Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői videók miért olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői videók miért olyan sablonosak?

Figyelt kérdés

Érthető hogy elég hasonlóak lesz hiszen ugyanaz a téma, de szó szerint olyanok mint a weboldalkészítésben a wordpress sablonok.


Kicseréled a szereplőket, a zenét és a helyszínt de gyakorlatilag pont ugyanazt kapod.


A videót készítők miért nem mennek bele mélyebben a filmkészítésbe?


Szóval nem mesélnek el sztorit, nem ismered meg a karaktereket, nincs egyedi történet, katarzis, csak szépen megkomponált képek. Mindig csak a felszínt mutatják be semmi mást.


Akik készítik ezeket a videókat ők csak a technikai részét ismerik a filmkészítésnek? (felvétel, vágás, fényelés, színek)


A film mélyebb tartalmába miért nem mernek belemenni?



2022. jún. 29. 12:45
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

# 19


de nem pont a sablonosság teszi amolyan "hálivúdi nyáltenger" szerűvé?


hogy egy copy paste videó az egész?


én sem valami nagyjátékfilmre gondolok.


csak valami apró egyediségre ami miatt nem azt érzed hogy futószalagon lett legyártva.


Persze ezt a videós tudja megoldani.

2022. jún. 29. 14:01
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
21: csak azt nem érted, hogy nem mindenkinek fontos, hogy hú, de egyedi legyen, pláne nem olyan formában, mint a te ízlésed. Neked nem tetszik a sablon? Szuper - akkor keress egy olyan videóst, aki hajlandó, valszeg némi felárért, olyat csinálni, ami szerinted különlegesebb. Akiknek meg a sablonvideó készült, azoknak meg ez bőőőőven megfelel. Referenciába ki sem lehet olyat jogilag a cég, amit nem engedélyezett az, akiről készült - akkor meg nyilván elégedettek vele. És az a lényeg, hogy a pár legyen vele elégedett, nem a Randomjózsikának kell, hogy tetsszen, a sarokról.
2022. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
De egy 4-5 perces zenés videóból mégis hogy lehetne mélyebb tartalmat gyártani?
2022. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

# 22


nekem nem kell esküvői videós, egyszerűen csak döbbenetesen hasonlóak, sablonosak.


Miközben maga a képminőség, vágás, zene stb. fantasztikus, gyakorlatilag mozifilmes minőségű és ezért furcsa hogy maguk a készítők ha ilyen magas szinten művelik a film külalakját akkor a tartalmi, mögöttes részre hogy hogy nem is figyelnek.


A pár pedig persze hogy elégedett hiszen ez az egy lehetőség van felajánlva nekik. Mást nem látnak.

2022. jún. 29. 14:17
 25/38 A kérdező kommentje:

# 23


gondolom ezek filmes szakemberek, értenek hozzá hogy kell pillanatok alatt képekkel mesélni. Én csak egy laikus vagyok akinek feltűnt ez a furcsaság.

2022. jún. 29. 14:18
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

Én egyedi termékek gyártásával foglalkozom, ezt érts úgy, hogy minden részletre ügyelek. Minden termékem egyedi, egyedileg tervezem, én készítem el. Az egyediségnél fontos hogy a megrendelőről vagy az ő igényeiről szóljon. Az eddigi terveimet elmentem, de igazából nem volt még két egyforma alkotásom.


Nézzük gyakorlatban mit jelet ez. Van konkurenciám, de nem zavar, mert a többségük a sablonosságra, a gyors reprodukcióra koncentrál. Nekem egy termék legalább 1 nap tervezés, majd 1-3 nap kivitelezés. Ennek ára is van, de sosem alkudoznak, mert látván a végeredményt leesik az álluk.

Egy lagzis videót sablonosan kivitelezni egyszerű, erre vannak beállva. A fotós szintén. Sablonos beállítások, majd a nyers képeket letöltik egy könyvtárba, egy fotó editor segítségével makróval az összes képet korrigálják, 5 perc alatt kész az sz összes, majd ezek közül lehet válogatni. Erre a tömegcikk gyártásra vannak beállva.

Lehet filmet is készíteni, egyedi sztorival, vágásokkal, effektekkel, de ennek forgatása akár több hónap is lehet. Ki fogja ezt kifizetni?


Csak hogy érzékeltessem: a konkurenciám egy vagy max 2-3 alapanyagot használ, én olyan 10-15 félét ha nem többet. Ők egy nap alatt legyártanak akár 50 terméket is, amit vagy el tudnak adni vagy nem.

A sablonosság is egy lehetőség, de azon a pályán sok a szereplő, olcsó, ezért mondjuk úgy hogy populáris. Az egyediség drága, úgyhogy réteg vagy szűk keresztmetszetet érint.

Elmehetsz egy kínai áruházba filléres cuccokat venni, vagy kifizeted a többszörösét egy minőségi áruért. Te választasz. Csináltathatsz filmet is, de akkor ne egy sablon esküvői videósnál próbálkozz, hanem egy profi filmes stábnál.

2022. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden eskuvo ugyanugy nez ki es azt videozzak. Nem tortenet kell, hanem.hogy a par visszanezze elete legfontosabb napjat ugy ahogy volt
2022. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Kb.
2022. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, akinek egyediségre van szüksége, vagy azt akar, az nem is fogja rámondani az első sablonosra, hogy nekem ez kell. A fogja rá azt mondani, akinek tényleg arra van szüksége - hogy legyen pár szépen filmezett és jól átvezetett videó az esküvőről. Aki ennél picit kicsavartabban gondolkodik, a úgyis megkérdezi a videóst, hogy "ez meg ez nem lehetne?" és ha nem, akkor keres egyedit, max. akkor táncol vissza a sablonoshoz, ha az egyedit már a tárcája nem bírja.
2022. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 harebell ***** válasza:
100%

Nekem ez hasonló téma, mint az esküvői vagy eljegyzési fotózás. Nem érdekelt, hogy egyedi beállítás, téma vagy különleges effekt legyen, nem érdekelt a kreativitás vagy a kép művészi értéke. Az érdekelt, hogy jó fényben előnyös kép legyen rólunk szép háttérrel. Pedig amúgy érdekel a kreatív fotózás, én is fotózok és szeretek érdekes fotókat nézegetni, de ez itt nem volt szempont. Lehet, hogy művészeti szempontból "egytucat", de nem számít, nekünk különleges, és nem a forma, hanem a tartalom miatt.


A videó dettó, nem kreatív kisfilmet vártam, hanem hogy meglegyen videón az esküvőm.

2022. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!