Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy hétköznapi SEMMISÉG az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hétköznapi SEMMISÉG az esküvőm anyám szemében? TÉnyleg nemérti meg egy anya milyen is az?

Figyelt kérdés

Anno anyunak megvolt az esküvője amilyet szeretett volna, ruha, virág,vendégek.

Nekem öt éve van párom, ismerik s jól kijönnek vele. Volt saját félretett pénzünk s mikor útban volt a baba, szóbakerült az esküvő. Úgygondoltam legyen egy polgári (nem vagyok vallásos) s utánna max 10en ebédelünk majd mi ketten elmegyünk "nászútra" 2-4 napra egy welnessre vagy Bpre városnézésre. Ruhának egy ízléses kosztüm vagy szoknya és tényleg szinte csak a nászútra költenénk, többet. Izgultam, hogy is mondjam meg mert fontos a véleménye. Anyut azonban,nem érdekelte, mondván "majd piacon veszel valami szoknyát, meg egyik nap elintézitek a hivatalban 2 tanuval. Ithon meg max lessz ebéd s (mintha feláldoztá magát pedig nem is ismerte őket akkor) elhívhatjátok az ő szüleit is ebédre." ez olyan rosszúl esett, hogy ennyire nemszámít neki.

Le is mondtam akkor az esküvőt s inkább babára költöttünk de még mindig ott hever a pénzem a bankban, bármikor tényleg nekifoghatnánk de ez....már a dátum is megvolt s helyette szegény párom elvitt vacsorázni egyet. Egy istencsapás volt mikor pont aznap egy hatalmas kisestélyis esküvői násznép jött szemben az utcán, mindketten sírtunk csak.

Nem félek anyutól s nem is érdekelne bárkimás szólna le de egyedűl ő az akit igazán szeretek a családból, akire felnézek s annyira rossz, hogy nem érzi mennyire fáj, hogy azt a pici(flanc nélküli) kis boldog napom egy egyszerű hétköznapi SEMMISÉGNEK nyílvánította. Ezután már tényleg szerény lessz mivel szülők se lesznek ott. (apukáink alkoholisták s megvetik egymást ők azért, anyósom pedig teljesen szemethuny s a férje dolgai felett "ő ilyen, elkell fogadni" mondattal s ha kell akaratunk ellenére elhozná őt).


Miért nem érti egy anya milyen is az a nagy nap? Mondjuk ők fiút akartak s úgy is neveltek apámmal, szép ruhákat se igen kaptam csak ami szerintük szép de főleg hasznos.

Így elég randa lánynak néztem ki mikor a párom (azóta se értem) kinézett magának.


2010. nov. 29. 21:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy hosszú és a helyesírási hibákért de mai napig sírok ez miatt s feldúl mélyen belül ez...
2010. nov. 29. 21:54
 2/15 anonim válasza:
100%
Szia. E miatt én biztos nem mondtam volna le az esküvőt. Ez a Te és a párod napja, a lényeg hogy minden ugy legyen ahogy Ti szeretnétek. Ha a gyereknevelésről is mond valami negatívat, akkor attól is elmegy a kedved? Szervezzétek csak meg mihamarabb. Sok boldogságot!
2010. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Minek mondtad le az esküvöt - ez KETTÖTÖK ügye, ehhez anyádnak nincs köze, ha ö nem akar belöle ügyet csinálni.


Szerintem kár volt emiatt elhalasztani.


Egyébként az én eskövömön (szintén polgári volt) csak a férjemmel ketten voltunk meg a tanuk, utána hazamentünk és ennyi volt. Már több mint 20 éves házasok vagyunk és nem hányzott eddig soha, hogy nem volt másmilyen esküvönk.

2010. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Mi templomban is esküdtünk 30 éve. De csak a tanuk voltak ott. Feleslegesnek tartottuk pőnzt kidobni egy nagy esküvőre. Ami csak akülvilágnak szóló felhajtás.

Ha már van babátok isa,kkor költsétek rá,vagy arra amire szükségetekvan.

Anyukád véleményével pedig ne törődj. Ha neki annyira fontos volt a nagy esküvő,miért nem szervezte meg a saját pénzén?

2010. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én apukám is alkoholista, így őt én sem akarom majd ott tudni, de nekem még odébb van. Nem voltunk ott és nem tudhatjuk, hogy pontosan hogyan is adtad elő a dolgot anyukádnak, de szerinted az nem lehet, hogy ő értelmezte úgy, hogy Téged nem érdekel? Bár nem tudom. Az én anyukám is (mondjuk mert elég rosszul állunk anyagilag) bár jómaga megkapott egy nagyobb esküvőt, én ha már csak szóba hozom is, egyből elkezdi magyarázni, h nem kell oda semmi, majd csak írjuk alá a papírt és max egy ebéd a nagyon szűk családnak. De persze apámat el kéne hívnom, mert hogy az apám, hiába sohase viselkedett úgy. És bár csak 22 éves vagyok, de megtanultam kezelni anyukám hozzáállását, szeretem őt, de van pár bogara, nem ártana akar vele, csak hát az az elképzelése, hogy ahogy ő jónak látja az a jó. Ha tényleg ennyire bánt, és én úgy látom igen, akkor ülj le vele és beszéld meg nyugodtan. Biztos szeret Téged, de még más generáció, lehet azt hitte, hogy csak a pici miatt akartok túlesni a dolgon és nem gondolta, h mennyire fontos neked. Csak akkor tudhatod meg mi jár a fejében, ha megkérdezed.

Amúgy én is kicsi esküvőt szeretnék, majd a 25 éves évfordulóra szeretnék nagyobbat :P

2010. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%
Legyen olyan az esküvőtök amilyennek megálmodtátok és amilyenre tellik! Mások véleményével ne foglalkozz akárkicsoda az! Ha más véleményélre alapozod a jövőd abbból túl sok jó, nem sül ki.
2010. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
szerintem ilyen miatt lemondani butaság, hisz anyukád nem akart ezzel semmi rosszat max megtartod úgy az esküvőt ahogy te szeretnéd és akkor anyukád már csak szimplán boldog lesz és élvezi az esküvőt, mit kell ezen ekkorát drámázni?
2010. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos én is nagyon adok anyám szavára, az a baj, hogy ő ezt tudja is és kihasználja. Szerintem a te anyukád is tisztában van a "hatalmával" hogy tud téged manipulálni. Vigyázz, a későbbiekben nehogy megmérgezze a házosságodat, a saját és a férjed véleménye legyen az első a házasságban, gyereknevelésben és mindenben!
2010. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sajnos tényleg így van, de most nyáron akkor is meglessz ha minden összejön.

Azért is jutott eszembe ez mert tegnap beszélgettünk, hogy az újságban nézett egy infraszaunát s ő is szeretne, tetszik-e nekem s gyjtsünk-e rá. Mondtam igen, szép de mi esküvőt akarunk a nyáron s arra van a pénz. Erre elkezte mondani, hogy jaj milyen bajok vannak az országban, nagy szegénység, külföldre kéne menni stb. Mondom akkor kabinra se akarjon költeni. Erre csakszomorúan bologatott.

:S

2010. nov. 30. 09:35
 10/15 anonim ***** válasza:
akor csak szimplán kell neki a pénzed ne hagyd magad
2010. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!