Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői videók miért olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői videók miért olyan sablonosak?

Figyelt kérdés

Érthető hogy elég hasonlóak lesz hiszen ugyanaz a téma, de szó szerint olyanok mint a weboldalkészítésben a wordpress sablonok.


Kicseréled a szereplőket, a zenét és a helyszínt de gyakorlatilag pont ugyanazt kapod.


A videót készítők miért nem mennek bele mélyebben a filmkészítésbe?


Szóval nem mesélnek el sztorit, nem ismered meg a karaktereket, nincs egyedi történet, katarzis, csak szépen megkomponált képek. Mindig csak a felszínt mutatják be semmi mást.


Akik készítik ezeket a videókat ők csak a technikai részét ismerik a filmkészítésnek? (felvétel, vágás, fényelés, színek)


A film mélyebb tartalmába miért nem mernek belemenni?



2022. jún. 29. 12:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, mire gondol a kérdező. Nem csak egy sima szabvány lagzi videót szeretne, hanem bemutatni egy kicsit a pár történetet, személyes apróságokat, közös eseményeket, terveket.

Egyébként nem is rossz ötlet, csak az esküvői videósok videósok, nem pedig rendezők vagy riporterek. Biztos lenne rá igény egy személyes kisfilmre, ha valaki megvalósítaná.

2022. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
78%
Mert ez nem idegen embereknek készül, akiknek bármit be kellene mutatni. Ez a páré, akik évek múlva vissza nézve emlékeznek. Hát de komolyan, mit kellene nekik megismerni :D Saját magukat?
2022. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

# 32


Egy filmkészítéshez magas szinten értő tudja értelmezni a kérdésem.


Egy videóvágó program magas szintű ismerete vagy egy kamera, drón kezelése csak technikai ismeretek, de nem filmkészítés.

2022. jún. 29. 18:50
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

33: ööö... ha aki csak technikailag profi, de nem akar nagyon kreatívkodni meg fikcionális elemeket belevezetni, az nem filmkészítő... ami tulajdonképpen az esküvői videós szakma 90%-a, mert erre van a kereslet... attól miért várunk el kvázi játékfilmkészítői ismereteket, ötleteket? Csak azért, mert videó, akkor már mindenképpen ilyen beállítottságú kell, legyen? Még ha a házsulandók nagy része nem is akar ilyen videót?

Akinek ilyen irányú érdeklődése van, az vagy niche esküvői videós lesz, nagyon magas árakkal, vagy lókukit fog átlagemberek esküvői videóival bajlódni, hanem elmegy olyan rokonszakmákba dolgozni, ahol több a kereslet! a kreatívabb filmezésre, rövid videókhoz forgatókönyvírásra... pl. reklámszakmába.

2022. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

# 34


amit mondtam dolgot az nem igényel semmi extra felszerelést vagy speciális dolgokat. A filmes rendelkezésre álló eszközeivel megoldható.


Ez egy észrevétel. Hogy mindig minden ugyanolyan, személytelen, ugyanaz a sablon: lassított felvétel, öltözködik a pár, szuperközeli a kiegészítőkről stb.


Én is azt kérdezem hogy csak mert videó akkor mindennek ugyanolyan beállítottságúnak kell lennie?


A házasulandók nem filmesek, ők csak ezt az egy filmtípust látják, nem tudják lehet e más.


Én csak azt látom a filmesek mást fel sem ajánlanak nekik.

2022. jún. 29. 19:04
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen, mert erre van kereslet. Ezekre a pillanatokra kíváncsiak azok, akik az ilyen videót akarják. Nem arra, hogy legyen kisjátékfilm belőle, hogy ők hogy ismerkedtek, nem akarnak bele mindenféle "jaj, de más" dolgot. Lehet, ha valaki valami apróságot változtatna rajta, vagy most akkor a bevonulást nem abból a szögből, hanem a másikból vesszük, egy picivel jobban tetszene nekik. De ez inkáb csak azokat zavarja, akik hű, de különbözőek akarnak lenni az átlagtól.
2022. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát amiket én készítettem, azok csak a standart módon esküvő napi események mibenléte miatt voltak hasonlók. Mivel ez tulajdonképpen dokumentum film, ezeken ugye nem "lehet" változtatni. A ritmusa, a stílusa és ami létezik mind csak az anyagtól függöt. Semmi nem ment kaptafára... A hossz is csak a nézhetőség szempontjából volt hasonló.. se itt már megrendelői igények játszanak.

..meg egyébként is a megrendelő kívánsága dönt. Ők pedig a trendet követik, amit a referencia anyagokban a videós nekik kínál.

Mondjuk amit én csináltam az nem követte a trendet, mert én doku filmes vagyok. Az esküvői anyagaim is olyanok. Persze nem az ífjú pár éreltéről, csak az esküvői napról.. de innentől ez költségvetési kérdés.

Sokan irracionálisnak tartják alapból a film hossza és az ára közti összefüggést.

...


"Szóval nem mesélnek el sztorit, nem ismered meg a karaktereket, nincs egyedi történet, katarzis, csak szépen megkomponált képek"-


1.Az esküvői szertartás a lényege a dolognak. Ott kellene legyen a katartzis, de ezt nem lehet felépíteni az aznapi eseményekből. (tehát korábbi napokon kell forgatni, tervezni, rendezni - idő, munka = pénz) A lagzi utána van, abból/arról lehet filmet készíteni. Én olyanokat csináltam ahol a visszajelzések alapján a 30-40 perces anyagot a megrendelők és ismerősök ott helyben 3-4szer újra nézték, mert annyira szórakoztató. (nem azért mert magukat...)


2.A mélység az emberek megszólalásából jönne. Ehhez sok szituációt kell elcsípni, és ehhez kell hangmérnök(Boomozás - plusz ember = pénz. Nagyobb stáb kell elvegyüljön a buliban.), hogy évezhető és érthető legyen a minőség reptében készítve, azaz iprovizálva/alkalmazkodva. Ez filmkészítés nem esküvői videózás.



... de nem is élek ebből

2022. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan esküvői videót (nem vettem részt az esküvőn, csak láttam a videót fbon megosztva!), ahol egy dalhoz készítettek kvázi egy klipet az esküvő/lakodalom során. Ez például ötletes lehet, de nekem olyan érzésem volt, hogy a dal kerül így középpontba, és nem az, hogy az a két ember összeházasodott. Szerintem ezzel például eltolódott a videó súlypontja, hiába volt ötletes a videó.
2022. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!