leírtál.
2021. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi pénzt kell elszórni? Bementek két tanúval, kis családdal az anyakönyvvezetőhöz és voilá.


Bulit meg lehet otthon, kertben is tartani, ha olyan fontos.

2021. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Tesómék kétheti jegyesség után már szakítottak is. Másfél évig jártak.
2021. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!