Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy oldottátok meg az esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldottátok meg az esküvőt ha az egyik fél szülei állták a gyerekük részét, de a másik félnek nem tudják álni és gyűjteni is csak nagyon keveset tud?

Figyelt kérdés

Párommal mind a ketten dolgozunk, 110e Ft-ot keresünk kb fejenként. Az én részemet az esküvőből anyuék fizetik, a párom anyukája semmivel nem tud segíteni, a párom meg nem tud annyi pénzt félre rakni hogy fél éven belül meglegyen az ő része az esküvőre. Anyukájával lakik még, nem költöztünk még össze, teljesen önellátó, nem sok pénze marad hó végére, így nagyon keveset tud félre is rakni.

Ti hogy oldottátok ezt meg? Vagy hogy oldanátok meg?

22/L


2011. márc. 1. 12:36
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy a szüleim mindent a seggem alá raknának... Az autómba segítettek azzal hogy adtak rá kölcsönt, amit két hónap múlva ft-ra pontosan vissza tudok fizetni. A házba adnak 3m Ft-ot, a maradék összeget hitelből a párom és az én munkámmal fizetjük ki. Az autómért is megdolgoztam. Sajnálom, ha ezek a dolgok nem mindenkinek adatik meg, de ez közel sincsen ahhoz hogy a seggem alá raknak mindent. Ha az lenne, akkor ők vették volna meg nekem az autót, ők tankolnák, ők fizetnék a biztosítást, ők vennék a házat stb... Besegítenek, ahogy más normális embernek is, persze ha a család megteheti. Amúgy meg nem értem, hogy hogy jutottunk el idáig a kérdésemtől....
2011. márc. 1. 13:41
 32/39 A kérdező kommentje:
Honnan a francból szedted ezt hogy éreztetni fogják vele a szüleim??? Ekkora marhaságot ne hordjál már össze nagyon szépen kérlek. Jézusom...
2011. márc. 1. 13:43
 33/39 anonim ***** válasza:
81%
Mi a szüleinknél lakunk, ketten keresünk összesen kb. 200-at, 45-t lepakolunk anyuéknak, nincs kocsink, fizetünk pár saját szlát(telefon, cetelem, internet, biztosítás)veszünk magunknak kaját és alig marad hó végére.Mi nem rosszat akarunk csak a tapasztalat beszél belőlünk, lehet így úgy tűnik 80.000-er elég, de ha már benne leszel akkor az már nem is olyan sok.Főleg annak akik jobb életben élt.Egy szegény családnak könnyű kijönni minimál bérből,mert megtanult spórolni,de aki eddig nem spórolt annyit,annak nehéz lesz megtanulni a takarékos életet.Én is azt ajánlom h. inkább gyűjtsetek, tapasztaljátok ki az élelet ketten és utána házasodjatok.Legalább 1-2év együttélés után is ráértek házasodni.
2011. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. márc. 1. 13:55
 35/39 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nagyon fura ezt az egészet olvasni... Mármint...ezt az én pénzem, te pénzed, szüleimé...stb dolgot.

Nálunk úgy volt, h mikor össze szerettünk volna házasodni, a férjem 34 volt, én 22. Neki nagyon jól fizető állása volt, nekem meg semmilyen, mert egyetemre jártam. Persze hébe hóba dolgoztam, de az semmi volt.

Az én szüleim anyagilag nagyon rosszul álltak(sőt még van 2 testvérem), egy fillért nem tudtak volna beleadni az esküvőbe, de nem is kértem volna őket...A férjem szülei pedig spóroltak az évek alatt, h majd az egyetlen gyereküket tudják támogatni az esküvőn. Tehát úgy alakult, hogy ők adtak egy összeget, ami teljes mértékben fedezte az 50 fős esküvőnket. A férjemnek ekkor már volt megspórolt pénze, amiből felépítettük a házunkat. Én szinte semmihez nem tudtam hozzájárulni anyagilag...1 évre rá végeztem az egyetemmel, és kaptam egy annyira jó állást, hogy jelen pillanatban jobban keresek a férjemnél(2 éve dolgozok ott). Így most az én fizumból vettünk autót, fejeztük be a házon az utolsó simításokat( beépített konyhabútorok, új kerítés)...

Eleinte fura volt, h mindent a férjem állt, de soha egy pillanatig nem éreztette velem(még a házasságunk előtt se)... Mindig mindenben kikérte a véleményem, és úgy kezeltük az Ő pénzét, mintha közös lenne, ami nagyon sokat jelentett a számomra. Most pedig nagyon örülök, hogy már én is hozzá tudok járulni a családi kasszához :)

üdv. 25/N

2011. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
81%

Ja és még annyit tennék hozzá, h mi előtte 2 évig éltünk együtt a férjem szüleinél...

A házasság előtti együttélés nagyon nagyon fontos... :) Hidd el, ezt minden kommentező jól mondja...:)

2011. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
41%

kedves kérdező...nem olvastam végig az összes választ, de komolyan már a hajamat tépem az olyan beszólásoktól, hogy "minek akar nagy esküvőt, akinek nem telik rá?" "ha erre se lehet félretenni, miből fogtok élni?" és társaik...

Amúgy mi lenne, ha addig odaköltözne hozzád/hozzátok, adna a rezsibe, és amit addig lakbérre költött, félretenné?

Jobb ötletem sajna nincs...:S

Még esetleg hitel, de gondolom nem akarjátok sok évig fizetgetni...:S

Meg azt is lehet, hogy kérsz anyudéktól, és esküvő után (ha lesz menyasszonytánc, vagy pénzt kértek ajándékba), visszaadtok belőle annyit, amennyit kértél.

2011. márc. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
93%
Nem bántani akarlak, de nekem ez jó ráerőltetésnek tűnik! Mármint, hogy nem tud hozzárakni az esküvőhöz és szegény ezen görcsöljön! Hát nem tudom! Én is férjnél vagyok, de biztos nem akartam volna, hogy a leendő férjem ezen görcsöljön, hogy mennyit tud beleadni! Szegény szerintem hatalmas nyomás alatt van! Itt a ház, amibe a te szüleid segítenek, itt az esküvő, amire neki nincs pénze! Kicsit nézned kéne az ő szemszögét, de én úgy látom, hogy annyira egyszerre és gyorsan szeretnél mindent, hogy nem nézed, ő mit szeretne!
2011. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, énis gondoltam már rá hogy ideköltözhetne addig, de még nem nagyon beszéltünk róla.

Úgy tűnik nektek hogy én eröltetem ezt az egészet, ez nem igaz.

A párom az aki erölteti inkább, persze én is szeretném, közösek a céljaink és a terveink, de a párom kezdeményezett mindent. Én meg keresem a legjobb megoldást a dolgokra. Mert szeretne esküvőt, de kevés pénze van rá, szeretne házat, de sajnos neki senki nem tud segíteni, albérletbe nem szeretne menni, mert mind a ketten azt gondoljuk hogy pénzkidobás, akkor inkább hitelt fizessünk a saját házunkra.

2011. márc. 2. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!