Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan és mikor kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mikor kellene szólni a szülőknek, hogy az esküvő felnőtt esemény lesz?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel tervezzük az esküvőt és bizonyos okok miatt már egy ideje eldöntöttük, hogy majd ha egyszer lesz esküvőnk, az biztosan "gyerekmentes" lesz. A kérdés, hogy ezt hogyan szokták közölni a vendégekkel? Már a meghívóba bele kellene írni? Vagy személyesen illő szólni? Igazából a közvetlen rokonságban nincs olyan sok gyerek, kb 10-12 lehet unokatesóknál, tesóknál, keresztszülőknél. Meg páran vannak barátoknál.

Én igazából arra gondoltam, hogy már a meghívóba bele kellene fogalmazni valahogy. Ti mi írnátok, hogy ne legyen félreértés?



2021. szept. 19. 18:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Ha már a gondolat nem túl "illetlen" neked, akkor ne nyavalyogj, vállald fel és írd bele konkrétan a meghívóba. Akárhogy közlöd, nyilvánvalóan lesz akinek ez nem tetszik, egyébként meg mindenki tudomásul fogja venni.
2021. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Mi már a meghívó átadásánál szóltunk hogy mi a helyzet. Nem úgy, hogy gyerekmentes lesz, hanem úgy, hogy egy igazi felnőtt bulira várjuk a vendégeket és szeretnénk, ha mindenki kirúgna a hámból kicsit és tudnánk kicsit magunk szórakozni, ráadásul pörgős lesz a program, ezért szeretnénk, ha a nagyobbak vennének részt az egészen és a templomi felvételek sem lennének tele sírással. A hely pedig nem teszi lehetővé a gyerekfelügyeletet, úgyhogy légyszi ne.


Alapvetően nem volt sértődés, mondjuk nálunk két fontos szempont fennállt, ami segített ebben: mi magunknak álltuk az esküvőt, ezért nem is volt igazán beleszólása senkinek, illetve mi nem is akartunk nyerni az eseményen, kiemeltük, hogy szívesen látjuk akkor is, ha szűkös anyagi helyzetben van, kaparós sorsjegyeket kértünk a meghívottaktól.


A gyerekmentes esküvőknél a fő hiszti tárgya az szokott lenni, hogy az illető beleadott pénzt az esküvőbe vagy pedig nászajándékot vár a pár. Akkor szokták dacosan megjegyezni, hogy ha a gyerekem nem kell, a pénzem sem kelljen. Mi ezt és a hasonló, szervezéssel kapcsolatos okosságokat megoldottuk azzal, hogy anyagilag függetlenítettük magunk a násznéptől.


Tudom, nem ez volt a kérdés, csak gondoltam szólok, hogy lehet, hogy lesz akitől kapsz rossz megjegyzéseket ilyen szövegekkel. Aztán vagy jogos vagy nem.

2021. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1, Már ne haragudj, de ki nyavalyog? Feltettem egy normális hangvételű kérdést, nehéz lenne normálisan válaszolni? Vállalom/vállaljuk a döntésünket, szó nincs az ellenkezőjéről, de valahogy kulturáltan szeretnénk beleépíteni a meghívó szövegébe, nem annyit odabökni a végére, hogy ne hozzátok a gyereket.


Kettes neked köszönöm a kulturált választ.

2021. szept. 19. 18:33
 4/28 anonim ***** válasza:
17%

Majd ha neked is lesz gyereked megérted mennyire sértő ez így..

Nem kutyák, hogy otthon hagyják!

2021. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
20%
Én meg normálisan válaszoltam, ne legyél már ilyen hiperérzékeny ... A kérés önmagába megosztó, nem is igazából az a gondod, hogy nem tudsz kulturált módon kérni valamit, mert gondolom ha az lenne a feladat, hogy pénzt kérj ajándék helyett, akkor nem okozott volna gondot az a kérés. Arra világítottam rá a keményebb hangvételű válaszommal, hogy attól, hogy ez egy megosztóbb kérés, ami többekből nagyobb ellenszenvet válthat ki, attól még ez is egy szimpla kérés, amit ugyanúgy közölhetsz mindenki felé a meghívóban.
2021. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

#4

Kutyája is van sokunknak, nem engedik be nagyon sok helyre. Mégis eljut az agyunkig és nem durcázunk a bolt előtt.


Akinek meg ilyen a mentalitása, annak eleve nem értem, mi keresnivalója az életem egy fontos eseményén.

2021. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, egyesek miért nem bírják lecsatolni egy estére az utánfutót. Nemi életet azért szoktatok élni? Randira azért el szoktatok menni? Az esküvő sem több idő.


Ha nem, akkor őszintén sajnállak titeket, hogy a gyerek után ennyire elfelejtettetek egymással férfiként és nőként időt tölteni...


Anyámék érdekes módon le tudtak néha tenni, kb havonta egyszer, mikor elhúztak valahova szórakozni. Egy lelkileg ép szülő szokott szórakozni a gyereke nélkül és nem erőszakolja rá arra a gyerekét, hogy egész nap kényelmetlen és kényes ruhában bájologjon meg éjjel hallgassa a lagzi zaját.


Normálisak vagytok?

2021. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
10%

A gyerek is ember.

Ez tenyleg olyan mintha emberszámba nem lenne véve.

2021. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
7%

Raadasul eskuvo. Amibol gyerek lesz nagyvaloszinuseggel. A gy.vallalas alapja is maga a házasság. Visszás.


De persze mindenki maga dont

2021. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
6%
Szoval gyereket akartok majd ugy hogy az eskuvon azert ne legyen:D
2021. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!