Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan és mikor kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mikor kellene szólni a szülőknek, hogy az esküvő felnőtt esemény lesz?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel tervezzük az esküvőt és bizonyos okok miatt már egy ideje eldöntöttük, hogy majd ha egyszer lesz esküvőnk, az biztosan "gyerekmentes" lesz. A kérdés, hogy ezt hogyan szokták közölni a vendégekkel? Már a meghívóba bele kellene írni? Vagy személyesen illő szólni? Igazából a közvetlen rokonságban nincs olyan sok gyerek, kb 10-12 lehet unokatesóknál, tesóknál, keresztszülőknél. Meg páran vannak barátoknál.

Én igazából arra gondoltam, hogy már a meghívóba bele kellene fogalmazni valahogy. Ti mi írnátok, hogy ne legyen félreértés?



2021. szept. 19. 18:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

Nagy buli, hogy a meghitt szertartás alatt a templomban rohangálnak?? Ne pont emiatt nem akarnak sokan gyereket az esküvőjükre, mert néhány szülő szerint a neveletlen gyereke rosszalkodása “nagy buli, meg jó pofa, cuki.”

Ja, valóban nagyon nagy bulit és hangulatot csinálnak, amikor a szertartás közepén vagy épp az igen kimondásakor teli torokból el kezdenek óbégatni meg hisztizni és semmit nem hallasz az egészből. Az is nagy buli, mikor a kajánál körbe-körbe rohangálnak visítozva, mindenkinek neki szaladnak, meglökik a széket, kiverik a kezedből a kaját stb. Vagy épp úgy “esznek”, mint valami disznó, kézzel belenyúlkálnak mindenbe, majd az elé rakott kaját szépen megrágva visszaköpködik a tányérba. Nagyon étvágygerjesztő meg hangulatcsináló. És ez csak néhány példa a sok-sok közül.


Nem mindenki gondolja úgy, hogy a gyerekek a rosszalkodásukkal jó hangulatot csinálnak, sőt…

2021. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%

Én is akkor fogadtam meg, hogy nem jön pulya az esküvőmre, mikor nővéremék tortájába az egyik beletúrt könyékig, mielőtt felvághatták volna (meg a tortát is). Aztán utána lenyalta a kezét úgy, hogy a könyökén csorgott a nyála és visszadugta a lyukba, amit az előző húzásával vájt magának...


Anyuka lehet, hogy szívesen eszi a nyálas tortát, de összebszni 5 szeletet azért nem ildomos.


És akkor még utána ment a pitizés a szülőktől a marcipánfiguráért..



Tesóm is utólag bánta meg, hogy gyereket engedett a lagziba. Így is örült, hogy nem csokis kézzel markolászták a ruháját, hanem csak nyálassal.

2021. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
#22. Hát, ezután teljesen megértem hogy nem akartál gyereket látni az esküvőn. Mondom ezt úgy, hogy nálam lesznek. Viszont tudom hogy a szülők nem azok a típusok, akik szerint a gyerek egy kis isten és mindent meg lehet engedni neki. A nővéredéknél a gyerek szülei voltak a legnagyobb hibásak a történetben.
2021. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is van gyerekem, de egyáltalán nem csinálnék belőle problémát, ha nem vihetném magammal
2021. szept. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is írjátok be a meghívóba hogy felnőtt buli lesz, és az átadasnál is szóljatok egyértelműen hogy mi a korhatár. Egy 16 évest már simán be lehet engedni, de ahogy érzitek. Biztos lesz aki így nem fog, vagy nem akar menni, de ez van. Esetleg korábban el kell jönnie, ezzel számoljatok. Ti tudjátok ki milyen helyzetben van, de szerintem azért a többség örül ha egy fél napra kirúghat a hámból, ha van megbízható személy akire hagyhatja a gyereket.
2021. szept. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
87%

A meghívóban egyértelműen fogalmaznék, tehát hogy "Kedves Jani és Juli! Szeretettel várunk benneteket/kettőtöket az esküvőnkre..." Illetve személyesen, mikor átadjuk, akkor megerősíteném, hogy lehetőleg ne hozzák.

Szülőktől függ amúgy, ti ismeritek a meghívottakat. Nekem van olyan ismerősöm, akiről tudom, hogy ha el is hozza a gyerekét, az első nyikkanásra kiviszi, este meg lefektetik és visszajönnek. De van, ahol csak mosolyogva nézik, hogy a kis angyalka épp lepakolja a dekorációt, vagy fejhangon üvöltve rohangál a templomban a padok között. Sajnos sok szülő is neveletlen, már bocsánat. Zenekarban zenélek (komolyzene főleg, "kiöltözős"), volt hogy a színpad előtt és mögött hagyták rohangálni a "totyogósokat", időnként sikongatva. Ez azért régebben elképzelhetetlen lett volna. Szóval megértem, hogy valaki az esküvőjén nem szeretne gyerekeket.

Mondjuk a nagyobbakkal szerintem már nincs baj. Párom unokaöccsét sem "tiltanánk ki". 11 éves, max. végigunja és telefonozik.


"Majd ha neked is lesz gyereked megérted mennyire sértő ez így.."

Gyerekként soha nem vittek a szüleim esküvőre, csak mikor már nagyobb (10-12 éves) voltam. Semmilyen "sérülés" nem ért, teljesen normálisan felnőttem.

2021. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

Vicces hogy a kedves kérdező azthiszi a gyerek tehet arról,hogy

a szülők nem tudnak megfelelően viselkedni.

Értelmes ember nagyon kicsi gyereket el sem visz, ha mégis

akkor a templomba és a polgári szertartás helyszínére nem viszi be,

max akkor, ha tudja hogy nem fog zajongani, alszik stb.

Szóval itt nem a gyerekekkel van a gond, hanem a hülyékkel.

Na ezt hogy írod ki a meghívóra? :-DD

Amúgy én rohadtul nem mennék el

olyan esküvőre ahol a gyerekeim nem kívánatosak, mivel szeretem

őket és hozzánk tartoznak...Más kérdés hogy tudnak is viselkedni,

és soha nem zavartak senkit,se étteremben se máshol.

Bár másokról is ezt tudnám mondani.

2021. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 27es és társai. Teljes mértékben leszarjuk, hogy nem jöttök el. Az még mindig 1 a 100 főből. A mi esküvőnk, mi fizettünk érte, ezen a ponton még örülünk is, ha nem kell állni a magadfajták fogyasztását, de nem fogjuk megadni a lehetőséget arra, hogy akármilyen, magán uralkodni nem tudó emberi lény tönkretegye azt, amiért mi milliókat adtunk ki. Megrohadhatsz a kölkeiddel rendezett privát rendezvényen, nem igazán zavar.


Puszi

2021. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!