Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért hiszik azt sokan hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt sokan hogy a házasság egyenlő a boldogsággal? Ha így van! Akkor miért válnak el egyre többen?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 17:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar ha valaki házasodik,de az már annál inkább hogy nagy felhajtást csinálnak belőle,előtte jól megvoltak a házasság után 1 évvel elváltak!Nagyon sok ilyet ismerek és én úgy látom hogy ez sok embernek csak egy menekülés és azt gondolják hogy ez hozza el nekik a boldogságot!
2011. júl. 23. 17:12
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az emberek szeretnek álmodozni,és hazudni.mert könnyebb,mint szembenézni a valósággal.
2011. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez elég furcsa szemszögből lett feltéve.

Az én véleményem szerint édesmindegy, hogy papíron házas valaki, vagy "csak összebútorozik" a párjával. A lényeg a párkapcsolat, a közös élet. És ez valóban a létformák legszebbike. (házasságtól vagy élettársi kapcsolattól függetlenül)

A kérdésedre a válasz teljesen kimerítő módon itt van leírva:

[link]

Javaslom, hogy olvasd végig. Én egy pontjával nem értek egyet, az maga a házasság vs nem házasság, de párkapcsolatilag az utolsó szóig igaza van.

2011. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, sok embernek a házasság azt jelenti, hogy végre megállapodott, életének társkeresési időszaka lezárult és végre lehet mással foglalkozni. Pedig ez csak a biztonság illúziója.. Papírral és papír nélkül is ugyanannyit kell tenni egy kapcsolatért, csak sokan ezt figyelmen kívül hagyják..
2011. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


A házasság nekem nem egyenlő a boldogsággal.Vagyis így konkrétan nem.

Én úgy készültem neki, mint egy nagy útnak, ahol vannak döccenők, huppanók, de az egymás iránt érzett szerelmünk átsegít rajta.

Senkinek sem ajánlom a rózsaszín-felhős házasságkötést, és ajánlott legalább fél évig együtt élni! Tehát magyarán szólva nem kell rögtön házasságot kötni, csapot-papot félredobva, hanem felnőttként gondolkodva, együttesen meghozni a lépést.

2011. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

MiéRt? Már meg is válaszoltad: sok embernek csak egy menekülés és azt gondolják hogy ez hozza el nekik a boldogságot!

De hiába, ha ők így gondolják, akkor nem tudsz mit csinálni

2011. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az én véleményem szerint édesmindegy, hogy papíron házas valaki, vagy "csak összebútorozik" a párjával. A lényeg a párkapcsolat, a közös élet. És ez valóban a létformák legszebbike. (házasságtól vagy élettársi kapcsolattól függetlenül)



Hát ez az hogy nem mindegy!!

Mert én azt veszem észre hogy fiatal párok akik évekig együtt laktak albérletben és jól meg voltak,amint össze házasotak jöttek a viták és a balhék....

Nagyon sok ilyet ismerek akik nem tudom miért,de házasság előtt teljesen jól meg voltak,mihelyst össze házasottak jöttek is a gondok rá pár évre..

2011. júl. 23. 17:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd, a válások oka nem a házasság intézménye, hanem az egymásra nem figyelés. Olyanok is szétmennek szép számmal, akik nem házasodtak össze, csak nyilván nagyobb a kontraszt olyanoknál, akik előtte (ahogy te fogalmazol) nagyobb felhajtást művelnek.

Az más kérdés, és abban igazad van, hogy sok ember a házassággal elkényelmesedik, és úgy gondolja, hogy megszereztem a párom, akkor most már pihi, és hawai. Ez nyilván ostobaság, de ez nem kérdőjelezi meg a házasság intézményét.

Mi feleségemmel 6 éve vagyunk házasok, nagyon sok nehézségen mentünk át és most is van sok nehézségünk, de szeretjük egymást, és közös erővel igyekszünk leküzdeni a problémákat.

Kívánom, hogy légy te is boldog és találd meg a párod, és legyen boldog családi életetek!

33F

2011. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó esetben a házasság annak a megpecsételése, hogy a pár boldog kapcsolatban él és már biztosak abba, hogy együtt akarják leélni az életüket, hivatalosan is egymás rokonai szeretnének lenni, egymásra bízzák magukat, jogilag is, vagyonilag is, a társadalom és esetleg Isten előtt is társakként élnek tovább, mindent megosztva, akár anyagilag, akár döntésben, vagy bármilyen területén az életnek.


Hogy ezt a döntést valaki csendben, kettesben akarja megünnepelni, vagy úgy érzi, szeretné megosztani ezt az örömöt a szeretteivel, barátaival és egy nagyszabásúbb ünnepséget szeretne tartani, az már egyéni döntés, egyikben sincs szerintem semmi rossz.


Természetesen sokan vannak, akik ezt a döntést nem veszik komolyan, vagy nem gondolják át, esetleg később derül ki, hogy nagyon rosszul választottak. Sajnos manapság sokan a kisebb problémáikat is hagyják elmérgesedni és könnyebb megoldásként a válást választják, mint hogy ezeket a problémákat közös munkával megoldják.

2011. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, sok embernek csak menekülés, de nem kell általánosítani!Nekünk sikerült, szeretjük egymást másfél évtizede, és nem bántunk meg semmit.
2011. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!