Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben a helyzetben? Meghívnátok?

Figyelt kérdés

Unokatestvér hozni akarja az esküvőnkre a párját is. Ezzel semmi problémám nem lenne ha egy tartós kapcsolatról lenne szó. De ő úgy fél évente cserélgeti őket. Konkrétan azt se tudom most épp kicsoda, micsoda akivel együtt van mert egy cseppet kapcsolatfüggő.

A meghívón csak az ő neve szerepel tehát nem gondoltam hogy ez kérdést hagy benne de mástól visszahallottam hogy nem egyértelmű számára hogy a 12es számú pasikát nem akarjuk etetni akit eddig se láttunk soha és az esküvő után se látnánk többet.

Lehet ezt úgy közölni hogy ne legyen sértődés? Vagy le kellene nyelnem a békát a béke érdekében és 28 ezer forintot költeni egy idegenre?


2023. máj. 22. 14:53
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
92%
A te esküvőd, azt hívsz meg, akit akarsz. Nálunk hasonló sztori volt. Nem tudtam, hogy az unokatestvéremnek van barátnője, mert ennyire volt komoly. Mikor kérdeztem, hogy jön-e, akkor válaszolta hogy igen, a barátnőjével. Meg se kérdezte előtte, én meg nem is tudtam a létezéséről. Beleegyeztem, hogy hozza. Az esküvő előtt 2 nappal szólt, hogy szakítottak. Addigra a vacsora kifizetve, ülésrend tábla megcsinálva stb.
2023. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
72%

Mi mondjuk akkora esküvőt szerveztünk, hogy ne 28 ezer foeinton kelljen utána rugózni. Mert amúgy simán lesz 1-2 olyan is, aki megígéri, aztán nem megy el, mert lebetegszik vagy bármi.

Én mondjuk inkább hívnám párosával az embereket (akkor is, ha épp aktuális dugópajti), mint hogy felesleges köszönőajándékokra költsem a pénzt, amit mindenki pakolgat otthon 3 hónaőpig, aztán kidobja a kukába.


Szóval én meghívnám. De egyébként ha futó kapcsolat, akkor azon se fog valószínűleg megsértődni, ha nem viheti.


Azt viszont én sem értem, hogy miért kell meghívni az unokatesót, ha amúgy ennyire visszatetszőnek tartod a viselkedését.

2023. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
94%
Mekkora az esküvő? Szerintem kicsit más, ha a költségeket igyekeztek alacsonyan tartani, ezért kis létszámú, szolid esküvőről beszélünk, vagy ha nagy dínom-dánom van, sok emberrel, és egy emberen akarsz spórolni, mert nem tudod, meddig lesznek együtt rokonoddal. Kis létszámú esküvőnél megmondanám, hogy ne haragudjon, de nincs keretetek még egy embert megvendégelni. Nagy esküvő esetén tennék rá, nem egy főn múlik, hogy mennyire nagy a költség, és a sok ember közt el is veszlik a jelenléte az eseményen.
2023. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

#30 ez a te véleményed. Másnak meg az a véleménye ami nekem. Ettől még nem kell személyeskedni.


#32 ügyeltünk rá hogy olyan ajándékot kapjonak aminek hasznát is veszik, nem felesleges porfogó. De ez lényegtelen is.


Azért akarom meghivni mert bármekkora döbbenet is ez, attól hogy szánalmasnak tartom a fszrl fszra ugrálást még őt magát szeretem. Nem azért amilyen, hanem mert együtt nőttünk fel. És attól hogy van egy rossz tulajdonsága még vannak jók is.


Szeretném hogy ott legyen, mindenki akit meghivtam szeretném hogy ott legyen, ezért is hívtam meg.

Nem azért mert rokon és muszáj.

Ezer olyan rokon van akit nem hívtam.

De végső soron ez a mi napunk és olyannak kellene lennie amilyet mi szeretnénk.

Lehet így is nézni hogy ez csak 1 plusz fő, de ha így néznénk lehetne vitatkozni hogy hol húzzuk meg a határt.


Szóval szeretem én őt, de ha neki ez így nem elfogadható akkor nem kell minden áron ott lennie. Úgy gondolom ennek az a másik oldala hogy ha ő is szeret akkor megérti.

Kinek mi az értékrendje.

Mint mondtam szamitasba fogom venni a lehetőségeket.

2023. máj. 22. 17:42
 35/45 anonim ***** válasza:
85%

Akkor meg annak alapján dönts, hogy hány embert ismer, eltud-e lenni ott valakivel, ha nem megy a párja.

Mert én egyedül pl. biztos nem szívesen mennék el olyan esküvőre, ahol vagy nem ismerek snekit, vagy csak olyanokat, akikkel nem bulizni szeretne az ember (80 éves nagyi pl.).

2023. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Természetesen nagyon sok embert ismerne ott.
2023. máj. 22. 17:56
 37/45 anonim ***** válasza:
55%
Nem hívnám meg az aktuális párt. Aki ezen megsértődik, annak ennyi esze van. Bevállalnám.
2023. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem azért nem mindegy, hogy maga az esküvő mekkora. Azért, ha elhívtok 150 főt és elvertek 5-6 millát, akkor ne legyetek már olyan kicsinyesek, hogy plusz egy főn smucigoskodtok.

Viszont, ha egy kis esküvő, ahol igenis számít az a 28.000 forint, és számít, hogy kik vannak ott, oda én sem hívnám. Nekünk 29 fős volt az esküvőnk, és feltétel volt, hogy csak olyan jöhet, akit ismerünk. Tehát az hozhatta a plusz egy főt, akinek legalább az egyikünk ismerte a párját. Meg abban a családias légkörben amúgy is zavaró lett volna egy vadidegen. És fizetni sem akartuk egy vadidegen ember ellátását.

2023. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
68%
#34: Nem személyeskedtem, csak leírtam a véleményem. Feltételezem azért írtad ki a kérdést, mert véleményekre voltál kíváncsi. Az én véleményem továbbra is az, hogy azt hívsz meg az esküvődre akit akarsz, de én, magamból kiindulva párosával hívnám meg az embereket, pont azért, mert nem csak azt szeretném ha ott lenne, de azt is szeretném ha jól érezné magát. Lehet, hogy szerinted az unokatesód egy f457ról f457ra szálló pillangó, de ha így is van, szíve joga annak lenni, amiről Neked lehet véleményed, de ettől még Ő érezheti úgy, az épp aktuális pasijánál, hogy na, Ő most más lesz, Vele minden klappol és lehet Neki kellemetlen úgy elmenni egy esküvőre, ahol a szerelmet ünneplik, hogy ebből ki van zárva az akit épp élete párjának gondol és akibe amúgy simán lehet szerelmes.
2023. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a sok zagyvaságot én nem tudom lekövetni már, de az a rész engem is kiakaszt, hogy azt hiszed, neked költened kellene bármelyik vendégre is. NEM KELL! Ez egy esküvő, gyerekem, a rokonaitok többet fognak befizetni, mint amennyibe nektek van az esküvő.


+1 fő mindenkinek jár. Azt hoz, akit csak akar.

2023. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!