Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan oldják meg ezt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldják meg ezt az esküvő kérdést? Ezért miért haragszik rám?

Figyelt kérdés

Van egy régi barátságom, de távolság miatt nagyon ritkán találkozunk, inkább telefon.

Pár hete hívott a barátnőm, hogy megvan az esküvője dátuma de sajnos pont aznap lesz a sógornőm esküvője is aki szintén jó barátnőm lett. Persze csalódott voltam én is, hogy nem tudok elmenni. De éreztem, hogy megharagudott rám. Két napja újra hívott, hogy reméli, hogy a lánybúcsújára azért elmegyek. Biztosítottam, hogy persze. De az pedig két nappal lesz az esküvő előtt. Szombaton lesz az esküvő és csütörtökön a lánybúcsú ami az ország másik felében lesz. Ráadásul a sógornőméknek sok mindenben segítünk az előtte lévő napokban. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy nagyon sajnálom, hogy így jött ki de így ezt sem tudom megoldani. Most azóta el sem olvassa amit írtam neki, nekem meg baromira lelkiismeret furdalásom van miatta.


2023. máj. 17. 20:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%

Sose értettem ezt az otthon sütögetést lagziba. Én nem terhelném vele napokig a rokonságot. Én elmennék a lánybúcsúra

.

2023. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelmű, hogy nem is akarsz menni. Nem csodálom, hogy a barátnőd kiakadt rád, nem barátság az ilyen.
2023. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, mikor lesz az a lagzi?

Mert ha legkorábban júniusban, akkor nem gondolom, hogy nem tudnád addig megoldani valahogy ne pont csütörtökön kelljen sütnöd a sütiket.


ha nem akarsz menni, mondd azt.

2023. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

De elszerettem volna menni. De egyáltalán nem számoltam arra, hogy hétköznap lesz a buli.

Ha lemondom a sütést akkor egy régi megbeszélt dolgot, amit én ajánlottam fel rúgok fel és hozok kellemetlen helyzetbe sok mindenkit. Nincs helyettem senki aki segít sütni.

2023. máj. 17. 21:32
 15/46 anonim ***** válasza:
85%

Már bocs, de a násznépnek is meg a párnak is teljesen mindegy lesz, hogy a te részedröl származó süteményeket honnan szerzed. Meg van adva, hogy ki milyet és mennyit süt, a lényeg az, hogy meglegyen, és nem az, hogy hány napig dolgoztad ki a beled miatta. Azt se mondd, hogy annyival drágább lenne, hogy azt ne lehetne kifizetni. Nyilván a cukrászdában nem szabad kimondani az "esküvö" szót, mert máris minden a háromszorosába fog kerülni, de ha összeszámolod az anyagköltséget, az áramot, a vizet, amivel a száz edényeket elmosod, meg a kétnapi munkádat, hát nem sokkal lesz olcsóbb, mintha megrendelnéd.

Megígérted a segítséged, de a segítség, a cél maga a sütemény és nem az, hogy két napig azzal foglalkozz. Ez csak kifogás, hogy ne kelljen az ország másik végébe menned a "barátnödhöz", mert neked sütnöd kell. Dehogy kell.

(Tudom nem ide tartozik, meg semmi közöm hozzá, de eszembe se jutott volna, hogy a násznépet dolgoztassam, hogy jobban stresszeljenek, mint én, csak mert én férjhez akarok menni. A mi esküvönkön az volt a dolguk, hogy jól érezzék magukat.)

2023. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Anyósom veszi az alapanyagokat és nála sütünk. Nem mindenki a saját háztartásban. Egyszerre ott nála, van hely, adottak a lehetőségek. Ennyi.

Így lett megbeszélve fél éve, a szabadságot is így kérte ki anyósom is, hogy ezt előtte be kalkuláltuk. Falu helyen ezzel senkinek nincs gondja, hogy sütni kell. Nekem se okoz problémát.

2023. máj. 17. 21:37
 17/46 anonim ***** válasza:
86%
És mi lenne, ha szerdán cisnálnád a sütit? Az aprósütinek tulajdonképpen tökmindegy, hogy 2 vagy 3 napos, ha megfelelően van tárolva.
2023. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
82%

De miért kérdezel ha egyértelműen látszik, hogy te el sem akarsz menni.

Ha akarnál, mennél.

Ne mond, hogy anyósod meg még nem tudom ki ne értené meg, hogy a régi barátnőd fontosabb mint a sütögetés.

2023. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
89%

Ok, akkor nem értem, hogy mi a kérdés. Eldöntötted, hogy márpedig sütni fogsz és pont. A barátnöd megharagudott, ami teljesen jogos, rajtad kivül mindenkinek egyértelmü, hogy miért.

De akkor mi a kérdés? Vagy miben vársz segítséget?

2023. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretek megbízhatatlan lenni. Ha valamit megígérek ahhoz tartom a szavam.
2023. máj. 17. 21:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!