Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van ez a kettősség bennem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a kettősség bennem?

Figyelt kérdés

Az egyik részem vágyik egy gyönyörű, meghitt esküvőre. Sokszor nézegetek menyasszonyi ruhákat, eljegyzési gyűrűket, tortákat, virágcsokrokat, dekorációt, elképzeltem milyen lenne a nagy nap, hány vendéget hívnánk meg, hogyan vonulnék az oltár elé csak a szokásos amiről a legtöbben ilyen téren álmodoznak.


A másik részem viszont szabad és független, aki irtózik a házasság gondolatától is, maximum élettársi kapcsolatba menne bele, de semmi "kötöttség".


Alapvetően a második "énem" dominál, mert mindig is egy szabad akaratú, öntörvényű és független nő voltam/vagyok a házasságot pedig mindig is valamiféle "bilincsnek" tekintettem és mindig úgy voltam vele, hogy ha igazán szeretsz valakit és ő viszont szeret annak semmi köze a papírok őz, nem azok számítanak. És ezt az elvemet tartom is.

Ennek ellenére egy részem, valahol mégis vágyik rá. Mi okozhatja ezt az érzést?



2022. okt. 7. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor álmodozol, akkor esküvőről álmodozol, nem házasságról. Te nem a házasságra vágysz hanem az ünneplésre.
2022. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #1 írja. Neked a ceremónia tetszik minden vele járójával, arra vágysz.
2022. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert esküvőre vágysz, nem házasságra. Nagyon nem ugyanaz a kettő.

Személy van egyébként a képben, akivel ez aktuális lenne? És ha van, ő erről mit gondol? Mert az sem mindegy, hogy úgy érzed bilincsnek az elköteleződést, hogy általánosságban elképzelsz egy embert, akit most még nem is ismersz, vagy komolynak mondott párkapcsolatban élsz valakivel, de börtönnek éreznéd, ha el kellene köteleződnöd az adott ember mellett. Míg előbbiben semmi szokatlan nincs, utóbbin lehet nem árt elgondolkozni.

2022. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, te esküvőt szeretnél, nem házasságot.

Egyébként a házassági papír nem elsősorban a szerelemről szól, hanem sokkal gyakorlatiasabb dolgokról. Egyrészt vagyonjogi szerződés, másrészt könnyebbé tesz egy csomó mindent, péládul könnyebb eljárnotok együtt vagy egymás nevében hivatalos ügyek intézésekor (pl hitelt is könnyebben adnak); kórházban beengednek hozzátrartozóként egymáshoz látogatóba, valamint tisztább helyzetet teremt öröklés esetén. Ezek nem túl vidám és romantikus dolgok, de ezekre is érdemes gondolni, az élet nem csak rózsaszín köd. Sok minden megoldható persze enélkül is, pl. gyerekek esetén apai elismerő nyilatkozat, öröklés esetén végrendelet, , de az is mind ugyanúgy "papír."

2022. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem járj esküvőkre. A 20.-nál halálra fogod unni, és marad a normális éned. Még a válást is megúszod😃
2022. okt. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!