Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy hétköznapi SEMMISÉG az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hétköznapi SEMMISÉG az esküvőm anyám szemében? TÉnyleg nemérti meg egy anya milyen is az?

Figyelt kérdés

Anno anyunak megvolt az esküvője amilyet szeretett volna, ruha, virág,vendégek.

Nekem öt éve van párom, ismerik s jól kijönnek vele. Volt saját félretett pénzünk s mikor útban volt a baba, szóbakerült az esküvő. Úgygondoltam legyen egy polgári (nem vagyok vallásos) s utánna max 10en ebédelünk majd mi ketten elmegyünk "nászútra" 2-4 napra egy welnessre vagy Bpre városnézésre. Ruhának egy ízléses kosztüm vagy szoknya és tényleg szinte csak a nászútra költenénk, többet. Izgultam, hogy is mondjam meg mert fontos a véleménye. Anyut azonban,nem érdekelte, mondván "majd piacon veszel valami szoknyát, meg egyik nap elintézitek a hivatalban 2 tanuval. Ithon meg max lessz ebéd s (mintha feláldoztá magát pedig nem is ismerte őket akkor) elhívhatjátok az ő szüleit is ebédre." ez olyan rosszúl esett, hogy ennyire nemszámít neki.

Le is mondtam akkor az esküvőt s inkább babára költöttünk de még mindig ott hever a pénzem a bankban, bármikor tényleg nekifoghatnánk de ez....már a dátum is megvolt s helyette szegény párom elvitt vacsorázni egyet. Egy istencsapás volt mikor pont aznap egy hatalmas kisestélyis esküvői násznép jött szemben az utcán, mindketten sírtunk csak.

Nem félek anyutól s nem is érdekelne bárkimás szólna le de egyedűl ő az akit igazán szeretek a családból, akire felnézek s annyira rossz, hogy nem érzi mennyire fáj, hogy azt a pici(flanc nélküli) kis boldog napom egy egyszerű hétköznapi SEMMISÉGNEK nyílvánította. Ezután már tényleg szerény lessz mivel szülők se lesznek ott. (apukáink alkoholisták s megvetik egymást ők azért, anyósom pedig teljesen szemethuny s a férje dolgai felett "ő ilyen, elkell fogadni" mondattal s ha kell akaratunk ellenére elhozná őt).


Miért nem érti egy anya milyen is az a nagy nap? Mondjuk ők fiút akartak s úgy is neveltek apámmal, szép ruhákat se igen kaptam csak ami szerintük szép de főleg hasznos.

Így elég randa lánynak néztem ki mikor a párom (azóta se értem) kinézett magának.


2010. nov. 29. 21:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Már bocs, de jó hülye vagy kérdező.

Egyrészt miért nem magaddal foglalkozol, miért mással. Most jobb? Nem jobb. Nem anyukád tette tönkre a napodat, hanem te magad, a duzzogásoddal.

Másrészt meg gondolom, anyukád nem babásan tartotta az esküvőjét. Talán azért nem érdekelte, mert előbb estél teherbe, mint ahogy legalizáltátok a kapcsolatotokat. Belátom, ez maradi felfogás, de elképzelhető, hogy te pont olyan fájdalmat okoztál neki, mint ő neked.

Tudod, ha igazán férjhez akartál volna menni, mielőtt a "szegény" párod elvitt volna vacsorázni, kettesben 2 tanúval beugrottatok volna az Anyakönyvi Hivatalba, és a kedves anyád nélkül aláírtátok volna a papírokat.

2010. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mérgező szülők.


Írod, hogy anyukád az egyetlen ember, akit szeretsz a családból, s akire igazán felnézel. Hát most láthatod, hogy nincs rá túl sok okod (vagy legalább is ebben a kérdésben nincs). Itt az idő, hogy őt is a helyén kezeld: ő is csak egy ember, tele hibákkal, gyarlósággal. És ami a legvalószínűbb: tele hazugságokkal, főleg magának, de neked is. A párod anyja ugyanez kussol és tűr, próbálja elfogadni az elfogadhatatlant, hogy kiszolgál egy jellemgyenge embert, aki gyáva segítséget kérni. Ez is egy típus. Mérgező szülők.

2010. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz, de ne foglalkozz a szülőkkel. Persze, ha nem oszthatod meg, az nem teljes boldogság, de próbáld kiélvezni ami van. Mostmár ne foglalkozz a szülőkkel. Gondolj arra, hogy nemsokára neked is lesz egy saját kis családod, akikkel építgetheted a jövőt. Szervezzétek meg az esküvőt olyanra amilyet szeretnétek, küldjétek szét a meghívókat a szülőknek is épp úgy mint a többieknek, akiket meg akartok hivni és kész. Ne engedjétek meg a pároddal, hogy mások a boldogságotok útjába álljonak. Azért vagytok egymásnak, hogy közösen ellen tudjatok állni mindenféle külső problémának.
2010. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sztem mondd meg neki, hogy borzasztóan esik neked az, hogy milyen közönyösen áll hozzá az esküvőtökhöz, és kérdezz rá konkrétan, hogy mi az a baj, amiért sajnálja tőletek azt a fajta esküvőt, ami neki megadatott. Egyébként ha még egyszer elhatározzátok magamtok a pároddal, akkor ne mondjátok le, max. közöld anyukáddal, hogy ha továbbra is így áll hozzá a dologhoz, akkor nem lesz meghívva, mert nem akarod, hogy bárki is elrontsa az estéteker szájhúzogatással meg ilyenekkel (ha meg ellenkezik, akkor meg mehet az, hogy tudod, hogy fiút akartak, és úgy neveltek téged, és ebből eleged van).
2010. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

nem hinném, hogy csalódást okoztam a gyerekkel mivel ő is terhesen ment férjhez. ez kicsit ósdi felfogás manapság már

2010. dec. 1. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!