Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elfogadható az, hogy egy 30...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadható az, hogy egy 30 fős kereten belüli esküvőnkre bizonyos családtagok helyett a legjobb barátokat hívjuk meg?

Figyelt kérdés
Van anyagi keretünk, mi két kisgyerekkel meghúztuk a határt hogy mennyi vendégre tudunk bérelni helyet, fizetni mindent stb. Ebbe a 30 főbe azok vannak benne, akik a legfontosabbak nekünk és akikkel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot. A nagynéném viszont kiakadt, hogy nem hívom meg a féltestvéremet, azt aki teljesen más korosztály, nem együtt nőttünk fel és egy évben egyszer beszélünk Karácsonykor pár mondatot. Ellenben meghívtam két legkedvesebb barátnőmet és gyerekeiket, akik mindig támaszaim voltak, akikkel rendszeresen tartom a kapcsolatot és mindig segítettünk egymásnak. Nagynéném még azon is kiakadt, hogy nincs több pénzünk erre, meg hogy párom úgyis jól keres (mintha olyan jól tudná hogyan élünk). Nem tudom már én is mit gondoljak. Ő alapvetően nem érti meg ezt, mivel egy elsőáldozásra is százezreket költenek, mi meg szerényebben gondolkodunk. Mit gondoltok, bunkók vagyunk?
2022. jún. 28. 18:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
77%
Ennél nagyobb bajod sose legyen. Őszintén, a pletykás nagynénéden kívül senkit de senkit nem érdekel, hogy két gyerek után milyen esküvőt rendezel meg kit hívsz el rá. Előbb fognak arra megjegyzéseket tenni, hogy csak gyerek(ek) után kellettél feleségnek, minthogy nem hívtad el X meg Y rokont.
2022. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
3%
Abban igaza van a nagynénédnek, hogy bunkóság, hogy a saját testvéredet nem vagy képes meghívni. Még akkor is, ha csak féltestvér. Ha csak karácsonykor találkoztok, nyilván nem menne el, maximum küldene egy képeslapot meg felhívna, hogy gratulál. Ha meg mégis elmenne, nem hiszem el, hogy nem telik rá, hogy egy fővel többet vendégül lássatok. Ha ennyire csórók vagytok, ne házasodjatok.
2022. jún. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
91%

Nincs igaza a nagynénédnek.

Én pl. anno meghívtam egyik nagynénémet (anyukám nővérét), mert vele laza, haveri kapcsolatom volt. Ugyanakkor nem hívtam meg apám húgát, akit kétszer láttam a 26 év alatt. Ha sértődés, akkor sértődés, az ilyet fel kell vállalni.

Nagynénéd pedig kapja be, amire gondolok.

2022. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
79%

32


Te meg mit ugatsz bele? Azt hív meg, akit akar.

2022. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vérség nem számít sokat, inkább a kapcsolatok és a viselkedés. Én is olyat hívnék meg az esküvőre csak, akit nagyon ismerek és szeretek. Így nekem teljesen oké lenne, ha vki családtagok helyett barátokat hív meg (akkor is, ha helyettem hív meg mást, akivel jobb a kapcsolata). A másik pénztárcájában turkálni meg fanyalogni, hogy miért olyan értéű esküvőt tart, amilyen, utolsó proli szokás, undorítónak tartom.
2022. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
A férjem a bátyját nem hívta meg, akivel egy nagyon csúnya családi dráma miatt évtizedek óta nem beszél, illetve piás is és ettől agresszív lesz. Azért, mert a testvére, nem szerettük volna ha tönkreteszi az esküvőnket. Mi fizettük, mi adtuk át a meghívókat azoknak, akikkel mi együtt szerettünk volna ünnepelni.
2022. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van olyan ismerősöm ahol mindkét részről van féltestvér, de egyik sem tartja a kapcsolatot ott sem voltak meghívva. Igaz ott nem a pénz miatt, de ez lényegtelen.


Amúgy a nagynéninek tényleg csak annyit kell mondani az a mi esküvőnk, és pont. Nem kell magyarázkodni mit miért. Mondjuk ezzel már elkéstetek.

2022. jún. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
68%

36 vagyok

Köszönöm a kedves hozzaszolast de a 34est nem én írtam Engedelmeddel Acsarkodjatok egymással

2022. jún. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
67%
#39 Miért vagy ilyen harapós, bolha kínoz vagy csak nem oltottak be veszettség ellen? 🐶 Keress fel egy állatorvost.
2022. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
31-es.Mivel ez a 21. század és a családban nem mi vagyunk az elsők, akik gyerek után házasodnak így ezért nem néznek le emiatt. Az meg hülyeség, hogy csak azért vesznek el, mert gyerekünk van. Tervezett mindkettő és nagyobb elköteleződés a gyerek, mint a házasság. Csak most juttunk el idáig. A nagyobbik gyerek lesz a gyűrűvivő, neki még szép emlékei is lehetnek a szülei esküvőjéről. Ráadásul tudjuk, hogy a gyerekek születése milyen próbatétel is a pároknak, van ahol nincs közös teherviselés, apuka nem segít, nem jön össze a gyerek stb., ami miatt elválnak. Mi már ismerjük ezt a részt és ez előny is lehet.
2022. jún. 30. 07:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!