Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez valami vicc?

Figyelt kérdés

Most olvasom egy kérdésnél, hogy manapság egy esküvő, 100 főre, simán 5M???

Azaz 5.000.000. forint???


És még csodálkoznak a nők, hogy a pasijuk nem kéri meg a kezüket?


2022. dec. 27. 23:57
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy igen, tehát aki nem két tanúval tudja le, az biztos el fog válni 😂 Ezt a statisztikát megnézném.


Amúgy azok is gyakran szétmennek, akik csak együtt élnek, de ez nincs feljegyezve.

2022. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
78%

Imádom, hogy ezen az oldalon mindig varázslatos módon a szép emberekről derül ki, hogy emberi fertők, a kulturált, igényes esküvőt tartó párok válnak el leghamarabb és természetesen a diplomások a legbutábbak és keresnek a legkevesebbet.



A pörköltszaftos gyárimelós dagadt here van a tápláléklánc csúcsán a szürke gizikéjével, akivel a sarki kocsmába mentek lagzizni.

2022. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
87%

az én válaszomon akadtál ki :D


tesómnak 100+ fős esküvője volt. kb fele-fele arányban, apánknak 2 testvére van, egyiknek 3 másiknak 2 gyereke, anyámnak egy, neki két gyereke. sógornőm anyjának 4 tesója, 7 unokatesó onnan, apjának 1, két gyerekkel. már ott tartunk, hogy a pár, örömszülők, az ő testvéreik és a pár unokatestvérei, 1-1-nek a férje kitesz 30-32 főt, és akkor sehol a mamák, a távolabbi családtagok, akikkel rendszeres a kapcsolattartás. Náluk össz-vissz 10 barát volt, így lett 110fő, amiből 10fő volt kb 10 év alatti.

2022. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán ennyi. Mi 2 éve tartottunk esküvőt, 80 fő körüli meghívottal. Mikor eldöntöttük hogy összeházasodunk, a hogyant még egyaltalán nem tudtuk, úgyhogy a kéttanústól a "rendes" éttermes lagziig minden lehetőséget átgondoltunk, átszámoltunk. A "rendes" verzió simán 3 millió körül jött volna ki. És nem luxus igényekkel, hanem kb rántott húsos tálakkal meg alsó polcos piákkal, valami közepesen semmilyen helyszínen. Tehát ez az induló szint, innen lehet még mondjuk kastélyt bérelni, fancy kajákat meg extrákat kérni. Na, most az infláció miatt ami akkor volt 3 misi, ma lenne ennek a duplája.

Végül mi köztes megoldást választottunk, hidegtálak, spotify lista, ismerős fotós-féle, semmi flanc. Nem csak a pénz miatt, hanem mert ahogy beleástuk magunkat ebbe az esküvősdibe, rájöttünk, hogy a hagyományos lagzi nem a mi műfajunk. De persze, anyagilag is jobb volt így, kijöttünk egymillió alatt.

Csomó nő nem feltétlen akar amúgy nagy esküvőt. Én sem akartam, meg a most házasodó barátaim is simán beérik szűk családi körrel és egy éttermi vacsival. Ezzel a 80 fős banzájunkkal kb mi voltunk az ismerettségi körben akik a legnagyobb felhajtást csapták. Mindenki más megoldotta kevesebből. Szóval olyan nőkkel kell ismerkedni, akik képesek a realitás talaján maradni.

2022. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kaja és a pia egy főre kb 15 000, ha nem valami húgyízű mócsingos szart akarunk adni a vendégeknek. És ez csak a fogyasztásuk.
2022. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
75%

#35: Azt nyugodtan szorozd meg kettővel.


Kérdésre válaszolva: nem, nem vicc. Száz embert megvendégelni étteremben, úgy, hogy a hely aznapra bezár a kedvedért, dupla-tripla személyzettel dolgozik, a normál nyitvatarásához képest legalább dupla rendelkezésreállással, beengedi a hatalmas energiaigényű zeneszolgáltatódat, amit közben egy televíziós műsor elkészítésére alkalmas stáb örökít meg álló és mozgóképeken, mindig luxuscikk volt, sosem került kevésbe, csak most, hogy mindennek rettenetesen felment az ára, még többnek tűnik. Halkan jegyezném meg, hogy még így is kis hazánkban a legolcsóbbak az esküvői szolgáltatások kerek-e Földön.


Esküvői szolgáltató vagyok. Nem vagyok olcsó, egy átlagos szerződésem három és négyszázezer forint között van (csak fotózással foglalkozom), jellemzően azok a párok a célközönségem akik tudnak és akarnak is erre ennyit áldozni. Közép, középfelsőkategóriás esküvőkön dolgozom, jellemzően mai árakon 5-7M Ft-os teljes költségvetéssel. Kicsit több mint 250 esküvőn fényképeztem eddig, ebből tizenöt alatti a válások száma, bár én eleve el sem vállalom azokat a párokat ahol már a megbeszélésen is látszik, hogy nem kerek valami.


Szerintem semmi furcsa nincs abban, hogy az emberek esküvőre költenek. Nekem is volt, mi is évekig spóroltunk rá (mert bár valószínűleg a fentiek fényében én is gonosz esküvőmaffiatagként leszek majd itt mindjárt említve, nem keresem meg a KSH szerinti nettó átlagbért, hiába kerül egy egész napos esküvői fotózás közel négyszázezer forintba). Egyrészt jelentős része visszajön nászajándék formájában, másrészt pedig nyilván azok teszik ezt, akiknek ez mindkét részről fontos. Egy párkapcsolatban nagyon fontos, hogy közösek legyenek a célok és a nagyobb vágyak, mert akkor tudnak társakként működni a felek. Ha már ebben sincs egyetértés, akkor el kell engedni a másikat, hogy mindkét fél megtalálhassa azt a partnert, aki mellett kiteljesedhet. A kérdező persze nem fog találni soha senkit, mert egy gyöpös incel, akinek valószínűleg sosem volt és sohasem lesz normális párkapcsolata. Puszi! :)

2022. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
16%
#36 beloled csak a marketing beszel:) en is ezzel foglalkozok :)
2022. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
71%

Egy karácsonyi vacsora 8 embernek (vadhúsok, wellington bélszín, 4 féle jobb bor, desszert úgy, hogy minden ételt mi csináltunk) 80 000 ft volt. Egy olyan idilli kis karácsonyi vacsoráról beszélünk, mint ami a reklámokban van, nem sznob buliról.


Miről beszélünk akkor?


A díszítés önmagában 1M egy esküvőn. Ne vicceljünk már.

2022. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
74%
Marketing? Elhiszed, hogy nekem itt név nélkül teljesen mindegy, hogy a huszadik szintén név nélküli hőbörgő tart-e majd esküvőt vagy nem? Miért hasonlítasz össze egy nyolc fős rendezvényt egy száz főssel? Viccnek is rossz.
2022. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
90%

#39

Cicuska, az két külön válaszoló volt.


Másrészt meg az árak miatt. Ha 8 főre az ember elver majdnem százezret, akkor 100 főre úgy, hogy a kaját készítteti, a helyet bérli, mellé ruhát, fotóst és személyzetet bérel, hogy a jó qrva anyámba ne költsön el milliókat?

2022. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!