Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi lehetne erre a megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehetne erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Lassan 16 éve vagyunk együtt, van két gyermekünk a párommal (10 és 6 évesek), mindenünk megvan ami csak kell: saját ingatlan, autók, stb. A kapcsolatunk túlélt minden válságot, és még mindig nagyon jó együtt.

Viszont esküvőt még mindig nem akar. Amikor megszületett az első fiunk, akkor azt mondta, hogy majd, ha nagyobb lesz, akkor meglesz az esküvő, aztán jött a második, utána meló, mókuskerék, közben mindig lebeszélt róla. De engem ez nem hagy nyugodni, nem akarok úgy meghalni, hogy ne lehessek menyasszony. Engem a szimbolikus mivolta az, ami miatt még mindig fontosnak tartanám. A párom viszont nem, és hogy nem kell lagzi, irtózik tőle, blablabla. Sokszor mondtam neki, hogy akkor legyen úgy, hogy csak mi és a gyerekek meg a tanúk egy lebeszélt időpontban bemegyünk a hivatalba és aláírjuk a papírt, aztán max egy fotós és kész, megyünk étterembe. De neeeem, ez sem jó neki, vagy max én akkor szervezzek meg mindent. Mondtam rendben, erre az volt a kifogása, hogy minek esküvő, ha az ő nevét nem veszem fel?

Akik voltak hasonló helyzetben hogyan oldották meg?



2023. jan. 18. 20:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

Soha a büdös életben nem fog elvenni, ez miért nem egyértelmű?


Értelmes nő vagy gyerek ELŐTT házasodik, vagy elfogadja, hogy vszeg az életben nem lesz feleség.


Nagyon kevés az a férfi, aki x. gyerek után azt mondja, hogy jó, akkor házasodjunk össze.

Ugyan, miért kéne? Van gyerek, nő, szex, kaja. Neki tökéletes.

2023. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó ez hülyeség. Mi gyerek után hazasodtunk. És csak azért mert, folyton meg kaptuk, hogy ez milyen kapcsolat, jajj így házasság úgy házasság. A férjem akarta, engem egyáltalán nem érdekelt. Meg történt, és semmi nem változott, szóval nem értem nem lesz senki több azzal, hogy feleség. Ismerek olyan párokat, akik mindent lepapirozva, külön kassza, utolsó Ft elosztanak mindent, de HÁZASOK.... 😂 ES voltunk anno mi, akiknek minden közös volt, és még is meg szóltak mert nem férj és feleség voltunk... Érdekesek az emberek.
2023. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
A házasság vagyonközösség (a romantikus résztől eltekinthetünk). Egy biztosíték a nőnek a továbbiakra, hogy nagyobb biztonsággal vállalhat gyereket és tervezheti az életét, mert van mire. Persze enélkül is lehet bizalmi alapon, de bármi megtörténhet ezt minden nőnek be kell látnia. Egy valamire való férfinak meg van felesége, ez tény. Nem olyan világban élünk, ahol ideológiákból kényelmes életet lehet kovácsolni. Azzal várjunk pár száz évet. Mert minden változik, de most ez van ezzel lehet boldogulni.
2023. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lenne biztosíték, ha ismerőséknel is minden első perctől le volt papírozva.Kulon kassza, külön vagyon. Mindenki azzal megy válás esetén amivel jött. Na ennyit erről.
2023. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#14

Tökéletesen mutatja a mai magyar tájékozottságot ez a komment. Igenis biztosíték.

2023. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
27%
15#Mire???!Magyarazd már meg? Mert ha válnak, az ismerősöm cuccolhat ki a házból. Írták házassági szerződést is, mindenki azzal megy amivel jött. A férje meg a 100 Ft dolgokat is elszamolja felesbe. Akkor ugyan mond már meg mi a feszkes fenére biztosíték?!? 😀 Ismerek olyan párokat akik nem házasok, és közös néven van mindenük. De nyilván ítéljük el mert nincs egy db papír amivel felvaghatnak, hogy ők bezzeg házasok. (Házasságban élek mielőtt leszolnal)
2023. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
85%

#16

A házasság elött szerzett vagyon alapjogi ismeret szerint is külön vagyon. Csak a közösen szerzett lehet közös, de ha le van papírozva minden költés akkor mi a kérdés? A házassági szerződés meg a két fél megegyezése. Itt a gyerek biztonsága biztosított hivatalosan, nem a felelőtlen feleségé, aki egy sóherhez megy hozzá. Minden nemü állami és pénzügyi szervek elött egy férj több, mint egy "pasi". Ugyanis már ahogy írtam a házasság egy vagyonközösség (nem feltétlenül egyenlő a közös pénzzel) ami azt jelenti, hogy első sorban neked van jogod a férjed-ről/vel jogot formálni. Kevés az olyan ember, aki a végletekig tisztába lenne a jogaival és a nem is olyan ritka eshetőségekről, ami egy ember életében előfordulhat bármely életszakaszában. Mint pl. Te is.

2023. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!