Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet finoman tudatni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet finoman tudatni a közelebbi rokonokkal, hogy szűk körű esküvőt szeretnénk?

Figyelt kérdés

Gondolok itt nagybácsi, unokatestvér, stb, félévente ha beszélünk. Csak illemből nem akarjuk meghívni őket. Tudtok valami kis verset, vagy jó szöveget, amivel tudatjuk velük az esküvő hírét, de vele azt is, hogy nem számítunk rájuk személyesen?

Előre is köszi


2009. márc. 5. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Inkább ne is tudassátok velük. Így sokkal nagyobb lesz a sértődés, hogy még versikét is írsz, meg leírod, hogy esküvő lesz, de köszi "ne gyere". Inkább ne is szóljatok nekik. Így is, úgyis sértődés lesz a vége.
2009. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az elég bunkóság ha közlöd vele az esküvő tényét, de közbe azt is, hogy nem kell ám hogy elgyere...Egyszerűen nem kell közölni és kész. Ha rákérdez, akkor majd közlöd, hogy nagyon szűk körű volt. Ha megsértődik magára vessen.
2009. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen tudatni akarjátok a házasságkötésetek hírét,akkor talán jó öltet lenne utólag közölni.Hiszen úgysem akartok felhajtást vendégeket.Persze ezt előre is meg lehet tenni.

Küldhettek mindenkinek pár soros írást,hogy ekkor és ekkor szerény keretek közt szűk családi körben egybekeltünk(ünk),szeretnénk megosztani a rokonsággal az örömünket.


Tisztelettel:xy,és yxné

2009. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szólnék előre, az tényleg elég kellemetlen, hogy küldtök egy meghívót, és az egésznek az a vége, hogy rátok nem számítunk.

Nekem nagyon rosszul esne, ha egy ilyen szituba hozna egy rokonom.

Elég ha majd utólag elmondjátok, hogy nagyon szűk családi körben összeházasodtatok.

Sok boldogságot nektek!

2009. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Ez nagyon kínos dolog. Tényleg jobb titokba tartani, de úgy hogy semmiképp se derüljön ki az esküvőig. Utána azt lehet mondani hogy megvolt az esküvő "hirtelen ötlettől vezérelve" két tanuval. Nálunk sajnos kiderült a titok esküvő előtt és azóta se beszélnek velünk a rokonok.
2009. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit nem akarsz meghívni nem illik vele közölni, ohgy lesz de te nem vagy meghívva.

De utólag lehet egy szép verssel, mondjuk ami a meghívótokon volt küldeni egy értesítőt, hogy ekkor meg ekkor volt az esküvőnk.

Kedves gesztusnak fogják venni. S ha van olyan rokon aki szeretne gratulálni és esetleg megajándékozna egy látogatás keretében megteheti és akkor el lehet mondani őszintén és nyíltan,hogy sajnos nem tudtatok nagy lakodalmat csapni, mert nem voltatok abban a helyzetben. De szerettétek volna ha a kedves rokon tudja, hogy megtörtént a nagy esemény.

Így kevéssé sértő. Nem tudom ki hogy van vele, de rosszul esik ha nem hínak meg de közlik mi jót fogunk ám bulizni.


Én a barátnőmmel jártam így: több mint 15 éve azt hittem igen jó barátság köt minket össze. Én meghívtam őt és a párját az én esküvőmre amire el is jöttek. Aztán emailből értesültem,hogy esküvőt terveznek. Már hónapokkal előtte tudtam azt is mikor lesz. De elfelejtett meghívni. Nem kaptam sem meghívást sem utalást arra,hogy számítanának ránk. Pedig nem volt kis esküvő. Lényeg nagyon rosszul esett.

2009. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem szóltunk senkinek, pont a sértődés elkerülése végett. Így is volt aki megharagudott, de utólag megmondtuk, hogy az anyagiak miatt nem csináltunk nagy lagzit, és ezért nem szóltunk, hogy ne legyen sértődés a dologból. Csak két tanúnk volt, és annyi. így is szép volt, és igazából nem is bánom, hogy nem volt ott mindenki. A legtöbb rokont amúgy is csak illendőségből kellett volna meghívni, nem pedig azért, mert annyira közeli kapcsolatban lennénk.

Nem kell tudni senkinek róla, és kész.

2009. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Mi is kis eskuvot csinaltunk. Csak a nagynenik/nagybacsik voltak meghivva, de a gyerekeik mar nem. Ezt meg siman megmondtuk, hogy a meghivo csak nektek szol es a gyerekeket (19-22 evesek) hagyjatok otthon. Kesz. Volt aki megsertodott es a mai napig sem beszel. Volt, aki tudomasul vette es meg orult is. Szerintem meg mindenben jobb az oszinteseg. Szobol ert az ember. Megmondjatok, hogy nem lesz nagy eskuvo es nem hivsz sok embert. Ez a ti eskuvotok es nem kell csak azert meghivni valakit, mert rokon, de kozben meg nem is talakoztok. En is igy voltam ezekkel a nagybacsi-gyerekekkel. Egy faluban laktunk, de ha meglattak, szo nelkul elmentek mellettem, mintha idegen lettem volna. Akkor minek legyenek ott az eskuvomon?
2009. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a meghívó két részből szokott állni, az elsőn meghívjuk azokat akiket szeretnénk, ha ott lennének az anyakönyvezetőnél, és/vagy az egyházi szertartáson is,


és van egy másik rész amin ott van, hogy az ezt követő estebédre.

Nos nyilván, hogy erre egy szűkebb kört szokás meghívni, tehát ezt a részt vagy külön kártyán készíttetjük el és odaadjuk a szűkebb körnek, vagy kihúzzuk.


Ez a tiszta sor.


Van még egy áthidaló megoldás, hogy a lakodalomnál sokkal szerényebb kis állófogadás van a fiatal pár baráti körének, mondjuk az egyház közösségi termében, ahol üdítő, és valamennyi süti van, és beugrik ide a fiatal pár kb. félórára, a fotóshoz menet előtt, vagy után.


A lakodalomra pedig a szűkebb kör jön.

2009. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez a 15 15-ös válasz szerintem az abszolute korrekt és fair dolog.

Kiegészítve azzal, hogy a meghívót a belső körnek legalábbis nekik, személyesen jó átadni,de nem árt a többivel sem beszélni, legalább telefonon.

2009. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!